Thaçi uron Pashkët edhe në serbisht

May 1, 2016 17:26

Thaçi uron Pashkët edhe në serbisht

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar besimtarët ortodoksë për festën e Pashkëve.

Kreu i ri i shtetit e ka shpërndarë mesazhin në gjuhën shqipe dhe atë serbe, për të respektuar minoritetin serb që jeton brenda territorit të Kosovës.

“Të gjithë atyre që kremtojnë sot sipas kalendarit Julian, gëzuar Pashkët! Urimet e mia më të përzemërta për paqe, mirëqenie, gëzim e harmoni”.

“Svima koji slave po Julijanskom kalendaru želim srećan Uskrs uz najbolje želje za mir, blagostanje, radost i sklad. HTH”, ka shkruar Thaçi në “Facebook”.

May 1, 2016 17:26
Komento

1 Koment

  1. idioti May 1, 18:22

    Ne Maqedoni shqiptaret jane mbi 25% dhe kush nuk urone ne shqipe.Pse valle Thaqi…..

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*