Tërmetet e fuqishme 7.4 ballë godasin Lindjen e Mesme/ Tronditen 3 shtete

November 12, 2017 20:21

Tërmetet e fuqishme 7.4 ballë godasin Lindjen e Mesme/ Tronditen 3 shtete

Dy tërmete të fuqishëm kanë goditur sot Irakun dhe Iranin.

Tërmetet e magnitudës 7.4 dhe 7.3 ballë ka tronditur këto dy shtete, dhe ende nuk dihet nëse ka dëme materiale apo njerëz të lënduar.

Tërmetet kanë rënë me pak minuta diferencë me epiqendër në kufi mes dy shteteve ndërsa lëkundjet e fuqishme janë ndjerë edhe në Izrael, sipas shërbimit gjeologjik amerikan.

November 12, 2017 20:21
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?