Testi i drogës mban pezull marrëveshjen për dekriminalizimin Felaj: PD të tërhiqet

October 26, 2015 14:09

Testi i drogës mban pezull marrëveshjen për dekriminalizimin Felaj: PD të tërhiqet

Mazhoranca dhe opozita janë shumë pranë marrëveshjes së dekiriminalizimit, ndërsa “guri” pengues në këtë rast është vetëm testi i drogës, kërkesë e bërë nga Partia Demokratike.

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Ermonela Felaj, kërkoi nga PD-ja që të hiqte dorë nga kërkesa në fjalë.

“Praktikisht nuk ka asnjë çështje që na mban të ndara. Në gjykimin tim nuk ka arsye se pse marrëveshja mos të arrihet, sepse nuk ka më asnjë gjë të shprehur, mesa di unë edhe nga pala tjetër”, theksoi ajo.

Felaj theksoi se testi i drogës e bën ligjin qesharak.PD duhet të heqë dorë nga kërkesa, pasi duhet të jetë edhe vetë e qartë se kjo përveçse e bën ligjin qesharak e bën edhe të pamundur zbatimin e tij”, vijoi./Dita/

October 26, 2015 14:09
Komento

8 Komente

 1. Mark uk October 26, 14:21

  Derisa eshte per te gjith c’ te keqe ka.Kujt ti djegi te bej doreheqje. He moj Fel don me mbrojt ate drogaxhin qe e keni kryetar,e per fat te keq te popullit edhe kryeminister.

  Reply to this comment
 2. Genti October 26, 14:55

  Nuk pranon I pari Edi parlamenti eshte plot me drogaxhi

  Reply to this comment
 3. Kris 1 October 26, 15:54

  Eh moj thele
  Ju I keni bere leshime me zarar Saliut per konsensus.Bejeni dhe kete per hir te stabilitetit.Edhe Po dolet perdorues droge ne prape do ju votojme.Nuk erresohet dielli socialist nga nje njolle.

  Reply to this comment
 4. LOVE October 26, 16:05

  mire e ke shoqja Felaj
  te terhiqen ,se pastaj ngelem pa parti fare 😛
  po ama dhe ai ligji qe kush drejton makinen ne gjendje te dehur apo nen efektin e
  substancave narkotike ….me ca vite burg duhet te hiqet
  se kur nuk vete ne burg nje qe drejton shtetin dhe disa ministri ,tatime etj
  nuk kuptoj pse te vej ne burg nje kokepalar pak i dehur 😛
  barazi ,te kete barazi per te gjithe …ju jeni te majte ….per te varferit punoni …i shtoni 😛

  Reply to this comment
 5. andre October 26, 16:38

  Testi droges, nuk ka asgje qesharake, perkundrazi fton deputetet te pastrojne rradhet.
  Felaj, tejkalo me guxim dhe kurajo pengesat per te pastruar parlamentin. Mendo per te ardhmen e femijve. Atyre u perket nje e ardhme e bukur. Me drogaxhinjte neper-kembe dhe me post deputeti veshtire se strukturohet e ardhmja.

  Reply to this comment
 6. info analitike October 26, 19:05

  Perse qenka kaq problem testi i droges?!
  Eshte qesharake te mbash pezull dekriminalizimin duke mos lejuar pranimin e ketij testi. Felaj te terhiqet se perndryshe le te nenkuptohet qe paralementaret tane jane nje bande drogaxhinjshe.

  Reply to this comment
 7. Kasapi October 26, 19:43

  E shkreta Erm…Fe…kesaj i paska rene barra te kundershtoje testin e droges. Qe te thone te gjithe ” Po kjo c”m… do “?

  Reply to this comment
 8. Arben October 27, 00:53

  E MOREM VESH QE E HEQIN TE GJITHE DROGEN NE PARLAMENT.

  TE ENJTEN TE GJITHE PARA PARLAMENTIT TI DJEGIM TE GJALLE GRABITESIT.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim