Tension te Policia e Tiranës, protestuesit thyejnë xhamat me gurë

May 13, 2019 20:54

Tension te Policia e Tiranës, protestuesit thyejnë xhamat me gurë

Turma e protestuesve të opozitës ka arritur në stacionin e fundit të marshimit të saj, te Drejtoria e Policisë së Tiranës.

Sapo kanë mbërritur në rrugën përballë Drejtorisë, disa protestues të maskuar kanë nisur të qëllojnë me gurë drejt saj duke thyer xhamat e katit të parë.

Dhe momentalisht turma ndodhet përpara Drejtorisë së Policisë ku njëzëri kërkohet lirimi i protestuesve të arrestuar në protestën e 11 majit.

v.l/ Dita

May 13, 2019 20:54
Komento

11 Komente

 1. Leyla Moses Ones May 13, 20:58

  PD dhe LSI janë PARTI TERORISTËSH !!! KRRIMINELËT dhe KRYEHAJDUTËT e PD dhe LSI para DREJTËSISÈ !!!!

  Reply to this comment
 2. Te pakten qe mund te beni eshte parandalim aktiv i huliganeve - JO ASGJE FARE May 13, 21:28

  Policine a kane vene perpara huliganet. Kjo nuk eshte Polica qe duam. Nuk mun dte fitosh m efrike dhe me zbythje. Eshte politika e te humburve. Te pakten bllokoni rruget qe keta huligane te mos i afrohen godines se policise. Eshte me e pakta qe mund te beni. Plus te kontrolloni ata qe i afrohen godinave qeveritare per molotove, kapsolla, dhe shashka. Beni dicka. Inaktiviteti nuk eshte zgjedhja e duhur. Duhet parandalim aktiv.

  Reply to this comment
 3. Presidenti mbështet trazirat May 13, 23:19

  Këtë herë cikli i tretë i imponimit të dhunës për të marë pushtet ju dështoi kanë mbetë të bredhin si qenë rrugëve anarshistët e vëndit

  Reply to this comment
 4. Shqiptar May 14, 00:32

  Polici leshi. Me njeriun e edukuar bejne te fortin. Jeni bere per te ardhur turp. Nuk mbroni as muret tuaja.

  Reply to this comment
 5. Koke shpellaret jane huligane ne rruge dhe huligane ne media. May 14, 01:34

  Mune ta hash vet or ti shpellar i pafytyre. Pse komenton me rrugaceri? Une jam nje qytetar i shqetesuar dhe nuk kam force te ndalojn protesten. Por duke pare qe polica vetm rri dhe shikon, te kerkosh paqe nuk do te thote qe je rrugac dhe huligan. Por ju te pafytyret e tregoni veten jo vetem ne rruge por edhe ketu ne media. Mertion nje peshtyme ore koke me cepa i shpellave te Vicidolit.

  Reply to this comment
 6. Niku May 14, 06:25

  Mund te jete skenar i pergatitur edhe nga vete kryeministri me kete opozite per te mos bere reformen ne drejtesi.

  Reply to this comment
 7. Kaltra May 14, 09:04

  Nuk e kuptoj përse nuk arrestojnë dhe të dalin përpara ligjit organizatorët e dhunës ndaj institucioneve .Nuk është parë e dëgjuar që të godasësh dhe ti vësh flakën institucioneve të shtetit dhe mos të të hyjë gjemb në këmbë.Boll më se na lodhën dhe na mërzitën me këto protesta pa krye.

  Reply to this comment
 8. malsori May 14, 13:32

  Kjo eshte puna me e mire qe dine te bejne. Po te kene pushtetin i thyejne te gjithe xhamat!!!

  Reply to this comment
 9. fteri May 14, 16:53

  Kjo është zakoni i vjetër i Sali Gërmadhës ,që ja la trazhgim Lulit ,pa sulmuar e djeg një komistarjat nuk e zë gjumi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim