Testimi i infermierëve, Tritan Shehu: Ka ardhur koha për një reflektim nga Qeveria

February 25, 2015 17:48

Testimi i infermierëve, Tritan Shehu: Ka ardhur koha për një reflektim nga Qeveria

Vendimi i dhënë nga Gjykata Administrative  është vlerësuar dhe nga Partia Demokratike. Drejtuesi i departamentit të shëndetësisë në PD, Tritan Shehu e cilëson racional vendimin e marrë sot nga gjyqësori.

“Vendim racional i  Gjykatës Administrative për të ndalur arbitraritetin me “Testimin”. Kjo gjykatë bllokon “testimin” e infermierëve deri në një gjykim në themel. Ka ardhur koha për një reflektim të thellë nga Qeveria, largim nga këto metoda absurde. Duhen respektuar e duhet bashkëpunuar me profesionistët e shëndetësisë, Urdhrat përkatëse. Sistemi shëndetësor, kolegët e tij të nderuar, meritojnë me shumë respekt, reforma stimuluese sektoriale, financime dinjitoze në realizim të detyrës së tyre fisnike”, shkruan Shehu.

February 25, 2015 17:48
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim