Tërmeti 7.4 ballë godet Indonezinë

August 2, 2019 18:07

Tërmeti 7.4 ballë godet Indonezinë

Ditën e sotme në brigjet e Javës në Indonezi është regjistruar një tërmet me magnitudë 7.4 ballë.

“Ndërkohë është dhënë alarmi për cunami, pasi dallgët kanë arritur në tri metra lartësi”, ka njoftuar agjencia indoneziane për menaxhimin e katastrofave.

Tërmeti u regjistrua rreth 147 kilometra nga Sumuri, në jugperëndim të ishullit Java, në një thellësi deri në 10 kilometra.

 

l.h/ dita

August 2, 2019 18:07
Komento

2 Komente

  1. Ja abaz ali August 2, 18:57

    Pse nuk marin presidentin tone ti parashikoj edhe pse ,edhe ti ndaloj

    Reply to this comment
  2. pompisti August 3, 10:48

    Ne token tone te dashur ndodhin rreth 10 termete ne dite, dhe presidenti jone si shkolleshume (sipas titit te vasilajve) nga qe ka studjuar sizmologjine dhe seksoligjine e di qe pas cdo pompe ka nje lekundje, kaq mjafton per te na hapur syte edhe ne si popull i paditur dhe shkollepak

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim