Partizani: Telushi i nënshtrohet operacionit

February 23, 2018 22:44

Partizani: Telushi i nënshtrohet operacionit

Klubi i Partizanit, në faqen zyrtare, ka njoftuar se  futbollisti Bruno Telushi i është nënshtruar sot një operacioni pas dëmtimit në minisk të gjurit.

Ndërhyrja kirurgjikale ka përfunduar me sukses, dhe sipas të kuqve futbollisti vlonjat pritet të kthehet në fushë më shpejt nga c’pritej.

Telushi ka luajtur tre ndeshje në kampionat dhe një në Kupën e Shqipërisë me skuadrën e Partizanit.

Njoftimi i klubit

“Para pak minutash ka përfunduar ndërhyrja kirugjikale në gju për Bruno Telushin. Mesfushori i kuq i është nënshtruar sot një operacioni në menisk. Ndërhyrja artroskopike e realizuar me sukses nga Dr. Tonin Aliaj dhe stafi i tij në Spitalin Amerikan në Tiranë, ka rezultuar i suksesshëm dhe Telushi pritet t’i rikthehet fushave të lojës më shpejt nga sa ishte parashikuar.”

s.a/dita

February 23, 2018 22:44
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim