Tentoi të vidhte kishën e Shën Kollit, pranga 43-vjeçarit

August 28, 2018 11:54

Tentoi të vidhte kishën e Shën Kollit, pranga 43-vjeçarit

Një 43-vjeçar është arrestuar pasi është kapur në flagrancë në tentativë e sipër për të vjedhur lekët në arkën e Kishës së Shënkollit, në Këlcyrë.

Në pranga ka rënë Bujar Kalemi, banues në Zhapokikë.

l.h/ dita

August 28, 2018 11:54
Komento

3 Komente

  1. GRANIT DRENICA August 28, 14:11

    Pse, a nuk po e ruajka “shtëpinë e Zotit”, Zoti, ë?!!! …Kur, Zoti s’po e ruajka, ose s’po mundka ta ruaj shtëpinë e vetë, qoftë edhe prej një njeriu, atëherë, Zoti, ose s’qenka fare, përveç TRILLIM; TRILLIM i njerëzve kriminelë; i njerëzve matrapazë, i njerëzve allishverishagji e të ngjashëm me këta; TRILLIM i njerëzve injorantë të lindur; trillim i njerëzve mjeranë e më mjeranë-njerëzve!? …Ose, njeriu qenka më Zot dhe, shumë më ZOT sesa “Zoti” i vërtetë që e besojnë llojet e njerëzve që i theksova këtu më lartë ! …Eh, sa të mjerë por edhe sa dëmsjellës dhe sa të rrezikshëm për njerëzimin dhe për këtë BOTË, kanë qenë; janë dhe do të jenë, njerëzit fetarë dhe njerëzit që besojnë në “zot”…Të këqiat më të mëdhatë deri më sot, kësaj bote dhe NJERËZIMIT i kanë ardhur pikërisht nga kishat, nga xhamitë, nga teqet dhe nga faltoret tjera fetare dhe njerëzve fetarë -armiqve të parë e më të mëdhenj të vetvetes së vet! …Shifeni Shqipërinë çka e gjet që prej vitit 1990!?! …Shifeni çka po i bëjnë njerëzit fetarë; njerëzit që besojnë ZOT!? …Deri në vitin 1990, në Shqipëri, vetëm Enver Hoxha “ISHTE I KEQ” ose, “ISHTE MË I KEQI”, porse, populli shqiptar ishte populli më i miri i mundshëm; sëcili shqiptarë ishte më i mirë se njëri-tjetri…!? …Por, që prej pas vitit 1990, kur në Shqipëri erdhen prapë FETË bashkë me “ZOT”, u bë Shqipëria dhe populli shqiptar si s’ka më keq e ku s’ka më keq!?! …Enver Hoxha, vazhdimisht t’u rritë fama e t’u shtoftë madhështia se, prej se po mungon Ti, përditë e më shumë po çmendet shqiptaria dhe po vdes SHQIPËRIA !

    Reply to this comment
  2. Mark .U.K August 28, 19:46

    Nuk mendoj se ka qene vjedhja qellimi i kti turku.Kurse ky turku shqipfoles nga Drenica te shkoj ne Turqi e te pastroht vendi nga muturinat turke.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*