Tërmeti i 26 nëntorit, Holanda dhuron 3 milionë euro për rindërtimin

February 14, 2020 18:13

Tërmeti i 26 nëntorit, Holanda dhuron 3 milionë euro për rindërtimin

Holanda do ti dhurojnë Shqipërisë 3 milionë euro për rindërtimin e objekteve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Kjo u konfirmua nga ministri i Jashtëm holandez Stef Blok, por që do behet e ditur edhe gjate konferences së donatorëve.

“Tërmeti shkatërrues që goditi Shqipërinë vitin e kaluar na tronditi të gjithëve. Kam parë pamje të dëmeve, ndërsa Kryeministri Rama dhe kolegu im Cakaj më kanë treguar histori që të thyenin zemrën për qytetarët shqiptarë që ranë viktimë e kësaj fatkeqësie. Vendet e Ulëta janë të përkushtuara fort që të ndihmojnë Shqipërinë në përpjekjet për rindërtim. Në solidaritet me popullin shqiptar Vendet e ulëta do të dhurojnë 3 milionë euro për rindërtimin”, tha Blok.

 


l.h/ dita

February 14, 2020 18:13
Komento

5 Komente

 1. anticensurë25642654 February 14, 18:44

  kot nuk e tha dobiçi” mos prisni shumë nga të huajt”!vetë ska gjë e kështu shqipo shtrëngoni bythën dhe mbaroni punë vetë!!

  Reply to this comment
 2. asd February 14, 19:06

  Filloi vjedhja!

  Reply to this comment
 3. A February 14, 19:23

  Safet bej, beji 30 melion, nje zero do te shtosh

  Reply to this comment
 4. LEON February 15, 12:32

  A e di Hollanda qe KETIJ 300 miljon euro i ben nje rruge fshati?
  Ne komunizem jetojne hollandezet,kur litri naftes ishte 1 lek?

  Reply to this comment
 5. Konti Sbalta February 15, 20:04

  Hollandezet e droges nga e cila fitojne miliarda ,qenkan “varferuar”me keto3 mil, Euro qe kane dhene per termetin!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*