“The Impossible”, trampolinë drejt Oskarit për Naomi Uats

Redaksia Online January 2, 2013 15:45

“The Impossible”, trampolinë drejt Oskarit për Naomi Uats

Pikërisht në fillim të janarit 10 vjet më parë, Azia Juglindore u godit nga një cunami I fuqishëm që u mori jetën mbi 300 mijë indonezianëve. Kjo fatkeqësi natyrore, ndër më të mëdhatë në historinë e njerëzimit, është përjetësuar në një film të regjisorit spanjoll Juan Antonio Bajona.

“The impossible” (E pamundura), filmi me protagonist Naomi Uats, është promovuar  në Capri, Itali, një ditë më parë, mes shumë duartrokitjesh dhe lotësh. Aktorja kryesore, e cila është nominuar për Golden Globe si aktorja më e mirë dramatike, duket se me këtë rol i afrohet çmimit Oskar. Sipas vlerësimeve të kritikës, Naomi ka shumë shanse të arrijë shpejt ëndrrën e gjithë aktorëve të Hollivudit.

 

Redaksia Online January 2, 2013 15:45
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin