Kuvend/ Demokratët bllokojnë foltoren, Ruçi ndërpret seancën

April 12, 2018 10:47

Kuvend/ Demokratët bllokojnë foltoren, Ruçi ndërpret seancën

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e ka nisur me akuza ndaj Qeverisë fjalën e tij në Parlament. Arrestimi i qytetarëve nga Kukësi ishte kryefjala e kreut të demokratëve, duke akuzuar Kryeministrin Edi Rama se urdhëroi arrestimin e protestuesve të Rrugës së Kombit.

Lulzim Basha u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të ngrihen në protesta dhe të denoncojnë çdo padrejtësi nga ana e Qeverisë.

Ky Kryeministër dhe ajo prokurore që lanë të arratisej Arben Çekajn e 613 kg kokainë, i duan të shtypur kuksianët dhe gjithë qytetarët që ngrenë zërin. Ky Kryeministër dhe ky ministër i Brendshëm, vëllezërit e të cilëve janë trafikantë droge, i duan në burg baballarët kuksianë.

Mos i harroni kuksianët. Ata janë ende në burg. Liria dhe dinjiteti i tyre janë të dhunuara. Ndaj nuk duhet t’i harrojmë. Ndaj sot dua t’ju shpreh mirënjohjen të gjithë atyre që sot kanë ngritur zërin e tyre në mbrojtje të të drejtave të kuksianëve dhe qytetarëve të ndershëm. Ata treguan se në këtë vend ka ende shpresë, se ka ende kurajo, por qëndruan besnikë një të vërtete të madhe, padrejtësia diku është një kërcënim për drejtësinë kudo. I bëj thirrje çdo shqiptari mos presin të bëhen qindra dhjetëra miliona, por të reagojë secili me mënyrën e tij të reagimit. Këto përpjekje të gjitha bashkë do përbëjnë një goditje fatale për këtë regjim kriminal që kemi sot në krye të vendit”, u shpreh Lulzim Basha.

o.j/dita

April 12, 2018 10:47
Komento

7 Komente

 1. N.VJOSA April 12, 10:54

  Eshte shume e qarte!
  Keshtu do vazhdoje kjo pune!
  Deri sa te arrestohen
  D E P U T E T E T
  K R I M I N E L E…
  Kriminelet nuk vene vet ne burg!
  Lere pastaj po qene te veshur me Pallton e Deputetit!
  Mjere Shqiperia ime!
  Mjere Shqiperia jone!…

  Reply to this comment
 2. Kaçi i zi April 12, 10:56

  Shpres ka por jo nga ti. Ti je vete antishpresa

  Reply to this comment
 3. fteri April 12, 12:02

  Sa shumë po i ndërsejn qentë dhe zagaricat grupi i kriminelve Sali Berisha ,L.Basha , Munika k . kundër Parlamentit dhe E.Ramës .Sa më shumë afrohet zbatimi i Wetingut ,i hapjes së negociatave me BE ,dhe pranimit të shqipërisë në B.E ,aq më shumë këta egërsohen ,provokojnë anarshinë dhe mosbindjen
  civile. Vendi i Sali kriminelit është trekëmbëshi në mes Tiranës ,por me që nuk ka ndëshkim me vdekje ,duhet prangoset për gjithë jetën

  Reply to this comment
 4. Lili April 12, 12:18

  Oooo sa bukur..oooo sa shume po kujdeskan keta..
  Ok,veproni pra:
  Ka nje appel per solidarizimin me familjet e tyre qe ata mos te pesojne nga arrestimi i djemeve:dergoni rrogat tuaja per te mbrojtur keto familje e per te paguar avokatete..
  Po presim halla asgje nuk kemi marr prej jush kurse njerezet kane dhane per ka nje muaj rroge ketyre,ju jo…
  Nisni nje pune te marr falni rrogen tuaj,bashke me dietat,se kemi me i mesuar keto djeme te lexojne shoenzimet e juaja mire edhe te ju kerkojne llogari per cdo cent.

  Reply to this comment
 5. Fat man April 12, 13:13

  Ne Parlament nuk duhet te lejohen tranvestitet si Lulushja dhe Moni.
  Cdo gje eshte e qellimeshme dhe po sabotohet nga antishqiptaret miratimi i dates se hapjes se negociateve me BE.
  Shperngulet vemendja nga gjykimi i familjes kriminale Berisha dhe i hajduteve Ilir Meta ( Freedom Hous) e beqirja Lulushe.

  Reply to this comment
 6. mirel April 12, 14:59

  Foltore apo nevojtore.
  Ku e kane gjetur dhe kete fjale, foltore..
  Andej progres raport, ketej foltore.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim