Temperaturat deri në minus 3, meteorologët: Nga sot pasdite shi e borë

November 19, 2017 13:37

Temperaturat deri në minus 3, meteorologët: Nga sot pasdite shi e borë

Sipas Meteoalb, orët vijuese te se dieles dhe te henes fuqizojnë vranësirat duke gjeneruar shira të dobët në pjesën më të madhe të vendit.

Mbrëmja dhe orët e natës shtojnë reshjet në gjithë territorin si edhe reshje dëbore priten në zonat malore.

Në të njëjtat kushte atmosferike vendi mbetet deri mëngjesin e së hënës kur do ketë përmirësim gradual të motit duke sjellë në territor gjatë pjesës së dytë të së hënës dhe ditët në vijim, mot kryesisht të kthjellët.

Temperaturat e ajrit janë ulur lehtë mëngjesin e sotëm por një rënie me 2 – 3°C kanë pësuar vlerat termike të mesditës, rënie që vijon mëngjesin dhe mesditën e së hënës kur ekstremumet termike pritet të luhaten nga -3°C në 15°C.

November 19, 2017 13:37
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*