Tension në Shkodër, protestuesit përplasen me policinë (Video)

August 19, 2019 11:54

Tension në Shkodër, protestuesit përplasen me policinë (Video)

Sapo kanë filluar përplasjet e para mes policisë dhe militantëve të Partisë Demokratike të cilët protestojnë për konstituimin e këshillit bashkiak Shkodër.

Protestuesit kanë tentuar të çajnë kordonin e Policisë dhe të hyjnë në brendësi të bibliotekës së Universitetit ku po zhvillohet mbledhja e konstituimit të Këshillit të ri të Bashkisë së Shkodrës dalë nga votimet e 30 qershorit.

 

l.h/ dita

August 19, 2019 11:54
Komento

3 Komente

 1. Arti August 19, 12:02

  Kafshet e Beogradit paskan dale nga pylli … eh Shkodra e gjore! ‍♂️

  Reply to this comment
 2. Aladini me Eskorte August 19, 12:06

  Kot e keni
  Ju ka tradhtuar Luli
  Ai e ka mbyll rotacionin, pret radhen per KM
  Per juve as i plas bytha as atij, as Rames
  Pale c thon me vete
  Po ndeshen kta katnarët
  Eshte e gjitha teater, si nuk e shikoni
  Jeni te mjeret qe ndesheni me police rrogtar ne emer te dy miliarderve

  Reply to this comment
 3. tori August 19, 12:08

  Asnje leshim policia e shtetit vagabondave,hajduteve,punonjesve te Bashkis apo puntoret e ujsjellesit perkrahesit kryesor te PD E TE KRYEBASHKIAKES qe po shfrytezon antikomunizmin e qytetitKonstituimi I keshillit bashkiak te behet sot me cdo mendyreNje porosi:ashtu sic vrau 4 protestues ne prillin e 1991 drejtuesit e PD e shkodra e din mare kush I vrau ato,kan plan ta perserisin ngjarjen e te perserisin destabilizimin e qytetit,vjedhjen e tij Kujdes

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim