Tërmeti, Ambasada turke: Përcaktuam tokën ku do ngrihen 500 shtëpitë

December 2, 2019 13:50

Tërmeti, Ambasada turke: Përcaktuam tokën ku do ngrihen 500 shtëpitë

Ambasada turke në Tiranë bën me dije se në zbatim të udhëzimit të Presidentit Rexhep Tajip Erdogan për ndërtimin e 500 banesave në Shqipëri, zhvilloi takimin e dytë me delagacionin shqiptar të kryesuar nga Ministrja e Kultures Elva Margariti.

Gjithashtu, Ambasada përmes një njoftimi në faqen e saj zyrtare në “Facebook” bën me dije se në takim u vendos të përcaktohet toka e përshtatshme për 500 shtëpi që do të ndërtohen.

“Delegacioni ynë i përbërë nga Drejtoria e Administrimit dhe Banesave Publike kryesuar nga Ambasadori Yörük, në zbatim të udhëzimit të Presidentit Rexhep Tajip Erdogan për ndërtimin e 500 banesave në Shqipëri, zhvilloi takimin e dytë me delagacionin shqiptar të kryesuar nga Ministrja e Kultures znj. Elva Margariti.

Në takim u vendos të përcaktohet toka e përshtatshme për 500 shtëpi që do të ndërtohen”, shkruan Ambasada.

j.l./ dita

December 2, 2019 13:50
Komento

17 Komente

 1. Arben December 2, 14:50

  Amin

  Reply to this comment
 2. Skenderbeu December 2, 15:49

  Faleminderit Turqise.

  Mesa duket fati yne eshte i paracaktuar, ne nuk i perkasim Europes ( e cila nuk e vuri ujin ne zjarr ose vuri ne zjarr vetem nje cajnik) .
  Faleminderit nga Turqise per 500 banesat qe me llogari i bie gjekundi 30 million euro (donacioni me i madh deri tani). Ky falenderim me gjithe zemer.
  Tani hiqni Skendebeun nga sheshi dhe kenaquni me telenovelat turke deri sa tju dale fryma.
  Fukarallek = Maskarallek dhe Maskarallek= Fukarallek.

  Oh mjere ky vend !!!

  Reply to this comment
  • Arben December 2, 16:13

   O skenderbe, di gje se per sa qendrove ne kembe

   vetem dhimbje vuajtje dhe dhune perjetuan ata

   qe rrojten me ty.

   e me Perandorine Osmane 500 e kusur vite, jetuam si

   njerez, dhe ja ku jemi sot shqipetar, jo si pasardhesit e

   tu, shume serbe dhe himariotet qe nga zorri e mbajne

   veten shqipetare, se jane si veshka mes dhjamit.

   Allahu Ekber

   Reply to this comment
   • Skenderbeu December 2, 17:49

    Edhe pse perballe mosperfilljes, Shqiperia akoma i perket Europes dhe krishterimit.
    Shqiponja me dy koke ne flamur akoma e tregon kete gje.
    Kush eshte blere dhe shitur, ka jetuar mire, per te tjeret pyet koken e Shqiponjes qe ndodhet ne themelet e Stambollit.
    Secili e ben vete zgjedhjen se cfare do qe te jete.

    Reply to this comment
    • Arben December 2, 19:06

     DHE NUK NA KA FAJ NJERI, 107 VITE VALEVISIM FLAMURIN ME SORRE NE MES, VETEM DHIMBJE VUAJTJE DHE DHUNE KEMI PERJETUAR???!!!

     Reply to this comment
 3. Nik Martini December 2, 15:58

  500 vjet, 500 shtepi dhe lagjes do t’i veme emrin Hamza Kastrioti ose Ballaban Pasha, ose sulltan Rexhep Tahip Erdogan!

  Reply to this comment
 4. Asap December 2, 16:24

  Kurrë!

  Reply to this comment
 5. LEON December 2, 17:19

  Lini hidh e prit me Hamza e Skenderbe,se AY Burre po i ndihmon konkretisht ata fatkeqe ne Durres.
  Gjermania dhe BE kane derguar ngushellime edhe ndonje ndihme humanitare po i pret hoxhe muftiu me spital privat Elvis Naci dhe hajduti i \Muzeut te Kolonjes Martin Mema.
  Ky Erdogani nuk po i kalon ndihmat neper filtrat e hajduteve,por po nderton banesat per te pastrehet.

  Reply to this comment
 6. Prezantuesi December 2, 18:34

  Mirnjohje ndaj gjestit te Erdoan – esht per t’u lavderuar e falenderuar. Pa ulur rendesin e kesaj ndihme (e pa-parashikuar nga shume kush), nuk duhet harruar sa gjak Shqiptar esht derdhur per Turqin moderne ne Çanakkale (Beteja e Galipolit).

  Reply to this comment
  • Arben December 2, 19:05

   E DI PERSE U DERDH OR MIK,

   66,000 USHTARE TE PERANDORISE DHANE JETEN

   1912-1913 VETEM NE TROJET SHQIPETARE,

   PRA QE GEZOJME EDHE KETE PAK SHQIPERI

   QE GEZOJME SOT.

   10,000 VETEM NE BETEJEN E SHKODRES,

   QE ESHTE SHKODRA SOT SHQIPETARE KANE

   DHENE JETEN 10,000 USHTARE OSMANLLINJ.

   BETEJA CANAKALE NDODHI 1915, SHQIPETARET

   ISHIN NDARE FORMALISHT NGA PERANDORIA,

   POR ZEMRA RRIHTE FORT PER SULLTANIN.

   40,000 TRUPA U NISEN NGA TROJET SHQIPETARE

   TE ORGANIZUAR NE BATALIONE DHE LUFTUAN

   ME MISH E ME SHPIRT PER PERANDORINE.

   SHQIPETARET EDHE SOT E KESAJ DITE JANE

   OSMANLLINJ NE SHPIRT, VETEM SE I KANE

   DROBITUR MASHTRIMET DHE MANIPULIMET ANTI-

   NJEREZORE TE PRONAREVE SLLAV E
   .
   PERENDIMOR.

   ELHAMDULILAH, ERDHI DITA, POPULLI PO HAP

   SYTE.

   Reply to this comment
 7. Gzim Kulufi December 2, 18:47

  Ky dhe pa i bere 500 shtepi, i ka ngrejtur 500 xhamia! Po kur ti ngreje 500 shtepi, pale se c’do ti kerkoje Shqiperise si shperblim?! Jazek! Po si tek ai filmi turk i dikurshem, kur ai i varferi i semure ndihmohet nga ai i pasuri per sherimin e dores, dhe me pas ky i pasur ia permendte sa here te miren, derisa i varferi e preu doren e tij me sopate, se nuk po e duronte dot me te miren e tjetrit, po keshtu duhet ti tregohet ketyre Erdoganve te Turqise dhe Shqiperise, se me mire i varfer dhe ne mjerim, se sa me ndihmen e dikujt qe te do per interes! Nuk e kuptoj pse nuk ikin njerezit ne Turqi, kur qenka ky vend kaq mik e vella?!

  Reply to this comment
  • Arben December 2, 19:21

   SEPSE TURQIA I DO SHQIPETARET TE JENE TE

   LIRE NE VEND TE TYRE DHE TE ZHVILLOHEN

   ASHTU SIC UA DO E BARDHA ZEMER,

   JO TI SHFRYTEZOJE SI SKLLEVER SI

   PERENDIMORET.

   Reply to this comment
  • Arber December 2, 19:21

   Eshte sindromi i Stokholmit. (viktima dashuron xhelatin).
   Pastaj, edhe “thirrja e gjakut”. Dallohet lehte ne komente. Sepse, osmanet qe kaleruan keto troje 400 vjet, nuk ishin te tredhur. Edhe uje t’ju japin erdoganet, ju duket me i mire se çdo gje e dhene nga Europa.
   Mos harro Gezim: “thirrja e gjakut” dhe sindromi i Stokholmit!

   Reply to this comment
   • Arben December 2, 19:47

    sindromi i stokholmit 1913 e ketej, ata me gure ne me buke.

    pjese e kesaj eshte edhe fshirja e memories dhe historise nga mendja.

    si mund dikush pas le te themi 200 vitesh, mund te studioje periudhen e sotshme te shqipetareve, pa u konsultuar fare me arkivat e shtetit te sotshem shqipetar??????????!!!!!!!!!!!!!

    e pra, edhe historine e kemi shkruar me letra te grisura te ofruara nga venediku, papati, viena te bashkangjitura me shume perralla romantike.

    Reply to this comment
 8. Tironsi December 2, 21:38

  Jeni te papame me replika Respekte

  Reply to this comment
 9. Tim December 2, 23:17

  Bravo Türkie
  O popull koti.deri dje na cate trapin, pse turqia ben vetem xhamia.Tashi po ben 500 shtepi prap thoni pse.Shikoni te ardhmen.Se e shkuara ka ik.Une jam evangelist .Por ketu i Thema turqise .RESPEKT ERDO.UNE jetoj ne Europe.
  Por nga Europa ke vec Ohh es tut uns leid. Ohh wir lieben euch Sonst Nichts.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim