The Guardian: Beccheti rrezikon 15 vite burg. Po shet edhe klubin e futbollit Leyton Orient

June 10, 2015 14:56

The Guardian: Beccheti rrezikon 15 vite burg. Po shet edhe klubin e futbollit Leyton Orient

Gazeta britanike The Guardian shkruan se  Francesco Becchetti, i shpallur në kërkim nga Shqipëria për pastrim parash, fshehje taksash e falsifikim dokumentash, mund të dënohet me 15 vite burg.

The Guardian shkruan se Becchetti, i cili bleu clubin e futbollit korrikun e kaluar, i siguroi të ardhurat marramendëse nga skemat e pastrimit dhe riciklimit të parave në mënyrë të kundraligjshme.

Muajin e fundit mediat britanike kishin shkruar se  Becchetti po përpiqej ta shiste klubin e Leyton Orient.

June 10, 2015 14:56
Komento

2 Komente

  1. lato June 10, 16:23

    Epo shyqyr qe dha sinjalin Shqiperia e para,se tani e marrin ustallaret ne dore!

    Reply to this comment
  2. loni June 10, 16:33

    Qofte ky nje fillim i mbare!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*