Thaçi: Shqipëria dhe Kosova në një shtet në të ardhmen

May 26, 2019 10:08

Thaçi: Shqipëria dhe Kosova në një shtet në të ardhmen

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi deklaroi se në një të ardhme të afërt, Kosova dhe Shqipëria do të jetojnë bashkë  në një shtet.

Deklaratat jo të zakonshme për një kryetar shteti, të Thaçit u bënë në qytetin e Hasit teksa mori titullin qytetar nderi.

Ju keni qenë bashkërisht me në luftë dhe bashkërisht do të jetojmë në liri dhe bashkërisht do të jetojmë në një të ardhme të afërt, në një shtet të përbashkët Kosove dhe Shqipëri’, tha zoti Thaçi.

Me tej Presidenti i Kosovës foli edhe për Luginën  e Preshevës,  territoret të banuara nga shqiptaret në Serbi e që sipas tij do t’i bashkohet Kosovës pa u cenuar asnjë milimetër e territorit të Republikës, pa u prekur as Ujmani dhe as Trepça në këmbim.

Ju e dini botërisht dhe e ritheksoj edhe sot këtu në mesin e burrave të Hasit dhe grave, zotimin tim dhe përkushtimin tim jetësor që Presheva, Medvegja dhe Bujanoci t’i bashkëngjiten territorit të Republikës së Kosovës pa u cenuar asnjë milimetër e territorit të Republikës së Kosovës, as Trepça, as Ujmani, as Mitrovica, asnjë cep i territorit të Kosovës si parakusht për bashkim kombëtar”, përfundoi Thaçi në deklaratën e tij.

 

b.b/dita

May 26, 2019 10:08
Komento

22 Komente

 1. Bravo Ashim Thaci ! May 26, 10:20

  Thaci eshte politikani dhe Patrioti me trim me i mencur qe ka luftuar dhe punier per interesat e Kosoves dhe Shqiperise! Vetem serbet dhe argatet e tyre Shqip foles jane kunder kesaj figure politike shqiprare shume te shquar per interesat Kombetare !
  Thaci simbol I unitetit kombetar ne kohe te veshtira dhe ne kohe paqe Bravo Thaci ! Jete te gjate! Nje emigrand nga Scocia te pershendet perzemersisht !

  Reply to this comment
  • Fatos May 26, 11:18

   O trap ti dhe thaci
   Shqiperia eshte ndryshe nga kosova
   Jane injorante te medhenj kosovaret
   Jane turqi

   Reply to this comment
   • Bravo Ashim Thaci ! May 26, 12:51

    Ti informohu me shume se dukesh nga pergjigja qe je nje injorant shume i madh ! Dhe per kete sta ka fajin as Thaci as kosovaret dhe as une !

    Reply to this comment
   • Mjelma May 27, 00:23

    HAHAHAH….o Fatosi i partise sllavo-komuniste.
    Te jane shqetesuar baballaret serbe e ruse, bre, ush.
    Te japin ndonje leka me kete zbullim qe shkruan o mavri.

    Reply to this comment
 2. "antipatrioti".... May 26, 10:50

  degjo, or’ ti thac’; sa here, quani njeri tjetrin antipatriote, aq here riktheheni e vete quheni “patriote” . natyrisht, shume e drejte per gjithkend, te jete PATRIOTE . por me divergjencat dhe qellimet, per pasurim personal, te klaneve qeveritare e pozitare; ne menyren me te KORRUPTUAR e te pa MORALSHME, sic eshte sot, mos ngelte me, asnje cope “shqiperi” e “kosove” e pa varur e jo me nje shqiperi “unike” qe e grine, KRIMI E KORRUPSIONI, i “patrioteve”, te llojit te sotem .

  Reply to this comment
 3. fery May 26, 11:57

  Po kjo perplasje artificialr mes jush president Thaci dhe ish kryeministrit Sali Berisha qe po ndodhe nji kohe te gjate ne distance ne ekranet Tv ose intervista te porositura president Thaci, a ka lidhje me skandalin e rende te fajdeve por , edhe fotove qe publikoi deputetja e PDK Flora Brovina qe e ka fute ne zi gjithe Kosoven

  Reply to this comment
 4. fati May 26, 12:16

  Prit more ti a e ke pyetur haramushin apo jo? Se nuk te le ai qe te flasish mire per shqiperine dhe kosoven.

  Reply to this comment
 5. katarakti May 26, 12:38

  Sa trim ky kali. Do ia perlajë Serbise edhe Medvegjen, Bujanovcin dhe Presheven pa i dhene asgje.

  Reply to this comment
 6. zhaku i pamposhtur May 26, 12:44

  Kur ta kapni me gojë Hashimin ta lani gojën mirë të gjithë ju gjakprishurit se sado baltë që ti hidhni nuk e përlyeni dot luftëtarin patriot H.Thaçi. .E vërteta është se ai nuk ka shumë gjëra në dorë pasi çështja e Kosovës është në duart e SHBA dhe ai është i detyruar tu përmbahet udhëzimeve të perëndimit. .kur e kërkoi nevoja e atdheut Hashimi e tregoi se kush ishte. .ju mund të villni vrer sa të doni se natyrisht supa e anastasit ashtu është e gatuar. .

  Reply to this comment
 7. turku, s'behet europian.....pa le patriot . May 26, 13:47

  “zhaku”, del si nga fraca, por shkruan si mahmuti nga stambolli…

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro May 26, 15:56

   Me urdher te peshkut Hashimi do te merka Presheven, Medvegjen e Bujanovcin e do ta bashkoje me Kosoven!!! Nje hipokrit e tinzar i pashoq qe kerkon te ndreqe sadopak mbrapshtesite e tij per ndarjen e Kosoves ,duke bere patriotin !!!!

   Reply to this comment
  • Ti May 26, 16:15

   100 here me mire turk aziatik sesa butak I anastasit

   Reply to this comment
  • Ti May 26, 17:10

   Edhe ti qe flet shqip si shqiptar dukesh por idete I ke si te janulles

   Reply to this comment
 8. llapi May 26, 14:56

  Sa eshte shperblimi per nje koment te mire ne llogari te Komandatit , Gjeneralit , Astronautit te pare ne diell , presidentit te gjithe ballkanit thaqi ??????

  Reply to this comment
 9. Kuq e zi May 26, 16:02

  Min grek katragallo-s thoshte nji jave me pare
  Jemi pro turqise ne be por jo dhe shqiperise
  Tani me thoni kush eshte turku ne ket mes?
  Kosove shqiperi nuk diskutohet bashkimi por duhet te punohet qe dhe maqedonia dhe mali i zi te jene ne kete bashkim
  Pra kjo propagande e janulles ne rrjet nuk eshte kunder kosoves por qe te friksojne popullsite jo shqiptare ne mal te zi dhe maqedoni
  Me kot e kane aksin beograd athine e kemi thyer ne mes
  Per mendimin tim politikanet e kosoves jane te shantazhueshem pikerisht sepse jane ishluftetare pervec ramushit qe i ka kaluar te gjithe procesin e akuzave pikerisht ky i fundit nuk shantazhohet dot dhe po shihet qarte ne vendimet e tij
  Federata e ilirise se jugut me kater shtete do jete 10 milion banore

  Reply to this comment
 10. Aleksander Thana May 26, 16:27

  Mire eshte te thuhet e shkruhet vazhdimisht kjo qe deklaron Thaci, pavaresisht se kur e si do behet.
  E kunderta eshte me Camerine e ceshtjen came qe ka rene ne gjume letargjik, nderkohe qe greku avancon perdite me sulme e hapura e te fshehura.

  Reply to this comment
 11. Lili May 26, 18:27

  Aleksander,
  Kosova e shqiperia te bashkuara a jo u bene. Prioriteti duhet te jete Çameria tash se per vendet tjere elementi shqiptar nuk eshte ne rezik me u shue as ne malte zi as ne makedoni bile as ne serbi.
  E kemi detyre te punojme per .
  Diaspora po e bene punen e vete mbasi Çameria do jete ne qender te manifestimit ne NY. Po Atdheu nuk po e bene punen qe duhet!

  Reply to this comment
 12. Igor May 26, 20:53

  Amerikes nuk i intereson as Shqiperija dhe as Kosova ,atyre ju intereson vetem Rusija qe mos ndikon ne Ballkan,pra neve endrojme gjera qe kure zdote ndodhin pra pse e sulmoj Trumpi Hajradinajn per ta terhequr taksen pse nuk i ndihmon Shqiperise per antarsimin ne BE pse Trumpi nuk e kritikon Greqine per te drejtat e Shqiptarve dhe camerise pra per mua jane fjale boshe .E mjera Shqiperi dhe Kosove.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim