Tërmeti i fuqishëm në Turqi dhe Greqi, Veliaj: Tirana e njeh shumë mirë fuqinë shkatërruese të tërmeteve vdekjeprurës, lutjet tona u drejtohen miqve tanë në Izmir e Samos

October 30, 2020 15:26

Tërmeti i fuqishëm në Turqi dhe Greqi, Veliaj: Tirana e njeh shumë mirë fuqinë shkatërruese të tërmeteve vdekjeprurës, lutjet tona u drejtohen miqve tanë në Izmir e Samos

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka shprehur solidarizimin e Tiranës me popullin turk dhe atë grek pas tërmetit që ra sot në mesditë.

Përmes një postimi në Twitter, Veliaj thekson se lutjet tona u drejtohen miqve tanë në Izmir dhe Samos.

“Lutjet tona shkojnë për të gjithë miqtë tanë në Izmir dhe ishullin Samos. Tirana e njeh shumë mirë fuqinë shkatërruese të tërmeteve vdekjeprurës. Bëhuni të fortë”, shkruan Veliaj.

j.l./ dita

October 30, 2020 15:26
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim