Test i thjeshtë, ja çfarë duhet të ndryshoni në jetën tuaj

April 11, 2018 21:03

Test i thjeshtë, ja çfarë duhet të ndryshoni në jetën tuaj

Ka raste kur nuk jemi të sigurt se ku po shkojmë, apo nëse rruga ku po kalojmë është e duhura. Është normale që të kemi dyshime dhe shqetësime, pasi të gjithë duam të njëjtën gjë: të jemi të lumtur.

Ndonëse ne nuk mund të jemi të vetëdijshëm për atë që mungon apo çfarë duhet të ndryshojmë, e pavetëdijshmja jonë gjithmonë e di.

Ky test i thjeshtë do t’ju ndihmojë të përcaktoni atë çka ju mungon, dhe atë që duhet të ndryshoni.

Hidhini një sy fotografisë së mëposhtme:

Nëse keni vënë re për herë të parë:

1. Kafazin

Ndonjëherë ndiheni të humbur. Është si të ecësh në rrathë dhe të flasësh me muret e tullave. Ndjeni se diçka ose dikush ju mban mbrapa, por thjesht nuk mund të identifikoni se çfarë (ose kush) është.

2. Sëpata

Në jetë duket se i keni “prerë” problemet pa hezitim. Të gjitha problemet që lindin i trajtoni, dhe zakonisht nuk keni shumë për të menduar. Kjo mund të ketë pasoja të pakëndshme. Megjithëse ju merrni përgjegjësinë e plotë për veprimet tuaja, do të ishte mirë të mos kërkoni shpesh falje.

3. Pemët

Pemët janë simbol i rritjes dhe begatisë. Kërkoni njohuri, këshilla dhe udhëzime nga ata që kërkoni dhe rriteni vazhdimisht si person. Ju jeni të orientuar nga objektivat dhe ndiheni më mirë kur jeni duke bërë një aktivitet. Mësoni të vlerësoni gjërat e vogla në heshtje, aq sa ju pëlqejnë gjërat për të cilat punoni.

4. Rruga

Rruga përfaqëson lëvizjen, progresin dhe sigurinë. Kjo do të thotë që ju e vendosni mendjen tuaj mbi diçka, duke mos pranuar që ndonjë gjë t’ju shpërqendrojë nga rruga juaj.

s.a/dita

April 11, 2018 21:03
Komento

1 Koment

  1. Matilda Enright April 14, 16:34

    Good day Test i thjeshtë, ja çfarë duhet të ndryshoni në jetën tuaj | Gazeta Dita

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*