Tension në Kuvend, PD bllokon foltoren

March 5, 2015 11:04

Tension në Kuvend, PD bllokon foltoren

Ashtu siç ishte parashikuar, seanca e sotme ka nisur shumë e tensionuar.

Krue i grupit parlamentar të PD-së, Edi Paloka, ka kërkuar dorëheqjen e kryeparlamentarit Ilir Meta.

Sipas tij, ai nuk mund të drejtojë më Kuvendin.

Meta ka kërkuar nga demokratët që të votojnë mocionin për shkarkimin e tij.

Por, deputetët demokratët nuk e kanë pranuar këtë gjë dhe kanë shkuar pranë foltores, duke e bllokuar atë.

Për këtë arsye Meta e ka ndërprerë seancën, duke u thënë deputetëve të bëjnë 5 minuta pushim.

“Zoti Beqja, lajmëroni urgjencën dhe shërbimin e shëndetit mendor,” tha Meta, duke ndërprerë seancën./b.l

 

March 5, 2015 11:04
Komento

9 Komente

 1. LOVE March 5, 11:13

  uuuuaaa po ben ironikun kr i kurVendit ??

  “Porosisim vrasje me tritol nga e hena deri te dielen, dite e nate
  Pushim diten e enjte .Jemi ne parlament ”

  Xha Braho ,kur do shfaqet filmi “Blloku 7% ” ???

  Reply to this comment
 2. Zoro March 5, 11:17

  Veprimet e opozites nuk jane aspak demokratike dhe tregon nivelin e ulet te politikaneve tane, lum si ne o popull se cfare zgjedhim.
  Ne zgjedhjet e ardheshme te mos na serviren me lista kandidatet per deputet se keshtu do ndodhi prap.

  Reply to this comment
 3. psy March 5, 11:21

  Mostrat e pd-se!

  Reply to this comment
 4. shpatar March 5, 11:31

  Fillon beteja e pergjakshme qe se fundi do ta paguaj populli shqiptare ..Formacjonet politike jane gati ne pozicjone lufte .Kjo lufte do te perfshije Shqiperine ne nje situate te ngjashme me ate ne Siri .Ky ka qene dhe mbetet skenari qe eshte pregatitur me kohe .Pika me e dobet qe ndihmon kete skenar eshte Kosova .Pretekstet pergatiten ne Shqiperi nga te shiturit dhe pasojat do te bien mbi Kosoven e me pas mbi gjithe shqiptaret ne Ballkan .
  Ka vetem nje shprese .Te urdheroje Merkeli te mos fusin hundet ne keto situata kur shqiptaret hane njeri tjetrin .Do bejne gam, gam dhe mbasi tu soset durimi do ulin kokat . Rama do beje mire qe ta perfundoje kete beteje me fitore .Ndryshe Saliu do ti shkoje te gjithe ne sater .
  Kete loje qe filloje Saliu mos mendoni se do kaloje kaq paq .Furtuna eshte mbarsur dhe pret te shperthej . Kujdes femijet .I mbani large ose kush mundet i dergoni jashte vendit .

  Reply to this comment
 5. Ilirjan March 5, 11:57

  C’te mbjellesh, do te korresh!
  Edhe SHUMICA, qe duket teper bosh keto dite, beri pazare ne kurriz te Drejtesise, nuk i tregoi vendin Sali Berishes dhe rrjetit te tij, qe eshte i shtrire ne te qytet dhe fshat, me plot te akuzuar dhe me dosje nga KLSh-ja. Perkundrazi qe diten e pare qe kjo Shumice u ul ne Parlament, i dha te drejte Saliut-kapos se Bandes plackitese dhe kriminale, te fliste sa te donte dhe si te donte. Kjo do te thoshte se Sali, ndaj teje nuk ka per tu bere asnje hetim, por Ne-Shumica i vume kapak horrlleqeve te tua, ashtu sic edhe Ti-Sali i vuri kapak horlleqeve te disave prej nesh. Vazhdo dhe bej gallate me qeverisjen e tanishme.
  Mjere Shumica e Popullit qe e vuan! Ju, me ndonje perjashtim, meritoni prangosjen dhe ndeshkimin “Ne emer te Popullit”.

