Thyhen xhamat e Kishës Katolike, policia: S’përjashtojmë grabitjen

June 8, 2017 09:47

Thyhen xhamat e Kishës Katolike, policia: S’përjashtojmë grabitjen

Persona ende të paidentifikuar kanë thyer disa nga xhamat e Kishës Katolike në kryeqytet. Mësohet se ngjarja ka ndodhur gjatë natës në Kishën ‘Zemra e Shenjtë e Krishtit’ tek ‘Rruga e Kavajës’.

Nuk dihen ende shkaqet dhe autorët që kanë kryer këtë veprim. Policia nuk përjashton pistën e grabitjes.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autorëve të kësaj vepre.

 

June 8, 2017 09:47
Komento

1 Koment

  1. anticensurë25642654 June 8, 10:43

    titulli të jep përshtypjen e një akti vandalizmi,kurse policia thotë se mund të ket qënë rast vjedhjeje(jo grabitje)!!
    mësohuni o gazekarucë të shkruani fjalitë sa më të kuptueshme!!të kuptueshme nuk është e mundur për moshën dhe nivelin mendor që keni!!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*