Tërmeti me fuqi 6.9 shkund Japoninë dhe Rusinë Lindore

February 13, 2020 18:05

Tërmeti me fuqi 6.9 shkund Japoninë dhe Rusinë Lindore

Një tërmet me magnitudë 6.9 të shkallës rihter ka shkundur Japoninë dhe Rusinë Lindore. Sipas të dhënave paraprake tërmeti ka qenë me epiqendër në ishujt Kuril të cilat janë në territorin rus.

Ky tërmet është ndier nga 10 milionë banorë ndërkohë deri tani nuk raportohet për viktima. Por ajo cfarë ka raportuar EMSC është se ka një rrezik për cunam në oqeanin Paqësor.

 

l.h/ dita

February 13, 2020 18:05
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim