Tërmet me magnitudë 5.1 ballë godet Shqipërinë

August 11, 2018 17:51

Tërmet me magnitudë 5.1 ballë godet Shqipërinë

Një tërmet i fuqishëm ka përfshirë Shqipërinë pasditen e sotme.

Lëkundja sizmike u regjistrua rreth orës 17;35.

Instituti i Gjeoshkencave bën me dije se tërmeti ka qenë me magnitudë 5,1 dhe ka qenë me epiqendër 10 km në lindje të Burrelit, 38 km në verilindje të Tiranës, me thellësi 10 km.

Po sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundjet e forta janë ndjerë edhe Shkodër, Dibër, Lezhë dhe Elbasan.

s.a/dita

 

August 11, 2018 17:51
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim