The Guardian: Dibranët jetojnë me gështenja, djathë e makarona

Redaksia Online January 2, 2013 16:55

The Guardian: Dibranët jetojnë me gështenja, djathë e makarona

Gazeta britanike “The Guardian” boton në faqen e saj online një fotoreportazh mbi jetën e banorëve të Dibrës. Sipas gazetës, dibranët jetojnë me gështenja, djathë dhe makarona (jufkat e Dibrës).

“Fotografi David Leven ka udhëtuar në Shqipëria gjatë sezonit të mbledhjes së gështenjave, për të vëzhguar nga afër punën që organizata Oxfam po bën në vendin në zhvillim e sipër. Në zonën verilindore të vendit, Dibër, pranë malit të Korabit, disa prej shqiptarëve më të varfër e nxjerrin jetesën duke proshuar djathë, dhe makarona”, thuhet në shkrimin që shoqëron galerinë e fotove.

gra

 

 

 

 

 

 

geshtenja

 

 

 

 

 

 

 

grua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ok

Redaksia Online January 2, 2013 16:55
Komento

1 Koment

  1. tefta January 2, 21:51

    dibranet i ka bekuar perendia qe jane ne nje natyre te shkelqyer dhe larg smogut vdekje prures te tiranes dhe qytetet e tjera te medha ,ata ushqehen bio dhe jo me kimite e perendimit

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*