Tentonte kalimin drejt Kosovës, arrestohet drejtori i ferrokromit në Elbasan

Redaksia Online February 27, 2013 14:22

Tentonte kalimin drejt Kosovës, arrestohet drejtori i ferrokromit në Elbasan

Arrestohet drejtori i fabrikës së ferrokromit në Elbasan. Ai ka tentuar të kalojë drejt Kosovës përmes doganës së Morinit sapo ka kaluar mesnata, por është ndaluar nga policia kufitare pasi rezultonte person i shpallur në kërkim.
Zëdhënësi i Drejtorisë së Policisë së qarkut të Kukësit, Jaho Caushaj, bëri të ditur se ngjarja ka ndodhur rreth orës  01.00 të datës 27 shkurt, kur në doganën e Morinit, shtetasi  Ilir Robi, 35 vjec, banues në qytetin e Elbasanit, është ndaluar, pasi rezultonte person i shpallur në kërkim për veprën penale  “Vjedhje e kryer duke shpërdoruar detyrën dhe korrupsion pasiv”.
Lidhur me këtë ngjarje janë arrestuar para disa ditësh dhe dy vartësit e tij. Këta persona shisnin mallin pa faturuar duke përfituar shumë të madhë parash.
Redaksia Online February 27, 2013 14:22
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*