Tensionet Greqi-Turqi, ndalohet në kufi ushtaraku turk

September 9, 2018 16:07

Tensionet Greqi-Turqi, ndalohet në kufi ushtaraku turk

Forcat greke kanë ndaluar ditën e sotme një ushtarak turk në zonën kufitare mes Turqisë dhe Greqisë në Evros.

Sipas mediave lokale,ushtaraku turk është ndaluar në brendësi të territorit grek, në rrethana që ende nuk dihen dhe thuhet se ka pasur të shtëna në ajër.

Pak muaj më parë, në një episod të ngjashëm, dy ushtarakë grekë u ndaluan prej një patrulle turke dhe u mbajtën për 4 muaj në një burg ushtarak turk.

l.h/ dita

September 9, 2018 16:07
Komento

1 Koment

  1. Grek = turk = serb September 9, 20:46

    Ne te semes te vene qe te dy. Sna plas trapi per ta.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*