Thaçi: Marrëveshja do të respektohet, unë President më 2016

December 14, 2014 11:30

Thaçi: Marrëveshja do të respektohet, unë President më 2016

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, në intervistë për Radion Evropa e Lirë tha se marrëveshja mes Partisë Demokratike të Kosovës me Lidhjen Demokratike të Kosovës do të respektohet në tërësi. Thaçi theksoi se koalicioni me LDK-në do të funksionojë dhe se sipas tij, do të jetë koalicion stabël.

“Unë, dëshiroj dhe do të punoj që të gjejmë hapësira bashkëpunimi edhe me partitë opozitare në interes të shtetit tonë dhe në interes të qytetarëve të Kosovës. Do të punoj që të gjejmë pika që na përfarojnë me opozitën, jo që na ndajnë. Natyrisht, që ka zëra të ndryshëm edhe sa i takon këtij koalicioni, por koalicioni i PDK-së me LDK-në është koalicion për Kosovën, jo i drejtuar ndaj askujt”, shprehet Thaçi.

Zv. Kryeministri i Kosovës lë të hapur mundësinë që të bëhet president.

“Është marrëveshje e vullnetit të mirë e përgjegjësive të ndara institucionale. Unë president kam pasur mundësi të zgjedhem edhe më herët, tri herë, por gjithmonë kam pasur kontratën me qytetarët që t’iu shërbej në kuptimin e ekzekutivit”, theksoi Thaçi.

 

December 14, 2014 11:30
Komento

3 Komente

 1. shqiptar sharri. December 14, 19:33

  EPO,DIKUJT JA ZOTI JA SHKRUAKA NAFAKEN,JA DIKUSHI PEMBAS PERDEVE,P.SH.-SHERBIMET E HUJA.PO,SI ESHTE E MUNDUR MOR JAHU,KY AQI I RI,ME VITE DHE ME U BERE,AQI I FUQISHEM?!!!KY,SIPOSHIFET E DIKI SHUM PARA SE CKA E PRET,DMTH,SE KY FATIN E PASKA TE ZDRIPUR NGA QYELLI,PREJ SE KA LIND,E CUDI,CUDI,DHE PRAP CUDI!!!
  ALLAHALLA-LAILAHEILALLA.ESTAIFORULLA,ESTAIFOROLLA.PO,MIR E KE,OR HASHIM,SE KUR I PRIN NJI KOPE BAGTISH DELE.OGICI ESHTE PAK MA I MENCUR,SE NDRYSHE DELET I HAN UJKU.PO,NJI PYTJE E KAM:A’NA TREGON SE,A’ MOS VALL KE PA ENDER QYSH KUR ISHE NE SHKOLLEN FILLORE SE TI DOTE BEHESH NJI OGIC PER KETE KOPE DELESH?TI ISHE GJARPRI DHE KJO PO DEL,SE GJARPER PASKE QEN,DHE JE,KJO TREGON SE,TIJ NDONJI SHERBIM I HUAJ TE KA PREGADIT,SE ME QEN NJI DREJTOR I DREJTORIS,UCK,DHE ANTAR I SHTABIT,DHE TI AS NUK LUFTOISH SE VET KE THAN SE NE TIRAN KAM QENDRUE,DHE PO ASHTU ME LINDIN DHE DO MENDIME BRE BUR,U BE NJI LUFT,DHE U VRAN SHUM USHTAR,DHE CIVIL,POR SI ESHTE E MUNDER SE,VETEM KOMANDANTI,ME GJITH FAMILJEN U FLIJUAN DHE U VRAN,KURSE PAS ADEMIT,U VRA KOMANDANTI FEHMI LLADROVCI ME GRUEN E TI,DHE QERET KOMANDANTA ASNJI,KREJ KOMANDANTAT NE KRYE ME TI,JENI GJALL DHE SHENDOSH BILEM SI BIKAT E MI NE SHARR JENI BERE,VETEM PER MBARSUR,LOPET I KAM KTO BIKA.DHE JU JENI POR JU MBARSNI,KARAKURVAT,DHE DASHNORET PROSTITUTA TE LLOIT,KALLASH,SE DHE AJO ME JU QENKA QEN PRANDAJ DHE EMRIN KALLASH,E KA.HE MO,A MI TREGON KTO QE TE PYETA?PO,JU NUK PASKI QEN NE LUFTE PER LIRI,E SHTET POR JU PASKI QEN PER PUSHTET,SI JU NE KOSOV,ASHTU DHE ALI QAMETI ME FAZLIN-DAJEN NE MAQEDONI,MULE BURA LUFTEN PER LIRI,E TURU E HINI NE QEVERI,NE SOBRANI,JU NE PRISHTIN ALIU NE SHKUP,HAJ MEDET MEDET,VAJ MEDET E PER QAMET.NESE KA ZOT JUA SHPERBLEVT SI QE E KENI MERITU,NESE SKA,JENI DHE NE ATE BOT FITIKTAR,POR ISHALLA MASHALLA,ZOT KA DHE JUA KTHEVT SI DI AI,I MADHI MBY TE GJITHE.

  Reply to this comment
 2. adri December 15, 05:56

  E ka marre me tapi ky thaqi keta institucionet e kosoves. Po kopjon vladimir putinin se ai kercen sa ke presidenca tek kryeministria e anasjalltas. Populli i Kosoves te votoje per nje president nga Populli ose te vendoset me Konsesus te te gjitha partive politike ne kosove. Ky thaqi meqe humbi zgjedhjet te mbaje vendin ku e ka caktuar populli i kosoves ne opozite dhe ta lere popullin e kosoves te ece perpara se me qeverisjen e tij e ka lene ne varferi e korrupsion.

  Reply to this comment
 3. aqo December 15, 06:21

  C’na ka gjetur me keta lloje ” frymoresh “.!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*