Tërmeti, nis verifikimi i dëmeve në terren

November 30, 2019 13:05

Tërmeti, nis verifikimi i dëmeve në terren

Ekspertët shqiptarë e të huaj nisin punën për verifikimet e dëmeve në terren. Kjo pas përfundimit të operacioneve të kërkim shpëtimit në terren në zonat e Durrësit dhe Thumanës.

Mbi 250 efektivë të kërkim shpëtimit Shqiperia, Kosova, Italia, Greqia, Mali i zi, Serbia, Kroacia, Franca, Turqia, Zvicra, Rumania, Maqedonian e Veriut, BE, Shtetet e Bashkuara te Amerikes morën pjesë në këtë operacion të vështirë ku për tre ditë u nxorrën nga rrënojat 50 viktima.

Ministria e Mbrojtjes informon se po bëhen saktësimet e fundit të gjeneraliteteve të viktimave përmes familjarëve për të dalë më pas me një listë përfundimtare emërore. Po kështu sa I takon kërkimeve të orëve të pasdites nën rrënojat e hotel MiraMare nuk është gjetur asnjë trup.

o.j/dita

November 30, 2019 13:05
Komento

2 Komente

 1. intelektuali November 30, 13:49

  Gazeta DITA:

  Ju deklaroni:

  “…Ekspertët shqiptarë e të huaj nisin punën për verifikimet e dëmeve në terren…”

  PO CILET JANE EKSPERTET FAMOZE SHQYPTARE DHE TE HUAJ?

  sepse:

  Po te jene ata qe tragjedine makaber te 26 qershorit e shpallen si “Fitorje e shkelqyer e Rilindjes Socialiste”, profesore dhe inxhniere bedele te Institutit te ndertimit dhe te UT,

  atehere:

  ZOT NA RUAJ!

  dhe:

  KUKU NONE!

  Reply to this comment
 2. Adih November 30, 15:58

  I nderuar [email protected]
  Keto tre dekadat e ketij tranzicioni post komunist , keta politikane te babezitur per para ,nuk i kane pjerdhur fare ing arkitekte e konstruktore dhe UT te Tirones mos harrojme dhe insitutin e ndertimit ne qofte se ekziston .Prandaj ????jane komlet te pa fajshem ,por nje faj e kane duhet keta specialiste te ipnin prej kohesh kembanat e alarmit e mos flinin gjume ..E ja cna ndodhi , mjere viktimat .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim