Thaçi me Macron e Merkel: S’heqim taksën, jo kushte të reja për vizat

June 3, 2019 12:21

Thaçi me Macron e Merkel: S’heqim taksën, jo kushte të reja për vizat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë një takimi të zhvilluar me delegacionin gjermano-francez është folur për vazhdimin e dialogut, të udhëhequr nga Bashkimi Evropian.

Thaçi ka nënvizuar faktin se dialogu me Serbinë duhet të vazhdojë pa kushtëzime dhe se tarifat duhet të mbeten në fuqi.

Gjithashtu, ai shtoj më tej edhe për liberalizimin e vizave, duke kërkuar që qytetarët të mos mbahen të izoluar.

Kosova nuk do të pranojë kritere tjera për liberalizimin e vizave, sidomos jo në formë të kërkesave për tarifat apo asociacionin’, është shprehur Thaçi.

Presidenti Thaçi  ka bërë të ditur se Kosova mbetet e përkushtuar për dialogun që duhet të përfundojë me marrëveshjen paqësore gjithëpërfshirëse, e cila do të sjellë njohjen reciproke mes Kosovës dhe Serbisë, si dhe anëtarësim të Kosovës në Kombet e Bashkuara”.

 

b.b/dita

June 3, 2019 12:21
Komento

10 Komente

 1. anticensurë25642654 June 3, 13:08

  “memecit i erdhi goja”??
  ça paska ndodh mor taj??
  o shimo,paske ndërru qëndrim dhe ti tashti??
  deri dje çfarë nuk the mor trim për taksën!
  ti lëmë mënjan ato korigjimet e kufijve e bashkim kombëtar!ato janë në nivel botror!!

  Reply to this comment
 2. Psss... June 3, 14:08

  Ky sikur ishte kunder takses pak kohe perpara

  Reply to this comment
  • fery June 3, 16:15

   …cka ka ky, cka ka ky ..??
   nga sikleti i madh qe ka brenda ne shpirrt, e ka hup rrugen ne obor , thone nji thenje popullore ne Gjakove
   Pse paska ky njeri aq siklet te madh ne shpirrt…?
   Ate e di ai vete dhe u deshe ta merre me mend para se te ia nise kesaje pune te zoreshme per te , se edhe mund te vihet ne siklet dhe nqs.nuk e ka mendue atehere kur i ka hy kesaje pune te veshtire , nji dite mund te vihet ne siklet te madh sikur edhe eshte vu dhe sikur edhe shifet nga aeroplani se ka siklet te madh ateher , ky qe atehere kure i ka hy kesaje pune td zoreshme paska qene budalla me diplome ne politike kurse ,per mendimin tone , me mire do te ishte qe ky ta vazhdonte traditen e babait te tij si roje pylli ose te familjes se tij me kultivimin e perimeve si speca , domate , tranguj , lakra, miser e theker ose , me mire kishte me qene te merrej me ferma lopesh e bullica sepse , kete ka patur pasion ky politikan i deshtuar dhe jo politiken…!

   Reply to this comment
 3. Mal Uka June 3, 14:28

  Mani men ku ket fjale te vetat ky vet i demanton
  hiq larg nuk shkon 1

  Reply to this comment
 4. Mal Uka June 3, 14:29

  Mani men1 ku ket fjale te vetat ky vet i demanton
  hiq larg nuk shkon !

  Reply to this comment
 5. Sqepari June 3, 15:36

  Te gjithe pordhacve fejbuksa qe e ndotin dhe pergojojne pres. Kosoves, u kujtoj se kur ky luftonte me arme ne dore per pavarësinë e vendin dhe popullit te vet, ju , ne mos jeni fshehur poshte fustaneve te grave, serbi jua ka ba nanat. Ju, kaq jeni te Zot me ba, me pergoju.

  Reply to this comment
  • fery June 3, 16:25

   Por Sqepari , a nuk e degjove edhe ti vete qe i paske dale ne mbrojtje si vete deklaroi ne TV se , ai ” …kurre nuk kishte luftue por kishte qene gjate gjithe kohes se luftes ne periferi e jo nd vija te para te frontit ” ..kaq pra pata kurse ty te mbetet ta verifikosh Sqepari

   Reply to this comment
  • Lili June 3, 20:46

   Kur ky luftonte me arme ne dore Ku? Ne Tirane kunder shokut te tij te dhomes?

   Reply to this comment
 6. llapi June 3, 16:46

  Gjat kohes se luftes thaqi dhe veseli ishin refer futbolli nese e keni lexuar para pak kohe nje intervist te nje komandanti te UQK se .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim