VIDEO: Tensione gjatë natës, studentët përplasen me policinë private

January 11, 2019 08:50

VIDEO: Tensione gjatë natës, studentët përplasen me policinë private

Është tensionuar situata tek Fakulteti i Drejtësisë gjatë orëve të vona të natës. Policia private që ruan ambientet e Fakultetit ka ndërhyrë duke hequr bankat e vendosura nga grupi i studentëve gjatë ditës për të bllokuar korridoret me synim për të mos lejuar studentët e tjerë që të hynin në auditorë për të bërë mësim.

Ndërhyrja e policisë ka sjellë tensionimin e situatës dhe përplasjen e efektivëve privatë me studentët. Këta të fundit kundërshtuan veprimin e policisë dhe vendosën të qëndrojnë gjithë natën në auditorë.

Ata u shprehën se kanë zgjedhur bojkotin dhe ngujimin në fakultete si formë proteste për realizimin e kërkesave të tyre pasi hoqën dorë nga protestat përpara Kryeministrisë dhe Ministrisë së Arsimit.

Pasi kanë larguar bankat nga korridoret dhe për rrjedhojë kanë hapur dyert, policia private është larguar nga ambientet e brendshme të Fakultetit Juridik.

o.j/dita

January 11, 2019 08:50
Komento

8 Komente

 1. Illi January 11, 09:14

  Me keqardhje po ata lloj “studentesh” si dhe ata qe e konsiderojne trupen mesimdhenese “sherbetore” te tyre duhen kapur per bythe e flakur perjashta nga universitetin. Auditoret nuk jane konvikt?!

  Reply to this comment
 2. Vatra January 11, 09:34

  Qfarë të degjeneruar këta nesër me ba drejtësi qenkan shitur pēr nji notë te Argita Salih Berisha

  Reply to this comment
 3. besa January 11, 10:49

  Dhe mendoni se keta studente sot, neser do te jene gjyqtare apo prokurore dhe do zbatojne ligjet! Merrini per bythe dhe plasinin tek plepat!

  Reply to this comment
 4. Dodona mbi Tomorr January 11, 17:01

  Qeveria te veproje dhe jo te mjaftohet me ndonji reagim ne rrjetet sociale! Ata qe po kerkojne mbylljen e universiteteve nuk jane studente ,por “Partizane “te PD dhe LSI qe po ushtrojne”dhune”ndaj pjeses tjeter te studenteve qe duan dije dhe rregull!Ata po i terbon zbatimi i perpikte nga ana e qeverise i 8 kerkesave qe vet studentet kane paraqitur!Keta qe “vetflijohen” jane ziliqare qe nuk po e durojne dot qe studentet e shkelqyer po sigurohen me pune dhe studime falas! Demet materiale qe po shkaktojne neper auditore keta vandale duhet te paguhen nga familjaret e tyre dhe kete duhet t’ja u beje te qarte qeveria dhe jo te perfundoje si ne protestat e tjera ku demet jane perballuar nga buxheti i shtetit !Une pensionisti nuk kam perse te paguaj per keta horra qe mbyllen neper auditore per tu droguar apo per orgjira se
  tjeter shkak nuk kane per keto veprime qe kane ndermarre!

  Reply to this comment
 5. +---------xhelil50 January 11, 18:09

  Cfare jane keta studente vandale qene te ardhmen do te perfaqesojne drejtesine ,turp,turp …!E o moj e mjera shqiperi ku je katandisur.

  Reply to this comment
 6. gardiani January 11, 20:12

  Pse nuk i emertoni me emrin e vertete, MERCENARE, se ate qe po shikojme dhe degjojme ne TV , vetem studente nuk mund te jene !

  Reply to this comment
 7. ALBAN DEGA January 11, 21:17

  JO VETEM VANDALE POR EDHE GARDISTE TE KUQ TE ARGITA MALLTEZIT DHE BANDES SE GANGSTEREVE POLITIKE, BIOLOGJIKE DHE MEDIATIKE TE SALEH RAMOLLAH BERISHES !

