Thethi, një mrekulli natyrore

June 14, 2017 17:14

Thethi, një mrekulli natyrore

Parku Kombëtar i Thethit mbetet pika kryesore e turizmit malor në veri të Shqipërisë, kryesisht i preferuar si guidë e aventurës me kalimin nga Qafa e Valbonës.

Për të shkuar në fshatin Theth, që konsiderohet si perla e Alpeve, ju duhet të udhëtoni me makinë drejt qyteti verior të Shkodrës për 50 kilometra deri në fshatin Bogë, dhe pastaj do të merrni 20 kilometra të tjera rrugë të pashtruar dhe me raste të rrezikshme.

Më poshtë do të shikoni disa pamje të mrekullueshme nga Thethi të realizuar nga Elvis Nabolli për BIRN.

June 14, 2017 17:14
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*