Terroristët, gazetares: Nuk të vrasim, por konvertohu në myslimane dhe ve shami

January 9, 2015 13:44

Terroristët, gazetares: Nuk të vrasim, por konvertohu në myslimane dhe ve shami

Terroristët që sulmuan redaksinë e revistës satirike Charlie Hebdo, duke vrarë 12 persona, i kanë kursyer jetën një gazetareje.

Bëhet fjalë për Sigolene Vinson.

Ajo tha se njëri nga vrasësit i drejtoi armën.

Por, ai i tha se ata nuk vrasin gra, ndërsa e këshilloi që të konvertohej në myslimane.

“Nuk po të vras se je femër dhe ne nuk vrasim gra, por duhet të konvertohesh në myslimane, të lexosh Kuranin dhe të mbulohesh,” i ka thënë vrasësi asaj, siç ka rrëfyer Vinson./b.l

 

January 9, 2015 13:44
Komento

6 Komente

 1. ilir January 9, 14:52

  po pse ata qe vrate nuk kane gra dhe femije o plehra?
  nuk i keni vrare dhe grate dhe femijet e tyre duke u vrare bashkeshortin dhe babane?
  pabythsa te pabese

  Reply to this comment
 2. shqiptar January 9, 14:53

  Avash se na mallengjyet
  jeni thjesht vrases psikopat
  keni gjetur shesh e beni pershesh

  Reply to this comment
 3. zekth mbrapsht January 9, 14:54

  pisa te felliqur

  Reply to this comment
 4. beni usa January 9, 14:55

  a po mjere grate qe kane te bejne me ju
  qelbesira mesjetare

  Reply to this comment
 5. migena it January 9, 14:56

  hahahaaa 🙂
  burrat dhe grate njesoj jane o tartabiqe qe doni ti kallni friken njerezve te pafajshem
  vritkeni burra po nuk vritkeni gra??
  sa qesharake

  Reply to this comment
 6. Mark uk January 9, 17:22

  Kjo fe dihet se me forcen e shpates eshte perhapur ky besim.Per ket dihet edhe nga shqiptart.Gjat sundimit turk, atyre qe u ndryshohej besimi kishte previlegje ne taksa si dhe u jepej tokat ku ishim ma te mirat.Kta dhoj barbaresh na ndane nga Europa.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?