Tërmet i fortë 6.4 ballë godet Shqipërinë, Kosovën dhe fqinjët

November 26, 2019 03:16

Tërmet i fortë 6.4 ballë godet Shqipërinë, Kosovën dhe fqinjët

Lëkundje tërmeti janë regjistruar përsëri rreth orës 03.54 të mëngjesit.

Lekundjet kane qene shume te forta.

Epiqendra eshte afer Durresit.

Lekundjet jane ndjere ne shume qarqe te Shqiperise si dhe ne Kosove.

Lekundje raportohen edhe ne Bullgari, Bosnje, Kroaci, Itali, Mali i Zi, Serbi dhe Maqedoni.

Sipas të dhënave të para lëkundjet janë ndjerë më të forta në qytetin e Durrësit në Shqipëri.

Tërmeti eshte raportuar si 6.4 balle.

Në Tirane banorët kanë dalë nga shtëpitë.

Lekundjet e forta erdhen pas nje termeti me te lehte, rreth ores 02.47.

d.a. / dita

November 26, 2019 03:16
Komento

26 Komente

 1. ermi November 26, 03:17

  Ne durres u ndje shuuuum fare 4.8 ball Zot ruaj.

  Reply to this comment
  • Eda November 26, 04:42

   Edhe ne tirane u ndje shume dhe i gjate , se dime sa balle ishte . Shyqyr qe jemi mire te gjithe

   Reply to this comment
 2. Zirkon November 26, 03:42

  Po shihja ne enderr Ilir Meten dhe Damian Gjiknurin. Çim Peka moderonte debatin e të organizuar nga kryetari i bashkise se Tepelenës tek Syri i Kalter.
  Tundej studio, Damian bertiste termet, termet, Meta termet, termet, termet, Cim Peka ju thoshte boll me termet se do na vij policia ne studio, boll se e mbylla emsionin.
  ____
  Termeti me zgjoi nga gjumi!

  Reply to this comment
 3. Kalimtari November 26, 03:46

  Zot, mbaj doren!

  Reply to this comment
 4. Mark Uk November 26, 03:47

  Vetem komunistet rrine zgjuar ne kete ore

  Reply to this comment
 5. dritan November 26, 03:52

  A ka lajmëru AY për tjetër tërmet më t madh…!?

  Reply to this comment
 6. Tiger November 26, 04:24

  Filluan termetet tani qe po behen lufta midis Cifutit Rama dhe Metes. Keto jane termete artificiale te bera me Haarp

  Reply to this comment
 7. Erlind November 26, 04:37

  Kaq te Fuqishem se kisha perjetuar te zgjohesh si i Dehur nga krevati te tentosh me shku me zgjuar #Prinderit dhe te #Perplasesh si i Dehur neper muret e shtepis skisha pare ne mes te Eeresires…Me kte Perjetim te Frykshem te them me Forcen e Shpirtit Faleminderit #Allah gjithcka eshte ndoren tende…Nese ti thua Behu ajo Behet…Por tregove teper Meshire…Ky me teper eshte nje Mwsim per Mosbesimtarin….
  Elhamdulilah Miq Inshallah pa Dome dhe pa Jet Njerzish ☝️☝️

  Reply to this comment
 8. . November 26, 04:37

  Dridhje te fuqishme te tokês ne kêtê momemnt,nê! suharekê

  Reply to this comment
 9. Ventura November 26, 04:37

  Po natën e gjete o të rëntë Bomba.

  Reply to this comment
 10. Bexhet November 26, 04:38

  Uf…dhe lekundjet e termetit donin shqiptaret….mos ore zot deme ne njerez..largqofte…se pak po durojne tronditjet psiqike te likes , mones Sales e Lulushit…po dhe termeti ju duhej tani….

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro November 26, 19:09

   O Bexhet Bolsheviku , ke harruar Rame qenefin o i uruar!! Mos keshti se i mbetet qejfi Spirdhjopalit. Po dhe sot o i mjere do te besh politike.

   Reply to this comment
 11. dritan November 26, 04:39

  Dy ngjarje ka sot, seksi shqiptaro-nderkombetar qe qenka i shumellojshem, i paskemi nga te dyja anet dhe çmenduria shqiptare qe rrijne si qorra dhe qenie te pavlefshme kur ju thone kemi bere nje ligj qe kur te na kete qejfi do ju hyjme ne krevat dhe neper breke pa leje!
  Ja ta gezoni termetin me qe ra fjala!

  Reply to this comment
 12. Sander November 26, 04:39

  Eh, mor Edvin don me dalë mbi Zotin ti shtremaluq i drogum
  Ta dha sinjalin
  herën tjetër tash po ta ndez vullkanin n’Surrel
  ☝️

  Reply to this comment
 13. Bashkim November 26, 04:40

  Ora 03:56

  E dridhi bajagi mirë.

  Tepër nuk po e dridh qysh jemi ba!

  Reply to this comment
 14. p.k. November 26, 04:41

  Termet qe tund si në djep
  Zoti po ma sinjalizon për ndëshkim të fortë.
  Kujdes spiunët

  Reply to this comment
 15. Skender November 26, 04:48

  Na kurseu Zoti edhe kete here edhe pse na shkundi paq.

  Reply to this comment
 16. mehmet sh November 26, 04:49

  Nuk mbaj mend te tille termeti ne Tirane, boll o zot, akoma do vuaj ky popull..???

  Reply to this comment
 17. Kalimtari November 26, 05:01

  Rrofshin “nderkombetaret”! !
  Pyeta mje nga nga keto zvministret kur doli me vrap
  – Ç”ne qe qe ke dale keshtu pa breke?
  -Jemi ne gatishmeri- me tha – gjithmone gati per miqte nderkombetare!!!

  Reply to this comment
 18. Lana November 26, 05:03

  Shqipërisë i duhet tërmet politik jo natyror!
  Zot ruaje!

  Reply to this comment
 19. Qyra November 26, 05:03

  He more Like floriri??..ti qe ke intuite dhe lajme nga ai greku per termetet??…e shikon sa shume e don popullin ti more qyqar??..pse nuk ju the qe ne oren 03.54 am do bjere termet ?…dhe ata te kishin marre masat e nevojshme???…pa le…. po kerkon dhe ti mbledhesh me 8 dhjetor!!!…cudi vertet…..sa cudi me tyja….po mones i the gje te pakten???…sa per femijet e dime se i ke mare masat…i ke cuar atje diku larg….a pikaaaaaa….pse nuk bjen mbi tyja…por i jep termetin shqiptareve!!!!?????…

  Reply to this comment
 20. Rujna zot November 26, 05:05

  Pak kena Edi Ramen, ,,, e edhe termeti na mungote, ,

  Reply to this comment
 21. Sabri November 26, 05:08

  Zoti na rujt nga qdo e keqe.

  Dashuria dhe miresia e tij qoft mbi ne

  Kjo eshte Fuqia e tij ,per ti kujtuar njerzis
  Se sa te vegjel jem, e se ne jemi kalimtar ne jet e bote?!

  Reply to this comment
 22. KORÇARI November 26, 08:10

  Që kur kanë nisur kërkimet për gaz natyror dhe naftë në detin Jon dhe në detin Mesdhe dhe në detin Egje (me mënyrën e tërmetit artificial) janë shtuar me 69% tërmetet e natyrshëm për shkak se gadishulli Ilirik gjendet në me dy pllakash tektonike dhe hapësira ose çarja tektonike është nga më aktivet në Europë..
  Pra me pak fjalë po e “Krruajmë” me natyrën.. dhe sigurisht kjo ka dhe një kosto të cilën do ta paguajmë..

  Reply to this comment
 23. Cuku November 26, 08:47

  Me vjen keq me disa komentues me siper,
  fshati digjet dhe kurva krihet

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim