Tërmetet, tjetër lëkundje. Epiqendra, sërish në zonën e Gjirit të Lalzit

July 8, 2018 14:47

Tërmetet, tjetër lëkundje. Epiqendra, sërish në zonën e Gjirit të Lalzit

Lëkundjet sizmike kanë vazhduar edhe mëngjesin e kësaj të diele, duke e çuar në 580 numrin e tyre që nga lëkundja e parë e ditës së mërkurë, e cila u regjistrua me magnitudë 5.2 të shkallës Rihter.

Sizmologët thonë se nuk ka vend për panik, sepse kjo është situatë normale, pasi çdo tërmet pasohet me lëkundje të tjera të vogla sizmike. Edhe tërmeti i mëngjesit të kësaj të diele e ka pasur epiqendrën në Gjirin e Lalzit.

“Goditja e fundit është regjistruar në orën 4:30 të kësaj të diele, me intensitet 2.3 Rihter dhe që nga ai moment nuk ka pasur thuajse fare lëkundje. Është një situatë normale, kjo tregon se situata ka ardhur duke u qetësuar. Është një aktivitet normal në atë zonë, ka ndodhur edhe më parë”, thekson Ardian Minarolli.

Gjiri i Lalzit njihet si zonë sizmike, por impakti duket të jetë më i madh për shkak se në këtë periudhë është ndër zonat më të frekuentuara nga pushuesit. Rrjetet sociale, por edhe portalet me titujt e tyre bombastikë shtojnë panikun në popullatë

o.j/dita

July 8, 2018 14:47
Komento

5 Komente

 1. likaderte July 8, 15:34

  Ndaleni more termetin se na la pa president e lesh e li, cfare beni keshtu dhe rrini e beni sehir.

  Reply to this comment
 2. Attenzione - Attenzione July 8, 16:12

  Dashte zoti ,
  mos na e prishe Vilat e Presidentit ne Gjirin e Lazlit
  sepse
  ato ruhen tashme nga BE-ja

  si Muze i Korrupsionit ne Shqiperi
  dhe ne faqet e murit te Viles ,
  nji Foto e stermdhuar si edhe vet korrupsioni
  tyre i dy fytyrave me te urryera
  duke u zgerdhire Shqiptareve

  si dy bushtra te politikes Shqiptare
  ilyer & desdemona Meta !

  Reply to this comment
 3. T. Meti July 8, 16:19

  Termete te tilla as bolet nuk i tundin Presidentit.
  Me te forte, me te forte duhen! Na nji veting a me the te thashe.

  Reply to this comment
 4. labi July 8, 16:20

  do zoti i ze brenda megjith kalamajt keto ropqirt ti zhduket fara politikan majtas e djathtas ,zoti us sh******t familjen o top qira

  Reply to this comment
 5. sapa July 8, 19:37

  Une akoma shpresoj qe ate qe nuk e bejne dot shqiptaret ta beje nje fuqi e padukshme qe ti shkaterroje plehrat ne gjume e te mbesin neper germadha.Vetem populli i thjeshte te shpetoje.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim