Temperatura arrin në 56 gradë, shkrin asfalti në Antalia

June 21, 2016 16:36

Temperatura arrin në 56 gradë, shkrin asfalti në Antalia

Temperaturat e larta prej 56 gradë Celsius ka mbërthyer banorët e Antalias, qytetit turk në bregun jugperëndimor të Mesdheut.

Edhe pse klima e këtij qyteti me mbi 300 ditë me diell në vit është shumë e thatë dhe e ngrohtë, temperatura të ngjashme nuk janë regjistruar më parë në fillim të sezonit veror turistik.

Fotoreporteri i Anadolu Agency gjatë vizitës së tij në kopshtin zoologjik të Antalias, regjistroi skena të jashtëzakonshme të kafshëve, të cilat me ndihmën e stafit të qendrës së kopshtit zoologjik, pushonin në hije me racione të frutave të freskëta dhe sistemit spërkatës i cili vazhdimisht punonte.

June 21, 2016 16:36
Komento

1 Koment

 1. anticensurë 25642654 June 21, 16:47

  “qytetit turk në bregun jugperëndimor të Mesdheut.”
  kur paska shku antalia në marok mor gazekar???
  e dimë që toka ka pllaka tektonike dhe ato lëvizin,por jo kaq shpejt!!
  keni dash me thënë “në jug perëndim të turqisë”????

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*