Tërmeti, qeveria rishikon buxhetin 2019 dhe 2020

December 2, 2019 12:19

Tërmeti, qeveria rishikon buxhetin 2019 dhe 2020

Ministria e Financave do të rishikojë buxhetin e vitit që po mbyllim dhe të 2020 që po vjen, për kalimin e fondeve në paketën e rindërtimit.

Ministrja e Financave, Anila Denaj, duke folur në mbledhjen e Komisionit të Ekonomisë, tha se fondet për investime publike do të kalojnë për këtë paketë.

Përparësi sipas saj do të kenë dhe shkollat e dëmtuara.

Tërmeti i 26 nëntorit veç 51 viktimave dhe mbi 900 të plagosurve la pas edhe një dramë të madhe sociale, duke lënë mijëra banorë pas strehë mbi kokë.

o.j/dita

December 2, 2019 12:19
Komento

2 Komente

 1. anticensurë25642654 December 2, 12:35

  i madhi,ndershëria e tij e virgjër braçe politiksi na qeka dobsu shumë!!
  dhe ai i ka bo konkurencë dobiçit në të fjetme??
  dhe ai “nuk ka fjet”fare??
  nuk po ja dëgjojmë më zonin braçe ulërimës,braç ndershmërisë!!

  Reply to this comment
  • meshirojeni ushtarucin Brace December 2, 13:48

   Ahahahaha…autocensure e ke thene bukur, per here te fundit qe ka sokellitur Bracja ka qene kur ish ne opozite dhe perbetohej se kur te vinin ne pushtet do ta benin me ligj qe Borxhi publik (asokohe mbi 60%), te mos i kalonte 60%. Nga ajo kohe Bracja pastaj vetem ka kuisur, kurse ai Borxh i shkrete ka kapur 80perqindeshin…

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim