Tërhiqet Gjinushi: Në 2017-n do të jemi në koalicion me PS-në

July 11, 2015 15:58

Tërhiqet Gjinushi: Në 2017-n do të jemi në koalicion me PS-në

Pas zgjedhjeve vendore, Kryetari i Partisë Social Demokrate, Skënder Gjinushi shprehet i gatshëm për të bashkëpunuar me PS-në në zgjedhjet e përgjithshme të dy viteve më pas.

Për një nga aleatët më të vjetër të PS-së, dalja më vete në këto zgjedhje vendore ishte një provë për PSD-në.

Në një intervistë për Tema, Gjinushi thekson se në 2017-n, forca që ai drejton do të arrijë të marrë 2-3 deputetë.

Ne bëmë një eksperiment politik për të parë, sepse partia duhet të përgatitet për zgjedhjet e përgjithshme dhe vërtetuam se ashtu siç kanë qenë shifrat dhe pak më shumë PSD-së i takon të ketë 2-3 deputetë me votat e saj. Ne këtë radhë kemi 23 mijë vota të mara politikisht jashtë kampeve, pra nuk ke votë të falur apo të dhuruar. Çdo bashkëpunim me PSD, do të thotë që PSD merr mandatet e saj, por i merr nëpërmjet votës së saj jo nëpërmjet përfitimit nga sistemi brenda.

Këtë deshëm të tregonim, se nuk është qëllimi të kapim sa më shumë këshilltarë duke vënë këshilltarë socialist, siç kanë bërë shumica e partive që garojnë brenda dhe duke marrë thjesht vota socialiste, tre çerekun, të cilat kot i shkruan në inventarin tënd. Atëherë më pak këshilltar po më shumë votë politike për të thënë që në 2017, ne na takon të jemi në Kuvend ashtu siç na ka takuar që në 2009-të dhe më tutje”, thekson Gjinushi.

July 11, 2015 15:58
Komento

14 Komente

 1. Arben July 11, 16:04

  NUK KA PER TE MARRE ASNJE VOTE.

  SHUME VOTUAN PER FORCEN E PARE QE ISHTE JASHTE DY KOALICIONEVE TE MEDHA.

  EDHE PER KETE ARSYE KANDIDATI I FIERIT MORI 6,500 VOTA.

  PO U FUTE TEK TURMA E MADHE, ZOR TE MARRESH VOTA (DERRAT NJE FYTYRE KANE)

  Reply to this comment
 2. salem July 11, 16:09

  E ku do veje?
  Edhe une s’desha t’ja jap voten atij qe ka prure Rama ketu.Kujt t’ja jepja?
  Akoma nuk ka demokraci qe kryetari i bashkise si i zhgjedhur te punoi per popullin,po i bindet “urdherave te partise”.Keq eshte po s’ke c’i ben.

  Reply to this comment
  • Arben July 11, 16:12

   KE C’I BEN.

   VOTO TE PARIN QE MERR GUXIMIN TE LISTOHET JASHTE DY KAMPEVE TE MEDHA TE GRABITESEVE TANE.

   Reply to this comment
   • sot July 11, 16:37

    Jam me ty Arben qe nuk duhet te vazhdojme me keto fjalet qe ske ci ben. Vertet edhe partite e tjera nuk duken bindese, por me keq se PD dhe PS nuk ka. Prandaj kush ka guxim duhet te vojoje parti te tjera dhe jo te ankohet sikur ska cte beje.

    Reply to this comment
    • Arben July 11, 20:11

     POPULLI YNE ESHTE KOPE.

     VAZHDON TI VOTOJE TE NJEJTAT BANDA KRIMINALE DHE PRET NDRYSHIME???!!!!!

     PO U LODHE SE KERKUARI ESHTE E SIGURT SE NUK KE PER TA GJETUR KURRE.

     AI QE E KA GJETUR ESHTE E SIGURT QE E KA KERKUAR ME “SHPIRT NDER DHEMBE”.

     MUND EDHE TA KERKOSH PARESHTUR POR PRAPE SE PRAPE MUND TE MOS TA GJESH. VETEM KESAJ NUK KE CFARE TI BESH, POR TE TJERAT I KE NE DORE.

     Reply to this comment
 3. luli i vocerr July 11, 16:23

  NESE SALIJA DO NGELET NE HISTORINE E KETIJ VENDI SI ‘TRAGJEDIJA’ TI E TERE LIKET MENDER SOCIALISTE DO NGELENI SI ‘FATKEQESIJA’ E KOMBIT!
  -Ne 25 vjet sipas grup moshave ne kete vend ka vdekur 1/3 e popullsise ,ajka e shqipetarizmes e krrimineli Sali dhe ju dishepujt e tij -ini aty ku kini qene!
  -Ne 25 vjet ketij populli i jane vrare me mijera i jane perdhunuar me mijera ,i jane ngujuar me qindera ,prostituuar,e tregetuar per organe me qindra shqipetare e krrimineli Sali dhe ju dishepujt e ti -ini aty ku kini qene!
  -Ne keto 25 vjet u shkaterrua 100 per qind baza ekonomike e shtetit e nuk ka me shtet e krrimineli Sali bashke me ju dishepujt e tij-jeni aty ku kini qene.
  -Ne keto 25 vjet u vodh tere pasurija kombetare nga krrimi politik e agjenturat e huaja e krrimineli Sali bashke e ju dishepujt e tij -ini aty ku kini qene.
  -Ne keto 25 vjet u vrane me qindera vete per te kerkuar BUKE -jo veze per qente e zonjave tuaja dhe kuajve te Xenit-dhe 4 shqipetare me 21 Janar e krrimineli Sali bashke me ju dishepujt e tij -jeni aty ku kini qene.
  -NE KETO 25 VJET MBI DJERSEN GJAKUN E KETIJ POPULLI DHE HISTORINE E TIJ PO BO BEHET M…MULLAR PLEHE PER KRRIMINELIN SALI DHE JU KRRIMBAT DISHEPUJ TE TIJ-INI ATY KU KINI QENE!Turpi ju mbulofte me emera e mbiemera me femije e nepotizem me niper e klientalizem me vila ndertuar -duke bere kurban mijera femije te pa fajshem shqipetare!

  Reply to this comment
 4. Kopaçe July 11, 16:28

  Mire Gjinush. Kete here te ka ec matematika.

  Reply to this comment
 5. perkthyesi July 11, 16:42

  Gjeneral pa ushtare!

  Reply to this comment
 6. Dardhari July 11, 16:47

  Pa ushtare po e mer nje roge te mire (duke bere eksperimente ) dhe ka nja 5a6 Apartamente

  Reply to this comment
 7. çimka July 11, 21:08

  Plani i Gjinos ne 2017 : Gjinua k/parlamenti, Meta President. Rama k/minister. Keq e ka ?
  Dhe thot Jozefina qe nuk merr vesh profesori nga llogarite.

  Reply to this comment
 8. mimi July 11, 21:18

  i ke mare leje dritan priftit…..o keno beqiri

  Reply to this comment
 9. bato July 11, 22:27

  Gjinua ka ndermend t’ja kaloje edhe Kastros me qendrimin ne krye te partise. Po te pakten Fideli kishte dhe ka parti te vertete, ndersa Gjinua ka vetem kater anetare dhe vet eshte i pesti. Pika ne bithe!

  Reply to this comment
 10. Frroku July 12, 07:38

  Kjo do ndodhe po qe se te pranon PS, pasi keto mut koalicionesh me shume po e ndyjne jeten politike, se sa po ndihmojne.

  Reply to this comment
 11. Kris 1 July 12, 13:02

  Gjeneralit nuk I duhen ushtare por vetem para.Se ku e gjen te majten Gjinua nuk dihet.Mos Valle ne koqet e fikut te piktorit?
  Vrapo Gjino se mos mbarojne fiqte.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim