Tenderi i urës, biznesmeni akuza deputetit Kosta se kërkoi ryshfet

July 12, 2016 14:18

Tenderi i urës, biznesmeni akuza deputetit Kosta se kërkoi ryshfet

Deputeti i vetëlarguar nga PS ,Vladimir Kosta, kërkoi t’i merrte një shumë prej 5.3 milionë lekësh një biznesmeni nga Përmeti, kompania e të cilit kishte fituar një tender për rregullimin e urës së fshatit Vllah Psilloter në Përmet.

Denoncimi bëhet nga biznesmeni, Kostandin Gjata, i cili një  intervistë për Report Tv shprehet se kompania “Rosi Shpk” që ai drejton fitoi tenderin për rregullimin e urës së fshatit Vllah Psitoller.

Ndërkohë ai shton se para se kompania e tij të fitonte këtë tender prej 20 milionë lekësh deputeti, Vladimir Kosta, kishte kryer disa punime pranë kësaj urë.

Kostandin Gjata

Kostandin Gjata

Vladimir Kosta

Vladimir Kosta

Pikërisht për këto punime deputeti tashme i larguar nga PS, pretendonte se ka harxhuar një shumë prej 5.3 milion lekësh, pra sa një 1 e 4 e vlerës.

Këto para ai ka kërkonte biznesmenit, Kostandin Gjata, i cili ka refuzuar ti japë.

Gjata shprehet se kjo është e padrejtë, pasi tenderin e ka fituar në mënyrë të rregullt dhe sikur të mos ishte kjo, kostoja e punimeve që ka kryer deputeti Kosta mbi urën kap shifrën e 500 mijë lekëve.

“Ai më kërkoi 5.3 milionë lekë për disa punime që sipas ekspertëve vlera e të cilave nuk shkonte as 500 mijë lekë. Unë refuzova t’ia jap pasi ishte e padrejtë. Punimet e urës mbetën pezull për një kohë të gjatë” shprehet biznesmeni për Report Tv.

July 12, 2016 14:18
Komento

7 Komente

 1. male osdrimi July 12, 14:47

  per deputete si puna e ketij pushtit, Lad Kostes eshte humbje kohe

  Reply to this comment
 2. gero July 12, 16:16

  Qafsh nonen Dita ….!!!!
  Po ju sa keni marre nga Edi me shkrujt gjepura edhe me i hudh trute e gamorit miletit???

  Reply to this comment
 3. PO.PO July 12, 17:13

  E paska njohur pak si vone Edi Rama , se cfar placke
  paska qene hajni Vladimir Kosta ! Por, te tille ,ne stanin e tij ka shume te tjere zoti Rama . Nga frika e tyre,ai e mbushi qeverine me adoleshente e amatore , qe u shembellejne Kursit te Plepave .

  Reply to this comment
 4. Sokoli July 12, 17:40

  PSE KY KOSTANDINUA

  NUK E AKUZOJ ME PARE !!!!!!!!!

  PSE E KA FSHEHUR KORRUPSIONIN E PS !

  DUHET TE PERGJIGJET PENALISHT NQS E KA

  FSHEHUR KORRUPSIONIN.

  NE RASTIN TJETER DO MBAJ PERGJEGJESI

  PER SHPIFJE ….

  PO PSE NA I NXIRRNI KETA KOSTANDIN MUTIN

  KETU !!!

  Reply to this comment
 5. Arben July 12, 17:54

  ORE, QE I KA MARRE ATO 100,00 EURO BASHKE ME INTERESAT KY KOSTA, AS QE NUK BEHET FJALE.

  ESHTE FORMULE E NJOHUR, QE TE GJITHE E DIME PO NUK NGRIHEMI KUNDER SAJ.

  KY “DIVORC” ESHTE ME POROSI TE ASFALISE GREKE, PER MINIMIN E DREJTESISE, SIDOMOS TANI QE ERDHI EDHE NULAND PER KETE PUNE.

  KOSTA ESHTE NJE DEPUTETI I PARLAMENTIT SHQIPETAR, I BLERE NGA ASFALIA GREKE ME 100,000 EURO.

  TANI QE ERDHI MOMENTI “KAMIKAZI” U HODH NE ERE.

  Reply to this comment
 6. Arben July 12, 18:35

  ORE, QE I KA MARRE ATO 100,00 EURO BASHKE ME INTERESAT KY KOSTA, AS QE NUK BEHET FJALE.

  ESHTE FORMULE E NJOHUR, QE TE GJITHE E DIME PO NUK NGRIHEMI KUNDER SAJ..

  KY “DIVORC” ESHTE ME POROSI TE ASFALISE GREKE, PER MINIMIN E DREJTESISE, SIDOMOS TANI QE ERDHI EDHE NULAND PER KETE PUNE.

  KOSTA ESHTE NJE DEPUTETI I PARLAMENTIT SHQIPETAR, I BLERE NGA ASFALIA GREKE ME 100,000 EURO.

  TANI QE ERDHI MOMENTI “KAMIKAZI” U HODH NE ERE.

  Reply to this comment
 7. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... July 12, 22:41

  Filloji Corapekuqi Edi, te sulmoje me paramilitaret e tij, per te bere shembull Lad Kosten, se keshtu do t’a pesojne edhe te tjeret po te dalin nga vatha e bojaxhiut te pallateve me shigjeta.
  Kur gjatovillo Edi hante me nje mbushje piruni 1kg makarona ne urat e lumit Sene ne Paris, Lad Kosta ka qene nje biznesmen i sukseshem dhe bendte Rrugen e Kines (Udhen e Mendafshit).
  Ladi ka ndihmuar te tjeret fincianarisht dhe ne menyre te vecante PS dhe Krietarin e saj Edi Gallofin, llafet e tjera jane jo llogje por loqe Kavaje.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*