  Reply to this comment
 6. N.VJOSA March 5, 12:08

  Sali Berisha,
  Ky Monster e ngarkuar me krime, ne krye te Forces qe drejton , po e Kthen Parlamentin shqiptar ne nje Nje Komedi dhe ndoshta ne nje Tragjedi….
  Kerkoni nje ekip mjeksor, me mjeket me te mire te Shqiperise ta diagnostikoje dhe ta largoje nga jeta Politike P Ë R R O I N P S I Q I K….!
  PARANOJAKU, PO BLLOKON SHQIPERINE…
  Shikoni se çfare ndodh: del nje Deputet i akuzuar edhe nga perfaqsues nderombetare dhe nje Katundar alabak, primitiv ne bashkpunim me të, pa u provuar nga Drejtesia, per Fajesine, vetem sepse ja ka qefi Saliut, do te detyroje Kryetarin e Parlamentit te jape Doreheqjen!…
  Saliu po terheq per Hunde gjithe Shqiperine!….
  Saliu bojkotoi sa i deshi Suma, tani po bllokon prape Parlamentin…
  LARGONI PARANOJAKUN NGA POLITIKA, OSE RRUGA TJETER :
  TE IKIN SHQIPTARET NGA SHQIPERIA DHE TE QEVERIS SALIU….
  RRUGË TJETER NUK KA!!!!!!!….

  Reply to this comment
 7. Alphade March 5, 13:17

  Kriminelet ne parlament me banden rrugace te kryesuar nga kryekrimineli Sali Berishovici !

  Reply to this comment
 8. latif March 5, 13:50

  Asgje do te ndodhe!Eshte e qarte qe ky popull duhet te gjeje nje zgjidhje per te zevendesuar kete klase politike,

  Reply to this comment
 9. Mal Uka March 5, 13:56

  O ku jeni ju socjalista
  Kurr su ndate nga punet e pista
  Ilir Meta si shtrigan
  Ne parlament tuj ba ham, ham
  Ai tom Doshi socjalist
  Me Ilirin i kurdist
  Kush i qoj te ngatrresa
  Jo Saluhu u kofte dhane besa
  Por ju miqet e stalinizmit
  hyzmeqar tidiotizmit
  Kur salihu flet tverteten
  Ju po bahi ta vrani vehten
  Sala burras kerkoj dorheqejen
  Ilir Meta U ba mejt
  I krisi koka e ajen dejt
  Per salihun kerkoj ilaqin
  Jo ilir qeteso sanraqin
  Shume her emni tu ka permene
  Nballe toxhakut stka mete vend
  Per ti dhane krah drejtesise
  Me i bajte qaklat hatri i shqipnise
  Kur drejtesi tbjen vendim
  Nuk do ngeli fai jetim
  Por Ti Liri Me pengesa
  Pi ilaqe po ste zgjatet jeta
  Tka ardhe koha me shkue me vjeta
  Nuk po shiten dakrrat e vjetra
  Qytetaret dojne te verteta
  Smahet shteti me gazeta
  Ja kto fjale qe po ti foli
  Ku po gjinet Ilir Tritolli
  Kush jan pisat qe e perdorin
  Po ate drogen qe po e millni
  A thue ilaqe per ju e kini
  Ato maska per dite tzotit
  Qe po i bajne tortura popullit
  Duhet zbare faren e rodit
  Hajt Ilir Mos rreje pashe zotin
  Su ka faj Salih berisha
  Pse npushtet jeni ba bisha
  Sala lype renin e ligjin
  Me keto fjale iau pret prestigjin
  E verteta ua hupe imigjin !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*