  Ngujimi, bllokimi, pushtimi i objekteve publike e aq me teper arsimore e akademike eshte krim qe denohet rende ne cdo vend demokratik.
  Te shperdorosh aspiratat e studenteve per te drejta e kerkesa per qellime te mbrapshta djallezore politike me synim destabilizimin e vendit, per sabotimin, vonimin dhe minimum e Reformes ne Drejtesi, Vetingut, SPAK-ut dhe Byrose Kombetare te Hetimit, ne nje kohe qe Qeveria ka plote duar dhe tejkalyar 8 ketkesat e studenteve, te pengosh procesin e shkollimit te studenteve te tjere nga nje grusht mercenaresh dhe graduates te kuq te Sali, Lulush, Mona, Petrit Noke Stanishicit e co… eshte krim i rende!
  Askush nuk eshte mbi ligjin!
  Se me pike kryebsnfitet se plepuzuan, vitrinizysn, kristalizuan dhe kthyen Univerditetet ne farika diplomash per asgjekundi she shitoresh titujsh shkencore sopas antiparimit
  “ kush paguan me shume” apo ofiqeve politike te vrasesve te ardí it she shkollimit !
  Beaded it e aresimit she shkolles swipe jane vrasesit seriale te mbi 13 fishte te Shqiperise me keto 28 vjet!
  Jo veten vrases te se kaluares, te sotmes por edhe te se ardhmes se Shqiperise !
  Ata duhen ndeshkuar dhe denuar si vrases sériale te shqiptareve dhe Shqiperise !
  Jo vetem me burg te gjate por edhe konfiskim te cdo qindarke e pasurie qe vjedhur e plackituar shqiptareve, perfshi studentet nga kjo bange kriminale vrasesidh te Shqiperise me ne krye Sali Berishen, Like Floririn, Lulush Karabush Fazlicin, Mona Cizme Lalezin, Petrit Vasil Shkollperhumin, Fatmir Xen Gerdecin, Mul Nike Stanishicin e korporaten e krimit dhe korrupsionit qe e korruptuan edhe vete korrupsionin !

  Reply to this comment
 8. ALBAN DEGA January 12, 05:40

  Pak e sak

  VRASESIT E ARSIMIT- KRYEVRASESIT E
  SHQIPERISE !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Ngujimi, bllokimi, pushtimi apo zaptimi i objekteve publike e aq me teper arsimore e akademike nga nje grusht studentesh Gardiste te Kuq te politikes antishqiptare te Saleh Ramollah Berishes, Like Floririt e co…. eshte krim qe denohet rende ne cdo vend demokratik.
  Te shperdorosh aspiratat e studenteve per te drejta e kerkesa te aresyeshme per qellime te mbrapshta djallezore politike me synim destabilizimin e vendit, per sabotimin, vonimin dhe minimum e Reformes ne Drejtesi, Vetingut, SPAK-ut dhe Byrose Kombetare te Hetimit, ne nje kohe qe Qeveria ka plotesuar dhe tejkaluar 8 kerkesat e studenteve, te pengosh me urdherat e Argita Berishes dhe parate e pergjakura te Gerdecit dhe Lalezit te Mona Cizmes procesin e shkollimit te shumices se studenteve te tjere nga nje grusht mercenaresh dhe Gardistesh te Kuq te Sali, Lulush, Mona, Petrit Noke Stanishicit e co… eshte krim i rende!
  Askush nuk eshte mbi ligjin!
  Aq me pak kryebanditet qe plepizuan, vitrinizuan, kristalizuan dhe kthyen Universitetet ne fabrika diplomash per asgjekundi dhe ne shitore titujsh shkencore sipas antiparimit“ kush paguan me shume” apo sipas ofiqeve politike te vrasesve te arsimit dhe shkollimit !
  Vrasesit e aresimit dhe shkolles shqipe jane kryevrasesit seriale te mbi 13 fishte te Shqiperise ne keto 28 vjet!
  Jo vetem vrases te se kaluares, te sotmes por edhe te se ardhmes se Shqiperise !
  Ata duhen ndeshkuar dhe denuar si vrases sériale te shqiptareve dhe Shqiperise !
  Jo vetem me burg te gjate por edhe konfiskim te cdo qindarke e pasurie qe vjedhur e plackituar shqiptareve, perfshi studentet e familjet e tyre nga kjo bande kriminale vrasesish te Shqiperise me ne krye Sali Berishen, Like Floririn, Lulush Karabush Fazlicin, Mona Cizme Lalezin, Petrit Vasil Shkollperlumin, Fatmir Xen Gerdecin, Mul Noke Stanishicin e korporaten e krimit dhe korrupsionit qe e korruptuan edhe vete fjalen korrupsion me mega korrupsionin e tyre te shfrenuar !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*