Thaçi mandaton Haradinaj për formimin e qeverisë

September 7, 2017 16:37

Thaçi mandaton Haradinaj për formimin e qeverisë

 

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pranuar propozimin e partive të koalicionit për mandatimin e Ramush Haradinajt në krye të qeverisë së ardhshme.

“Duke u bazuar në kompetencat e mia kushtetuese, përmes një dekreti kam caktuar zotin Ramush Haradinaj mandatar për formimin e qeverisë së re të Republikës së Kosovës, i propozuar nga ky koalicion”, ka njoftuar Thaçi.

Njoftimi i Thaçit, përmes profilit të tij në rrjetet sociale, vjen pak orë pasi seanca konstituitive e Kuvendit të Kosovës votoi me 62 vota pro Kadri Veselin si kryetar të tij.

September 7, 2017 16:37
Komento

2 Komente

 1. beni September 7, 17:11

  Tani Them ne Plot bindje se jeni me shum se te falimentuar!

  Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 September 8, 08:10

  si ishte ai muhabeti që u tha para zgjedhjeve?
  mafia do të kapë pushtetin në kosovë??
  pra thaçi e kapi kur mashtroi ish udbashin mustafa dhe e bëri K/ministër!sot e kapi parlamentin veseli kurse K/ministrinë eruditi dhe elokuenti ramush gjobisti!!
  si lumë për ne shqipot!!nga shiu në breshër!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin