Tentuan të kalonin drogë nga Qafë Bota, pranga doganierit dhe një 23 vjeçareje

February 21, 2020 18:28

Tentuan të kalonin drogë nga Qafë Bota, pranga doganierit dhe një 23 vjeçareje

Një doganier dhe një 23-vjeçare janë arrestuar në pikën kufitare të Qafë Botës pasi po tentonin të kalonin drogë drejt Greqisë.

Doganieri 36-vjeçar Arten Ibrahimi ishte drejtuesi i automjetit që kishte fshehur drogën në bagazh dhe shoqërohej nga 23- vjeçarja Kostandina Meci.

Arten Ibrahimi në fakt është doganier jo tek kjo Pikë Kufitare por tek ‘Tre Urat’ në Përmet ndërkohë po tentonte ta kalonte drogën me sasi ende të papërcaktuar me automjetin tip ”Toyota” me targë AA 040 TY.

 

l.h/ dita

February 21, 2020 18:28
Komento

1 Koment

  1. mali February 22, 01:04

    Shume keq zotiArten.Ne kemi portet qe futim ne Europe me Tonelata droge.Pse na I prish imazhin me keto cingerima.Ti Meriton 20vjet burg qe ta marin vesh te tjeret qe te mos futin hunden ne drogen tone(BISNESI YNE).I lumte policise shqiptare,cdo gomar me droge dhe flori fute ne burg.Nuk ka me ha muco pi muco.Kemi shtet te forte .Ta mare vesh bota(Amerike e EU).

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim