Tërmeti, një shqiptar i plagosur në ishullin grek

July 21, 2017 15:06

Tërmeti, një shqiptar i plagosur në ishullin grek

 

Në ishullin Kos, i goditur nga tërmeti, por edhe në brigjet turke të Bodrumit, jetojnë dhe pushojnë mijëra shqiptarë.

Top Channel ka komunikuar me autoritetet lokale, të cilat konfirmuan se deri në mesditë rezultonte se vetëm një shtetas shqiptar nga Flogji i Korçës ka mbetur plagosur nga lëkundja e fuqishme sizmike.

Ai quhet Aldo Begolli.

I plagosuri është dërguar në spitalin e ishullit me dëmtime në mes. Aldo Begolli është operuar dhe po merr mjekim në spital.

Ai ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ambasada Shqiptare në Athinë është interesuar dhe ka vënë në dispozicion të familjes Begolli çdo ndihmë që do të jetë e nevojshme.

Ndërsa Ambasada Shqiptare në Ankara deklaroi se mbas kontakteve me autoritetet në zonën e Bodrumit nuk rezultojnë pushues shqiptarë të dëmtuar nga tërmeti.

July 21, 2017 15:06
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim