Thirrja e Metës për shpërndarjen e parlamentit, Rama reagon nga Berlini: Nuk e kam ndjekur por ai ka një raport personal me rrotullimin e hënës

September 19, 2020 17:41

Thirrja e Metës për shpërndarjen e parlamentit, Rama reagon nga Berlini: Nuk e kam ndjekur por ai ka një raport personal me rrotullimin e hënës

Në lidhje me deklaratat e presidentit Ilir Meta se mund të shpërndajë parlamentin, Kryeministri Edi Rama reagoi në Berlin.

Ai u shpreh se nuk i ka ndjekur deklaratat, por shtoi se ato nuk e surprizojnë dhe opozita parlamentare sipas tij duhet ta harrojë se mund të bllokojë procesin.

“Nuk i kam ndjekur deklaratat e presidentit. Nuk përbëjnë asnjë surprizë. Ai ka një raport personal me rrotullimin e hënës. Kështu që varet se ku është hëna në momentin që flet.

Parlamenti vijon punën dhe është në krye të detyrës. Shpresoj që opozita të mos humbasë kohë. Zgjedhjet janë në 25 prill. Votimi i ligjit zgjedhor është vetëm hapja e një procesi që duhet të zbatohet.

Kemi dhe angazhimin për sistemin e identifikimit elektronik. Sa më shumë humbet kohë aq më shumë vonohet aplikimi . Opozita duhet ta harrojë se mund të bllokojë procesin siç ka bërë”, deklaroi Rama.

h.b. /dita

September 19, 2020 17:41
Komento

25 Komente

 1. mirel September 19, 17:45

  Ka raport personal me ty Ramut. Ka raport special me Krimin shteteror
  Kush e beri Haleancen me Meten?
  Kush e zgjodhi Kryetar Parlamenti?
  Kush e zgjodhi President ?
  Kush ishte ai qe e servirte si Presidentin me te Mire te te gjitha koherave?
  Raportin special e keni te dy me Tradhetine.
  Si ti, si Meta jeni te zhytur deri ne gryke.
  Plera antishqiptare

  Reply to this comment
  • Aliu nga Selenic September 19, 18:23

   C`rendesi ka se kush e beri Presiden.! Rendesi ka qe Presidenti te jet faktor uniteti te kombit e jo te therras nje here per vrima e nje here per shperndarje te Parlamentit.Parlamenti shperndahet ne kohe lufte e jo ne kohe paqe aqe me teper qe Parlamenti eshte ne pune efektive.!
   Meta ka vertet pune me hallet e vete se nje pallat per nje Macje veshtire se do ta justifikoje.!

   Reply to this comment
   • Raimond vlonjati September 20, 01:32

    Presidenti Meta ka plotesisht te drejte kur thote do shperndaj Parlamentin,
    sepse ai Parlament eshte Parlament nje partiak, dhe nuk mund te quhet Parlament,
    kur mungon Opozita

    Ndaj ai Parlament duhet shperndare sa me shpejt, sepse,
    ekzistenca e atij Parlamenti mashtrues eshte fyese per intelektin e popullit Shqiptar

    Reply to this comment
    • Remo September 20, 08:55

     [email protected] Per ju eshte fyerje intelekti se estrades i mungon shpellari Sali qe te gajasesh ti me shoke! Ajde merru vesh me tipa si ti,kush mungon me Muli apo Mona me cizme,Salianji me sms hot Grida apo Luluja qe ti e do KM kete kaqol. Ka degraduar parlamenti sepse me pare ka degraduar nje shoqeri e tere qe zgjedh te lartepermendurit per tu perfaqesuar! Tani te durojme edhe ty qe ke hapur fushaten nga Amerika kjo nuk shkon more Rajmond. Opozita more ti iku ne drejtim te paditur sepse nuk ishte atje per popullin por per interesat e veta dhe nuk qenka e thene qe ky bajge Skrapari te beje cubin. Nese Socialistet do ishin njerez(gje qe s’jane se vete e votuan ne rresht me urdher nga shefi) per kete deklarate mjerane te ketij debili e nxirrnin per veshi nga Presidenca(Allenden Shqipetar) sepse kane fuqine ta bejne! Te kuptohemi keta vetem emerat kane ndryshe se motivi eshte i njejte,rrenimi i atij vendi o Zoti Mondi! Vetepermbahu se ka kohe derisa te vine votimet,Saliun do te ta zgjedhin prape per turpin historik Skipetar e ti do kesh kohe te vetelumturohesh pafundesisht dhe atehere fiksohu perpara TVSH dhe ndiq estraden!

     Reply to this comment
     • Raimond vlonjati September 20, 23:37

      Nuk ka rendesi cfare thote Sala, rendesi ka nga qendron e drejta

      E drejta qendron se ky Parlament nuk ka Opozite , Ajo Opozite ne ate Parlament eshte Opozite emeruar nga Rama ,
      nuk eshte Opozite e zgjedhur nga populli, pike .

      Ndaj ai Parlament eshte i genjeshtert dhe duhet shperndare, se eshte Parlament nje partiak,

     • Remo September 21, 10:47

      Bravo Rajmond! Likja do te te dekoroje me urdherin e “Shqiponjes” per merita te shquara si “diplomat” i klasit te pare(dhe vete ai keshtu eshte) mos harro te jesh gati kur Krieplaku te jape kushtrimin!

   • mirel September 20, 17:01

    Si nuk ka rendesi kush e vuri mor Ali bajga. Nuk ishit ju kurvat e Ramutit qe benit si te zgjuar, si thoshit, eshte politikan i mencur Ramuti..di ai si i rregullon ato pune.
    Pse nuk paska rendesi qe e zgjodhi Ramuti juaj?
    Pse e zgjodhi pikerisht Meten, krahun e djathte te Berishes.
    Ramuti me Meten beri fyerjen e pare kunder “kokepalareve” qe protestuan kunder Berishes ne 21 Janar. Beri atentatin e dyte kunder Zivereve.
    Po dhe kete do e justifikoni me ato idiotizmat tuaja te zakonshme, se gjoja keto jane shpifje te SHqupit.
    Ti e ke SHqupin ne qeveri, ne shtet, kudo. Vetem idiotizmi te ka ngelur si karte, se me fakte nuk ke goje te hapesh.

    Reply to this comment
  • Korca September 19, 20:23

   Kaq i pa duruar je z.”mire” per te risjelle ne pushtet Saline e Ilirin ? Bej durim edhe keta pak muaj , dhe ne se Shqiptaret ne shumice do kene mendjen tende , do e risjellin ne pushtet , ashtu sikurse vepruan me 2005 – en , qe e hoqen me pushke dhe e sollen me vote . Te tilla jane rregullat e demokracise ! ! !

   Reply to this comment
 2. Buda September 19, 17:55

  Bravo Rama!

  Reply to this comment
  • Remo September 19, 19:39

   Ky eshte presidenti i Shqiperise!? Une nuk jam Shqipetar! Nje njeri ordiner nuk mund te perfaqesoje istitucionin me te larte te shtetit! Po ashtu aventurieri Rama qe na e beri dhurate! Ne djall keta dhe parlamenti i debileve me karton ne dore! Po ashtu Kalifi Sali me Lulin e tij,ne Lane te shkojne. Kush ka pak ndergjegjie si pjesetar i atij vendi rezident apo jo atje ndihet i ofenduar me te gjthe politikqenet tane! Akoma me shume kush beson ne “komedine” e radhes! Detin,do ta shpetojne keta! Po hipen akoma ne barken e ketyre Shqipetaret ne fund te detit do perfundojne! Po si nuk doli me nje si Driteroi,Arbnori,Kadareja,Moikomi, dikush me integritet
   po keta njerez te pa nivel fare! Nuk eshte cudi qe keta te cojne ne perplasje vendin. Keta kurre nuk kane patur ideale keta Jane oportuniste! Ka kaluar cdo kufi per te duruar kete teater te ndyre. Kujt i rri mire le te krenohet me ta! Per mua ai vend ka falimentuar ne cdo aspekt! Vetem java e fundit me nje kronike tmerri kudo aksidente,pedofile,tritol,atentate, duket si ne Irak. Tani kuptohet pse sundojne keta demone te pa shqetesuar!!!!

   Reply to this comment
  • Hosteni September 19, 19:44

   Bravo Fuga thuaj se ai ja shkruan idiotlliqet qe ti quan batuta.

   Reply to this comment
 3. A September 19, 18:05

  O EDO se je nje rrote ka.i, kete e dime. Te mençur mund te mbajne vetem ndonje militant i pjerdh nga trute i mender Rilindjes, qe ne fakt edhe ky emer nuk te takon ta perfaqesosh.
  Ne fakt perfaqeson RINGORDHJEN, more derdimen.
  Ne qoftese nuk do te ishe kryeminister qe perfaqeson nje tufe psikopatesh dhe idjotesh dhe do te dileshe shetitje neper rruget e Tiranes i veshur me qillota, brekushe, pra karnival, nuk do te ishe asgje me shume se nje karikature, karagjoz, tarallaku i Tiranes.
  Prandaj vendi i jot nuk asgje me shume vetem me la ndonje tepsi, kusi, sahon, kazan, pra me la pjata.
  Ke SHTATE VJET qe nuk ben asgje, vetem flet pallavra, kodra mbas bregut, vjedh ku te mundesh, grabit si te mundesh. Ketu te heqi kapelen dhe te pershendes, bravo te qofte, kur gjene akoma qofte dhe pallavesh. Tung.

  Reply to this comment
 4. Gzim Kulufi September 19, 18:20

  E forte kjo! Lajmi i dites! Dhe ja pse!
  Rama vete as nuk i njeh keto orientime te njeriut ndaj fenomeneve te ndryshme te natyres. Duket do jene te tjere qe i verejne keto gjera, miqte e huaj, te cilet vrojtojne gjithshka ne Shqiperi, kur flet ky, kur psonis ajo, me cfare vishet ajo tjetra, c’manira ka ai tjetri, c’fobira prezanton x-politikan, c’bestynira superticioze ka y-politikane, etj. Dhe e perkedhelin gjatoshin me thashethemnaja te ketilla! Dhe ca luhet edhe filmi ketu, e ajd merre vesh se si do ta bejne kete vend keta, duke harxhuar gjithe kete kohe me te ketilla budadalleqe!

  Reply to this comment
 5. Aliu nga Selenic September 19, 18:23

  C`rendesi ka se kush e beri Presiden.! Rendesi ka qe Presidenti te jet faktor uniteti te kombit e jo te therras nje here per vrima e nje here per shperndarje te Parlamentit.Parlamenti shperndahet ne kohe lufte e jo ne kohe paqe aqe me teper qe Parlamenti eshte ne pune efektive.!
  Meta ka vertet pune me hallet e vete se nje pallat per nje Macje veshtire se do ta justifikoje.!

  Reply to this comment
 6. mirel September 19, 19:37

  Shikoni qe kur fillon pislleku, qe me vajtjen e Metes ne Athine, si kryetar i Parlamentit shqiptar te Ramut Rilindjes. Meta nuk hezitoi te dekoronte Eleni suranin me urdherin e Skenderbeut, e me radhe gjithe pislleqet qe ka gatuar politika tradhetare shqiptare per vite me rradhe, qe hiqen sikur do i nxjerrin syte njeri tjetrit, por nxjerrin syte e shqiptareve. Keta e kane roberuar kete popull, dhe do mbrojne veten si qelbesirat Esat Pasha me Zogun, me ndihmen e grekerve dhe serbeve.
  Shikoni se si policet e qelbesires Ramut Lleshi i dhunojne naftetaret dhe te uriturit. shtet i kermave dhe i pisanjoseve
  Lexoni faktet historike se si Rama e Meta jane bashke, ne nje linje me Bashen, ne shitjen e detit

  https://klankosova.tv/ilir-meta-nis-viziten-tre-ditore-ne-greqi/
  https://nw.tvklan.al/?p=226632
  https://www.radiokosovaelire.com/rkl-ilir-meta-dekoroi-greken-eleni-surani-me-kalores-i-urdhrit-te-skenderbeut-pritet-ta-dekoroje-edhe-serbin-miloljub-zariq/

  Reply to this comment
 7. Oh sa kom qesh. September 19, 20:03

  Gjigand je Edo, tall bythen me budallenjte si Like Kokekatrori, baxhellen Mona e me rradhe.
  Nga budallaj i Skraparit cfare nuk pret.
  Mire e thua ku eshte hena ne momentin kur flet, por duhet te studjohet edhe kur Hena krijon batice-zbaticat pra kur ja merr e kur ja sjell trute kriminelit mafioz Like Floririt.

  Reply to this comment
 8. Pensionist September 19, 20:10

  Rama flet shqip!
  Pse nuk e kuptojne ca, qe dine vetem abc-ne dhe bejne te ”mencmin” sebashku me lilipersidentin, nuk eshte faji i Rames.
  Rama te kerkoje zbatimin e ligjeve, te luftoje korrupsionin, pa sa per opoxiten sebashku me persidentopozitarin, e ka te fituar edhe nje mandat!
  Me Ramen eshte populli, jane aleatet dhe perkundershtare ka antishqiptaret, qe hiqen si patriota dhe u ”dhemb” populli fukara…, pika s’u ra!

  Reply to this comment
 9. Shtrigu serb i Vicidolit September 19, 20:31

  Te jesh kaq idjot e kaq antishqiptar , per me gteper ne funksione kaq te larta , mund te ndodhe nje here ne disa shekuj , bile jo ne te njejtin vend ! Bota dhe shqiptaret kerkojne gjykaten kushtetuese dhe thellimin e reformave ,plotesimin e kushteve per fillimin e negociatave me BE-ne dhe emergjencat per pasojat e termetit dhe te Covidi – it , llumi i shqiptareve , me ne krye presidentin kerkojne falimentimin e plote te vendit , vetem nga frika per te ruajtur b***n dhe per te vazhduar kusarine ! Gjeja e fundit qe u shkon nder mend ketyre palacove te cirkut , banditeve Sali – Lulush dhe Ilir – Monika eshte TE QENIT SHQIPTAR !

  Reply to this comment
 10. Adih September 19, 21:34

  Le name o Rame . Kete rolin tend kllohun cirku ,deri dje e bente xhuxhi Brace dhe deri diku Taulant Balla .ai kokshtypi ,pallapete ,fshatari nga librazhdi .Sot e ke mare ti persiper o “SKENDERBE ”
  Mjaft u talle me kokpalaret o Rame ,ju jeni bythe e breke me njeri tjetrin ,dhe dihet ,se pa njeri tjetrin ju mberdhifni ,e shkoni tek ara e Tares . Mjaft me me kete teater majmunash ,se jeni bere qe te dy te peshtire ,si ti dhe Meta .

  Reply to this comment
 11. Petriti September 19, 23:24

  Janë nja dy mutngrënës ketu te Dita, i pari është një Mirel ,që mezi pret ta hajë të ngrohtë, pastaj është një Rajmond, që e ha edhe të ftohtë.

  Reply to this comment
  • mirel September 20, 17:03

   Ti Petrit je ne mes, i ha te dyja, dhe si vrrome qe je, ha dhe mutin e Dule Minorikarit. Tagjia greke, je mesuar. Ha dhe kocka te vdekurish, nuk e ke per gje

   Reply to this comment
 12. demo September 19, 23:44

  Likja eshte ne kembe dhe eshte President.
  Si malok skrapari ka durim derri sa ta realizpje qellimin e tij.
  Ti nuk e fute ne burg,as e shkarkove si President.
  Ky do te fusi ne burg dhe do plotsosh normen e Kromit me PPP ne Qafe Bari.
  Tallu,tallu,me inatin e malokut haju,se ta tregon rrotullimin e henes.

  Reply to this comment
 13. Fatmir Dodona September 20, 17:53

  Ilir Metes i kane mesuar sjelljen e “Okyapodit”,i cili ,kur i kanoset ndonji rrezik,leshon nji tym te zi dhe erreson cdo gje per rreth ,duke i shpetuar ne kete menyre edhe rrezikut nga “armiqt e tij”Meta ka filluar te “ulerije” tashti qe po ndjen prap rrezikun e shkarkimit !Sa me shpejte te ndodhe me te vertete ky shkarkim,aq me mire eshte per popullin, qe i ka vajtur ne maje te hundes ky president i papergjegjshem !

  Reply to this comment
 14. Ylli September 20, 19:23

  “Ta harrojnë se mund të pengojnë proçesin e zgjedhjeve”- thotë Edi Rama nga Gjermania për opozitën politike.

  Për kë ta ketë vallë?! Për opozitën?!

  Po opozita nuk ka asnjë votë në parlament, sepse Parlamenti (aq sa ka mbetur) është i gjithi i Tij. Më këtë Parlament grisi konsensusin me opozitën dhe me ndërkombëtarët që medemek i do fort dhe ata e duan edhe më fort.

  Pra opozita ska sesi e bllokon jo zgjedhjet, po për fat të keq as marrëzitë e Tij.

  Atëherë me kë ta ketë vallë?! Me Lymin, Rudinën apo Kujtimin&co?!

  Të gjithë këta votojnë çdo marrëzi të Tij. Madje më me zell se vetë socialistët që s’para i kanë qejf rilindasit këto kohë…

  I bie ta ketë patur me Gjermanët që sja dhjenë me një , pra. E lanë me telefon në dorë…

  Me ata duket se e kishte, se ata janë të Lulit… Edhe ata nuk ja bllokojnë dot zgjedhjet, por flasin me gjuhën e Lulit…

  Puna është se kur e ke me ata e ke kopil – thotë një shprehje e jona.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim