Tërmeti shkund Italinë/ Dy të vdekur dhe disa të plagosur e të zhdukur

August 22, 2017 09:23

Tërmeti shkund Italinë/ Dy të vdekur dhe disa të plagosur e të zhdukur

Një tërmet me magnitudë 3.6 ballë shkundi ishullin italian të Ischias, duke dëmtuar disa godina, ndërprerë energjinë elektrike dhe duke shkaktuar panik tek tursitët e banorët që dolën të frikësuar nëpër rrugë.

Insituti kombëtar i vullkanologjisë në Itali tha se lekundja ishte regjistruar pak para orës 9 të mbrëmjes së të hënës, ndërsa shumë njerëz ishin duke darkuar.

Ekipe të mbrojtes civile, që gjendeshin në ishull për të luftuar kundër flakëve që kanë përfshirë Italinë jugore, po kontrollojnë statusin e godinave të shembura pjesërisht.

Siç bëjnë të ditur mediat italiane, dy persona kanë humbur jetën pasi u godit nga disa gurë, që ranë nga një kishë. Gjithashtu raportohet për rreth 25 persona të plagosur, dhe disa të tjerë, të zhdukur. 

August 22, 2017 09:23
Komento

1 Koment

 1. MH August 22, 13:45

  Simbas Bibles.Italianet po i shkunde Zoti ngaqe kryeselin shenjete e kane ne Vatikan brenda Romes dhe nuk kane respekt per Kryqin dhe Zotin ku cdo dite nga mengjezi ne darke dhe ne ripersritje te perditeshme kane tradhetue Zotin me dyndje mekatesh.Aq ma teper,mbasi dalin nga kisha me plote meshire dhe uzdaj te penduem me lutje falna o zot per mekatet.Me te nxjerr hapin e pare jasht deres se Kishes mekatnojne si te mos ishin fare ne Kishe.Zoti i ka durue boll e nuk lejon ma te tallen.I shkund dhe i tund si per vete qefin e Zotit.
  Simbas Ungjillit shenjet: As gja nuk bahet pa vullnetin e Zotit.
  Ndaj mos me sulmoni.Drejtohuni Bibles shenjete.
  Ne perfundim:Ngushllime per mekatnoret e shkrete.Pushofshin ne PAQE.
  Urim ngushllimin e dhash.Po vendimin e merre Zoti per vend strehim (banim pa taksa) ne jeten e pasosune.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*