8 mars me… striptizëm (FOTO)

March 9, 2016 09:28

8 mars me… striptizëm (FOTO)

 

Dita e 8 Marsit nisi me gra e nëna që shëtisnin në rrugë me lule në duar, por nata i zhveshi disa prej tyre.

Edhe këtë 8-Mars ka vazhduar “tradita” për të festuar me striptistë.

Meshkuj me trupa të formuar, pa komplekse kanë qenë edhe këtë vit mënyrë argëtimi.

Në dy-tri prej klubeve të natës në Tiranë, ku protagoniste ishin femrat, në skenë u panë meshkuj që performonin dhe ftonin për kërcim femrat, të cilat ndodheshin aty për të festuar apo ndoshta për të shuar kureshtjen.

Në Ditën Ndërkombëtare të Gruas, në pjesën të madhe të botës protestohet, por nuk është ky rasti i Tiranës.

2

4 5 6 3

March 9, 2016 09:28
Komento

30 Komente

 1. DREAM March 15, 22:50

  Dhe kto jane shfaqje te huaja .
  Gazeta ka 10 dite qe merret me jetet e te tjereve .
  Me shami ne koke vetem normen e koperatives duhet te bejne .Zbor dhe riprodhim .

  Keshille per artikullshkruajtesin
  Ec atje se do te pelqeje …..merr dhe gruan 🙂

  Reply to this comment
  • Churchill_Schwartz March 16, 03:22

   Nuk po skandalizohet njeri per skenat erotike apo per faktin e striptizmit. Problemi eshte qe si ne te gjithe boten ku me 8 mars ne vend te festohet per te kujtuar ato qe luftuan per te drejten e femres, behen te tilla skenash. Pyetja qe me lind apo dhe i lind atij qe ka shkruajtur artikullin eshte: Keto femra kane burra? Sepse nqs kane, ath stonon pak sepse ne te njejten kohe po ben tradheti bashkeshortore apo dhe dashurore dhe ne anen tjeter po perdhos te gjithe mundin e atyre grave qe luftuan me çdo menyre qe tju degjohej zeri tyre. Se ty apo shume “liberaleve” ju ben pershtypje fakti qe egzistojne moraliste qe nuk ju duket normale, kjo eshte gje tjeter dhe shume mire cdo njeri eshte i lire te lere partneren, me kurore apo pa kurore te veje te ferkohet pas hallateve te nje kercimtari apo jevgu apo nga ku i kane marre keta “artista” qe japin kete show. E perseris, nuk ka asgje te keqe te shohesh nje strip show , por mos e quaj gje normale qe dalin grate e martuara dhe terbohen me 8 mars.

   Reply to this comment
   • DREAM March 16, 09:45

    I dashur Churchill
    per cfare po skandalizohesh ??
    per ato gra qe luftuan ateher ?? dhe tani ,nje fare menyre lufte eshte
    Media qe ndihmon dhe injekton orgjine e idotizmit me tituj te tille
    ne cdo gazete po shfaqen kto foto
    Sigurisht qe kane burra , por jane burra qe nuk kane frike nga krahasimi .{ kte duhet ta besh dhe ti 🙂
    Ai nuk eshte “jevg ” eshte njeri …dhe sikur mos te ishte thjesht nje nate divertimenti , do ishte rrezikshmeri dhe eshte per shume nga ju burrat qe ….skandalizoheni .
    Mos ma perserit me kte shprehjen”grua e martuar” sepse nuk jemi te semur terminal as skllavet e …bur{r}ave pa 8 mars !

    Reply to this comment
    • Churchill_Schwartz March 16, 14:26

     Te ishe burre nuk flisje me keto nota(qenke grua). Mendimi im per te tu pergjigjur u nis nga fakti se duke pare dhe orarin u ngaterrova me guret e shahut. Tani çeshtja qendron tek liria jote epo dhe e personave si puna jote, e ka shume, per ta shprehur me menyra sa me perverse te jete e mundur. Nuk gjykoj njeri dhe e di pse nuk e bej? Sepse nga nje pjese trupit tim dhe spo te them cila, te jap pakez te drejte. Une ta qaj hallin per jeten e veshtire qe ben dhe qe mezi pret te tilla datash te japesh te gjithe qenien tende ne evenimente te tilla. Kjo me le te mendoj qe ke pak mungese ngrohtesie nga ata qe ti quan bura, por qe nga krahu tjeter te pelqen te shijosh te gjitha asortimentet, qofshin keto qe dalin nga portofoli, apo qe kane 4 rrota (quhet liri kjo gje). E me e fundit per ta mbyllur, nqs do ma pranoje nje keshille, ne Shqiperi si asgjekundi ne vende te tjera, egzistojne teje mase sherbime profesionale studiosh fotografike me cmime te arsyeshme e ajo qe mund te besh eshte ti kthesh te tilla kujtimesh ne albume fotografike(mund te perdoresh dhe fotoshop apo instagram, apo cte te doje menderja), keshtu qe do kesh cmund tju tregosh pasardhesve te tu ne te ardhmen :), Do ndihen krenare dhe as Nietzsche nuk do e kishte pershkruar aq bukur ate qe besoj do ndodhe ne nje situate ku liberalizmi yt i verber do krijoje tek yt bir apo jot bije kur te shohe “MAMEN” ne aksion. Ndersa per sa i perket asaj qe ty te jep bezdi ose me sakte termi: JEVG me duhet te kisha perdorur dhe terma te ketille te tjere si psh HEBRE, LEKUREVERDHE, CIGANE, apo COCIS. Te uroj nje dite sa me te kendeshme dhe shpresoj qe mos ta marresh fare si kapital kete qe te shkruajta por te vazhdosh ne realizimin e endrrave te tua revolucionare. P.S: mos harro ti hedhesh kripe gjelles dhe te bardhat lahen me 90 grade.

     Reply to this comment
     • DREAM March 16, 18:52

      Uaaaaa ,he mo he se me qudite .
      Ngaqe qenkam grua dhe ti nga nje pjese e trupit qe s’do te ma thuash …duhet te ndihem inferiore
      Lere fare pjesen e tepert qe ke sepse jua vendosen aty duke jua hequr nga materia gri …dhe sidoqofte une bur{r}ave si ty …nuk u bej asgje .Po diskutonim festen dhe menyren sesi mundohet media ta propagandizoje .
      Eshte tamam ushqim per mendje te vogla .

      Ne te festave nuk kemi nevoje per fotoshop /…e kane ato qe mban ne shtepi vetem per kripen e gjellles dhe 90 gradeshit .
      Te uroj dhe une ty …ndonje enderr revolucionare …do kuptosh qe nuk je thjesht per riprodhim …ndoshta do kuptosh …gjithmone fae ndonje Enderre !

     • Greta March 9, 19:57

      @Churchill
      Me pelqen menyra sesi shkruan (gramatika), dhe sigurisht ka disa pika ku ke te drejte, por me vjen keq qe sado i edukuar mjaftueshem, nuk munde te fshehesh maskilizmin ne shkrimin tend. Shume i avancuar biles…

      @ DREAM
      Grua jam, por te them te drejtem nuk ndihem inferiore qe nuk shkoj ne festa te tilla, ku zezaku (sepse ska perse te fshihemi si struci, ate emer ka) me tund gjenitalet ne fytyre, nuk do ndjeja asnje lloj kenaqsie..Nuk ndihem inferiore qe i laj te bardhat ne 90 grade, nuk ndjej kenaqsi kur e bej, por kur shtrihem me burrin ne krevat me carcafet e bardhe qe kundermojne pasterti, ndjej shume kenaqsi..etj etj…
      Festat te gjithe njerzit, grate dhe burrat i kane qejf. Me perzihet ama kur shikoj festime te tilla. Dhe te them te drejten me merzit me shume fakti qe grave qe u pelqejne keto lloj festimesh, me quajne mua inferiore, qe kam nevoje per fotoshop (sepse vete kane mbaruar pune kushedi sa here me kirurgjine plastike dhe s’kane nevoje per fotoshop).
      Me quajne te prapambetur sepse me pelqeka ti hedh kripe gjelles…
      Cfare te bej? E dua burrin tim shume (thote populli)..

 2. bledi usa March 16, 02:06

  Katundare. Kjo eshte sjellja e grave zezake te periferive të Cikagos nja 30 vjet me pare. Vini dhe nga nje zinxhir te trashe floriri ne qafe dhe jeni fiks per nje video ne xnxx.com 🙂

  Reply to this comment
 3. mirel March 16, 02:10

  Nuk kuptoj cfare u ben pershtypje ketyre llackave kaq shume sa mblidhen si mizat ne byth te kalit aty. dhe pse u dashka te jen vetem femra ne salle, cjane keto idiotesira
  Lokale striptizmi ka sa te dhitesh ne gjithe kryeqytetet e perendimit, nuk jane as te cuditshme dhe as kushedi sa te frekuentura madje

  Reply to this comment
 4. eh... March 16, 09:27

  Europianet i shikojn te gjitha kto c’ndodhin ne Shqiperi ,sepse kane si ne cdo vend te botes ,ekipe te specializuar qe merren me studimin e kultures dhe sjelljes komunikimit ne shoqeri te x nacioni dhe ja ,per nji psikolog eshte lehte te dale ne konkluzion se me cfar “Kualiteti Femre” ke te besh ktu ,ne baze te se ciles ata formojn edhe portrtin e femres shqiptare dhe mbas atij portreti dhe ” e rrespektojn” ne kte Bote.

  Reply to this comment
  • GERT March 16, 12:46

   he me mo … seriozisht e kishe me kete ti? Psikologu europian do shohi foton dhe do thote ja ca kualiteti femre kemi?
   hahahahhaha

   please …. shif nje here verdalle neper europe pastaj hajd na dil ne konkluzione te tilla…

   Reply to this comment
 5. lenci March 16, 09:45

  popull k* i vdek per k*

  Reply to this comment
 6. genti March 16, 10:43

  Faleminderit stafit te Ditas per kete artikull investigativ.Jo per gje po po na afrohet vakti per fejese :). Heres tjeter shpresoj te realizoni nje set me te bukur fotografik qe te japi nje panorame me “gjitheperfshirese” dhe ne pube te tjera me strip… P.S. ore I keshilloj romet tane qe te mos shesin me rroba po te merren me palester se u mbushkan diskot plot kur u zhvishkan keto.

  Reply to this comment
 7. REZART March 16, 13:16

  ,,Perparim,perparim,, eshte ky event.Me keso perparimesh Shqiperia ka shkuar shume ,,perpara,,Car shohin e hane menjeher.Vlere? C’ishte ajo? Shkojme ne perendim me fustana nje pellembe,dehje,drogim,prostitucion,vjedhje,plackitje,falimentime,antiislam,tritol,amoralitet,dhune mbrenda familjes,inceste….Bjerni sa te mundeni se do arini larg.Paj le te shkojne neper klabe me te tilla gjera,pse ne grup?Cdo gje,sjellje,,,perparim,, ka faturen e vet,qeedhe po shihet.Vlerat blihen ,,ad hock,, me te pare jo me te analizuar e studjuar.Te jesh famijar quhet prapambetje,te jesh me moral,i permbajtur gjithashtu.Sa per ato gollaket skam cte them ata e kane pune,kush e han e han,mbledh parate dhe vazhdon punen.Mos habiteni me degjenerimet qe kemi dhe qe dopasojne,asgje nuk eshte rastesi,eshte proces.

  Reply to this comment
 8. TOMORRI March 16, 16:57

  Shikoni sa te lumtura duken grate tona.
  Burrat me bark rakie , xaxi si Davidi cfare prisni.
  Kjo eshte lirija e enderruar.
  Ta pallohesh kur do dhe jo kur pi burri.
  Paradoksi tek ne eshte , ne Durres vret pse i sollen gocen mbrapsht se e gjeten me xham te thyer. Ketu jane gati me kete xaxin ti thyejne te dy xhamat dhe ne shpi ti pyesin a u kenaqe shpirt.
  Mire se erdhet ne Tirone, thote tek nje kenge Edi Rama.
  Liria ska brina.

  Reply to this comment
 9. Niko March 16, 17:00

  Mir qe leshohen grate por te leshohen dhe me burrat qe i kane ne shtepi jo te justifikohen smundem jam e lodhur etj Burrat shqipetar besoj se mbajne rekord ne seks mjafton nje levize provokuse ti bejne burrit ngrihen dhe ne mes te nates yp xhixhi

  Reply to this comment
 10. injoranti March 16, 20:35

  TRADITE KURVASH

  Reply to this comment
 11. tol francezi March 16, 21:05

  hajde krijo familje me keto lloj KARRTORESH,keto te nxjerin me kepuce kuqe,shqipkarkat po i tolerove pak ,kane per borxh te ta ulin dashnorin ne tavoline .

  Reply to this comment
 12. sa komqesh March 17, 05:50

  Shoqeria shqipetare me mungese te theksuar seksualiteti. Nje njeri me ngjyre zhvishet per leke, femrat shqipetare rreshtohet per te shijuar prekjet apo lekuren e nje kercimtari. Ky eshte 8 Marsi kryeqytetas, ku kafsheria takohet injorancen. Ne mbare boten 8 Marsi eshte dite proteste e kujtimesh. Ne kryeqytetin tone te perdhosur eshte menyra me e mire per te shthurur akoma me shume femren. Keto vajza qe shihni ne foto jane ato femra qe pas disa vitesh mund te mbartin pjellat e Shqipërisë. Bravo shoqerise qe eshte emancipuar ne versionin porno te 8 Marsit.
  Hapni sa me shume striptiza ne menyre qe te shuhen epshet e femrave por edhe te meshkujve. Cfare kuptimi ka familja sot? Ne rruge ka vetem shale, bythe, e gjinj te terbuar qe joshin jo vetem djemte e rinj por edhe ata qe mendojne se e kan mbyllur ciklin. Gezuar 8 Marsin per Nenat qe rriten djem e vajza. Por nuk perfaqesohet kjo feste me ksisoj shfaqjesh te terbuara ku femrat thjesht perulen perpara mikut ( kesaj rradhe te zi)

  Reply to this comment
  • ela February 29, 07:11

   Te lumte per kete shkrim …..Kjo feste duhet te kujtohet jo te degjenerohet njerzim posaqerisht vajzat shqiptare duhet te jen nje model morali per gjeneratat e ardhshme jo keshtu ….Ela

   Reply to this comment
 13. ergys gjevori March 17, 16:20

  ca jan kto legene qe ikin shofin rroten e jevgjve a kan a skan burr a none e bab a vlla , nuk jan festa kto me shku me u knoq jan degjenerime

  Reply to this comment
 14. ela February 29, 07:12

  Te lumte per kete shkrim …..Kjo feste duhet te kujtohet jo te degjenerohet njerzim posaqerisht vajzat shqiptare duhet te jen nje model morali per gjeneratat e ardhshme jo keshtu ….Ela

  Reply to this comment
 15. hannah March 9, 17:32

  me falni po maskilizmi fillon qe prej publikit te ketij artikulli. ata qe e botojne shkojne ne klubet e striptizmit te perhershme jo nje dite ne vit qe ka neper tirane e te bejne foto???????????????????????????? ketu seksizmi eshte i rrenjosur ne cdo ind te shoqerise qe kur botohen artikuj te tille e qe media duhej ti edukonte njerezit jo te ndiqte maskilizmin seksizmin diskriminimin ndaj femres turp

  Reply to this comment
 16. # March 9, 17:34

  8 Marsi festa e gruas!

  Ne festen e 8 marsit duhet te jene dhe meshkuj.Keto dhe vetem keto kontribojne qe vajza te behet grua.Ne te kunderten ndryshoni emertimin nga festa e gruas ne Festa e Femnes.

  Reply to this comment
 17. MH March 9, 18:06

  Meshkujt striptiz vitin tjeter te jene me mbathje transparente.Jeta evolon dhe festa behet madheshtore,me e shijeshme,me e kendeshme duke larguar stresin ne maksimum ne nji humbetire te pafundme.Ne keto kushte asnji grua qe ndodhet ne fest nuk do e ndije veten inferiore.

  Reply to this comment
 18. katarakti March 9, 20:34

  Ja pra ia arritem edhe kesaj dite. Kishin te drejte anetaret e organizates se prostitutave antikomuniste qe ishin kunder regjimit te dikurshem. Tani te vjen vellai nga Afrika dhe ti kalon ne ekstaze si nje buçe e vertete. Ja pra se perse eshte e mire demokracia. Ben si te doje robi. Me breke ose pa breke.

  Reply to this comment
 19. Shahisti March 9, 23:52

  Historia e njerezimit eshte historia e atyre qe shajne te tjeret per gjerat qe ata do te kishin qejf t’i benin por nuk i bejne dot, per cfaredo arsye, dhe e atyre qe bejne gjera sic ua jep truni pa e vrare shume menderen se cfare do te thone ata te tjeret.
  O njerez ende nuk e keni marre vesh qe te rrosh vete dhe te lesh te tjeret te rrojne eshte celesi i paqes dhe i mirekuptimit, me fjale te tjera kush ka qejf te shkoje e te shohe zezaket kur perdridhen le te shkoje, kush ka qejf te rrije ne shtepi le te rrije ne shtepi, e kujt i duket se eshte gjeniu i rradhes le te masturbohet intelektualisht sa te doje. Mos harroni nje gje, keni probleme shume me te rendesishme per te zgjidhur sesa hallatet e xacit, shikoni c’behet andej nga Kryeministria se atje po ua fusin sa krahu.

  Reply to this comment
 20. Everteta March 10, 01:02

  Uau uau… grate nena dhe vajzat e tyre u perhapen si purtha ne derrase ……..Hajde shembull hajde per familjet e reja. Ketej ulerinj skane buke te hane por per striptizem kush i financon???!!!Hajde demokraci hajde.Keni rruge te gjate moj gra te mesoni ne jete…. Nese keshtu do festoni 8 Maerin mos ardhte kurre me kjo feste .Majmune kojpjaces te negatives ne shoqeri paskeni qene moj gra.Ku i late zakonet e bukura te respektit per vete dhe te tjeret. Ju qe shkoni aty skeni respekt per veten leme per familjet qe keni ndertuar nese i keni …..Turp kolektiv kete solli demokracia.Demokracine te gjithe e duam por degjenrim shoqeror qe shohim ne cdo segment te kultures ne kete kohe.

  Reply to this comment
 21. Akilis March 10, 03:08

  Hajde per hajer,vitin tjeter te dyfishohen Lokalet,dhe festa e perkujtimit te grave qe “luftuan”,se njeriu Majmun eshte.
  Pastaj ker gruaja do shkoj teg burri,do i thote,te dhjefsha mu ne Lo……qe,sme del nga mendja e atij te Festes.

  Reply to this comment
 22. Speciali March 10, 09:29

  Kokrrat e kurvave

  Reply to this comment
 23. LORA March 10, 09:34

  Po behen pese vjet qe mediat ,pothuaj te gjitha ne ekstaze,ne 9 mars shkumezojne duke mediatizuar raste shume fragmentare te frekuentimit prej ca grave te klubeve te striptizmit mashkullor.Kam bindjen se eshte nje fenomen i stimuluar per degjenerim.
  Ne fakt ,keto jane raste aq te rralla sa nuk mund te sherbejne fare per formatimin e modelit te gruas shqiptare,ne trajten e shpifur te adhurueses se traplliqeve te tilla.
  Nese mediat do te ishin njesoj te interesuara per te mediatizuar 8 marsin ne masen e grave shqiptare,do te dilte thjeshtesisht kjo e vertete.
  Sidoqofte,jeta reale e gruas shqiptare,edhe ne ditet e festave,eshte nje shuplake sfidante per kete konsum mediatik ,te promovimit te kokbosheve me para,por pa nder.Jane aq pa tru sa nje dite nderkombetare te grave ,qe duhet te jete dite per me shume kerkesa per garantimin e te drejtave te tyre humane dhe te punesimit,,,,,,,,zhurmojne me festime idjote,krejt ne te kundert me konotacionin e kesaj date.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim