“Ti kandidati për kryeprokuror a shkon dot në Gjirin e Lalzit?”

October 29, 2019 18:10

“Ti kandidati për kryeprokuror a shkon dot në Gjirin e Lalzit?”

Sot u njoftua se është percaktuar lista e tre kandidateve për Prokuror të Përgjithshëm, të cilët do kenë një seancë dëgjese në KLP.

Pedagogu i njohur Përparim Kabo, lektor, kërkues shkencor dhe autor librash ka një pyetje publike për 3 kandidatët

“Une si qytetar dua t’u bej nje pyetje ne distance. Ti kandidat i mundshem a e ke kurajon te shkosh ne Gjirin e Lalzit dhe te hetosh per fondin e tokave dhe per vilat luksoze te qeveritareve? Meqë edhe nje nga kushtet e Parlamentit Gjerman per hapjen e negociatave me BE per Shqiperine si vend kandidat ishte per dergimin para drejtesisë te te gjithe politikaneve te korruptuar? Nese nuk e ben dot eshte e kotë qe te kandidosh. Do vrasesh gjumin tend dhe do rrezohesh menjehere nga SHBA. Koha e shakave me drejtesinë ka mbaruar, ndaj mendohuni mire! Ju faleminderit nese me lexoni dhe shume faleminderit nese me kuptoni! Ju mirekuptoj edhe nese me refuzoni apo heshtni, une di t’i lexoj edhe ato” – shkruan Kabo në rrjetet sociale.

n.s. / dita

October 29, 2019 18:10
Komento

36 Komente

 1. Baca October 29, 18:28

  Si nuk e beri asnje ket pyetje ne ate komision.

  Reply to this comment
  • Bureto October 29, 23:04

   Me ndryshimet kushtetuese për reformën në drejtësi, prokurori i Përgjithshëm, kushdo që të zgjidhet, nuk ka tagër të merret me çështje të korrupsionit të zyrtarëve apo ish-zyrtarëve të lartë. Këto çështje si kjo apo dhe Gërdeci, 21 janari, rruga e Kombit, Vidio Meta-Prifti, çështja CEZ-DIA, Izet Haxhia etj të ngjajshme, janë ekskluzivitet i SPAK. Me këtë fushë, Prokurori i Përgjithshëm s’ka punë fare, bile dhe në rolin e tij të ri, është më i dobët se më parë, ndërkohë që është rritur roli i prokurorit të çështjes. PP më shumë do të jetë një lloj administratori i institucionit të Prokurorisë së Përgjithshme për ndjekjen penale në Republikën e Shqipërisë. Kabo nuk e di këtë?!

   Reply to this comment
 2. i habituri October 29, 18:55

  Zoti Kabo !
  Me vjen keq po vuani nga semundje e pasheruesheme e by/lepirjes..ne kete rast ndaj ne amerikaneve.
  .Kete semundje e kane dhe Mero Gelbaze ,Haleban Hamdidega apo Spartak Ngjala qe sipas tyre prangat berishes duhet ti ishin vene qe ne 2012 kur erdhen ekspertizat e FBI ME TE CILEN BERIHALEJA FSHIU PRAPANICEN..
  .
  Para se ti TRIMI PERPARIM ti kerkosh te mjereve prokurore te shkojne ne Lalez..fillimisht ju shoqeria civile duhet te gjeni kush jane ata ‘BARKMEDHENJTE POWERFULL NE USA ‘ qe fshihen pas Deviroleve dhe qe mbrohjne dhe sot me cdo kusht jo vetem Xenin e Sales por dhe treshen superkriminale BASH-BERISH -META

  Para se ti TRIMI PERPARIM ti kerkosh te mjereve prokurore te shkojne ne Lalez..fillimisht ju shoqeria civile duhet te gjeni pse Amerika-Gjermania-Italia i beri presion deri ne poshtrim qeverise shqiptare ne 1998 qe mos arrrestonin berishen e tyre per 14 shtatorin 1998 ?
  .
  Jane dhe qindra raste te tjera qe tregojne se duhet te jete USA-BE te dorzojne berishen e tyre te prokurori dhe jo ta lene bull-dogun e tyre te talli tranpin per TRIMAT E PERPARIMIT
  .
  ti trimi perparim mund te na tregosh pse berisha i lalzit fshiu bythen me ekspertizat e FBI per 21 janarin dhe quan NYT leter higjenike per gerdecin ??

  Reply to this comment
  • Ylli October 30, 15:56

   Qenke objektiv o shejtan prandaj shan z.Kabo !! Ti je nga ata qe per inat te sime vjehrre ( Saliut) nuk po le mullixhi ne kembe !!
   A shkon dot ne Gjirin e Lalzit ….pyet z.Kabo ??
   Aty ka shtepi dhe Saliu ,apo nuk e di ti z.Trap !?
   Ashtu si puna jote jane dhe disa te tjere qe pyesin per Edin .Po ashtu ka plot qe pyesin per Ilirin dhe keshtu me rradhe !!
   Dhe cfare behet ,degjojme keta perverset partiake te internetit apo shpresojme qe me ndihmen e perendimoreve ne kete vend te vendoset e zbatohet ligji ….mundesisht sa me shume !!

   Reply to this comment
 3. MH October 29, 18:59

  Isha dhe pash vilen e likes ne gjirin e Lalezit.
  Ngela pa mend.Ci duht gjithe ajo vile shtangistit xhuxh qe ecen origjinal si ajo e ariut.
  Vetingu ti baje rrontgenoskopin dhe SPAK ta transferoj urgjentisht ne Rec te Shkodres.

  Reply to this comment
 4. Zef Shpatari October 29, 19:11

  Nuk e ka fajin asnje nga keta, aq me pak Kabo

  O zotni, kemi votuar ne ne 2013 qe keto gjera te mos vazhdonin te ishin keshtu ne 2019

  A kuptoni ju mor militante truthare!!!!

  KEMI VOTUAR DHE JEMI MASHTRUAR

  Rama përpiqet që në takimet dhe samitet e mëdha, në vend të përgatitet për të arritur diçka në favor të vendit, gjithë preokupimi i tij është dukja si “specie” e veçantë.

  Kështu ka vepruar në Bruksel, Berlin e Strasburg, duke “korrur” vëmendje, por duke arritur zero rezultat për negociatat.

  Këtë gjë po bën dhe në Athinë, ku në vend që të përgatitej për bisedimet e vështira me Mitsotakis, kujdeset për “lukun”.

  Rikthimi në axhendë i marrëveshjes së 2009 Basha-Bakojanis për “Detin”, një skandal

  Reply to this comment
  • Ceni October 31, 20:00

   Pytja eshte e drejte: Jeni para nje sfide te madhe. A kemi bythe te kryeni detyren qe percaktin te ardhmen e vendit? Por ka tipa te pakuptushem, si “I habituri” I cili pasi mer pozicionin e njeriut qe di gjithecka, nis e sulmon artikullskruesin. Ky duhet te jete ndonje lehes I kriminelve tane politike.

   Reply to this comment
 5. ETHEM LALAJ October 29, 19:45

  BRAVO KABO.BRAVO D I T A QE EVIDENTON KABON E MADH.
  -UNE LALEZIT I KAM KALUAR ABASH.ME THAN SE ATY NUK KALON AS MIZA.PASH DISA HA TOKE TE RRETHUARE NGA ARGITA.
  -ATA K/PREKUROR QE SHKRUANI JU NUK FUTEN DOT ATJE PA LENE KOKEN BE “TEPSI”.ATJE VETEM GRUEVSIKT & SHOKET E TIJ MUND TE FUTEN.LE TE BEJNE QEJF MACET NE VILAT ME 11 WC..DHE QENT E BLLOKMENVE TE RINJE SHUME ME KEQ SE ATA QE ISHIN ME PARE.
  -ATE VEND ATJE VETEM TOPI I “MATO GRUDES E ÇAN”.POR AI TOP KA SHKUAR PER SKRAP.SIKURSE E GJITHE PASURIA USHTARAKE E BLERE ME PARAT E POPULLIT SHQIPETAR.

  Reply to this comment
 6. i habituri October 29, 19:53

  zoti redaktor !

  Je 5 vjet i vonuar qe jo vetem nuk e ke kuptuar tradhetine e Rames por me e keqja eshte se nuk kupton qe E.K.A.R-i eshte pjese e lojes se oligarkise nderkombetare..

  ky koment eshte bere ne janar 2016 kur ne nje artikull tuaj ” Reforma, 3/5-at apo 2/3-at?” kritikonit “Donald AleLune” qe tallej me shiptarert e Bujar Nishanit dhe palloshit 2 metrosh
  ..
  KOMENT JANAR 2016

  Eshte jo vetem utopi por dhe kriminale te marresh flamurin e kesaj reforme dekriminalizimi kur cdo njeri me intelekt mesatar e di qe…

  1-Ose do deshtoje me turp kjo palo reforme..

  2..Ose po perdoret per te mbuluar super krimet e dinastise Berishajve.
  ***
  Kjo komedi me 2/3 apo 3/5 kujton fatkeqin Arvizu ne nendor 2013 kur kreshniku I haleve Lul Bash Gjeto Muji I shkeli vizen e kuqe ketij ambasdori dhe ‘REDAKTORI” tha e hengri Basha..por ne fakt e hengri Arvizu qe lepiu ate qe peshtyri.

  Kjo me kujton dhe ardhjen e ekspertizave “profesionale” te FBI fiks para 4 vjetesh dhe “REDAKTORI” tha atehere ne delir..qe erdhen prangat per berishen…por ai fshiu prapanicen me to.

  ***
  Pra kemi te drejte te pyesim zoti artikullshkrues edhe pse pa emer:

  Me te vertete nuk e kupton kete DIRTY JOB te ketyre ambasdoreve dhe parise Tiranes apo je pjese e ketij mashtrimi cerekshekullor.

  Dhe 10 dite eshte
  5 vjetori I masakres se 21 janarit
  qe per mendimit tim

  fajtore kryesore
  jane dipllomatet e USA-BE
  qe toleruan
  kete krim fashist
  te Berishes..

  biles ne rradhen e atyre
  qe duhet te shkonin ne burg
  duhet te ishin Arvizu
  si njeru me I pushteteshen ne shqiperi..

  dhe Edi Rama per tradhetine pas 23 qershorit.

  ***

  Edwin kristaq aneta Rama (E.K.A.R) sipas dhe nje artikulli te lavderueshen te Dita ne 2013..hapin e pare ne shtator 2013 qe duhet te bente ishte Reforma ne Drejtesi,Cmontimi I kupoles kriminale berishiste dhe ndeshkimi I 21 janarit,gerdecit..etj.

  Por kjo nuk ndodhi se E.K.A.R-I pasi shkaterroi ne menyre perfekte PS kreu tre akte te ndyra:
  -u be jelek antiplumbi per salikriminelin
  -u be nje kanibal me enver hoxhen & luften n-cl
  -po pshurr bashke me xhambasdoret mbi jetimet e 21 janarit

  ***
  Pikerisht sivjet Donald Luja I rradhes ka nisur kete mjegullnaje me keto fishekzjarre ku me 21 Janar 2016 shikoni se cfare do bejne ne finale;

  Vitin qe kaloi bene nje tjeter DIRTY JOB qe e beri zv/guvernori ( e kam fjalen per gjermanin HELMUT) miqte e te cilit kapen si terrorist ERMAL ILIR ENVER HOXHEN..dhe e paraqiten si PABLO ESKOBARIN e europes..kur sipas burimeve te sakta ai eshte ndoshta dore e trete qe nuk ka asnje prove ta beje fajtor dhe mbahet ilegalisht I burgosur.
  Nga ana tjeter devili I djallit Berishe (SHKERDHEN BERISHA) ka dhjetra fakte qe duhet arrestohet qe sot bashke me famijen e tij per krime si Gerdeci dhe shperndarje droge me makinen e presidences 1996-1997…Pse nuk arrestohet ky monster por ftohet ne ballo nga presidenca….me whoret e tij.
  *****************************************************
  I nderuar redaktor !

  Mos u bej pale ne kete DIRTY JOB ne reformen e dreqesise..
  Mos u bej pale ne kete DIRTY JOB ne reformen e dreqesise qe po e bejne ca xhambasdore me E.K.A.R-in e tyre te tredhur qe po e bejne jo vetem per te mbuluar krimin fashist te 21 janarit..por dhe po urinojne mbi gjakun e tyre.

  .
  PRA PARA 5 VITESH redaktori shkruante se LU-ja po e “drithte” dhe ne komentuesit thonim
  :::Edwin kristaq aneta Rama (E.K.A.R) me donaldaleLUne u bene jelek antiplumbi per salikriminelin
  .
  Pra ti redaktor me perparim trimin pse pritet 5 vjet nga koha qe “tradhetoi” Edi AleLU-ja ?

  Reply to this comment
 7. Kulaku October 29, 20:40

  A KA KABO TE DREJTE ?
  Pergjigjen munde ta jap vetem SHUMICA populli.
  TE MBROSH FAJTIRET SOT
  JE BASHKEFAJTOR. KETU FUTE
  DHE POPULLIN KURE HESHTE.

  Reply to this comment
 8. preng cuni October 29, 20:48

  Profesor, keta nuk jane prokurorë “burra shteti”, por “rezerva stilolapsi”.

  Reply to this comment
 9. moni zhubi October 29, 20:48

  Mvarret kush i zgjedhe!? Neqoftese zgjidhet si kryeprokurorja e perkoshme,i bie me ate populloren ” pordhe ne uje e del mbas qafe”!

  Reply to this comment
 10. Pandeli October 29, 20:49

  Po “Long Hill” cfare eshte, a ka zyrtare te larte aty?

  Reply to this comment
 11. p.m. October 29, 20:49

  I nderuar Profesor Perparim Kabo! Na keni zbuluar perpara syve tane, varferine intelektuale dhe shqirterore te ketyre njerezve qe perbejne kete sistem te kalbur dhe te pandreqshem te drejtesise! Ju faleminderit per kete kontribut te vyer, qe me nje pyetje sharp tregoni thelbin e kesaj farse..!

  Reply to this comment
 12. josif October 29, 20:50

  Unë mendoj se asnjë prokuror i përgjithshëm nuk do të ketë mundësinë të realizoj atë çka populli pret. E vetmja rrugë është që prokuroria dhe gjykatat të jenë në kontroll të SHBA dhe BE-së. Më këtë klasë politike e kërta gjyqtarë e prokuror që kemi aktualisht, vështirë të zgjidhet kjo nyje e lidhur shumë keq.

  Reply to this comment
  • Lili October 30, 14:31

   Atehere eshte detyra e popullit me shku ne Lalz edhe me kerku logari ?! Ku i morren paret?! Jo nga rroga e shtetit ! E profesion tjeter nuk kane punuar aq gjate sa te fitojne gjithe kete pasuri me sa dime ne ! Pra na kane vjedhur e na kane rrjep! T’i rrjepim edhe ne pra !
   Te gjithe , demonstrata para villave te tyre , mbasi as prokuroret , as policet askkush nga institucionet e shtetit nuk po mundet me i ndale, ne t’i nadlim ne populli !

   Reply to this comment
 13. bujar October 29, 20:50

  Eh sa bukur ke shkruar professor I nderuar.Jam plotesisht me Ju por jam me se i bindur qe nuk kan per te degjuar.Kemi 30 vite e jemi te ngopur me njerzit e drejtesise.Ata do ti sherbejne vetem pushtetareve qe kane per momentin pushtetin.Kur te thyejne qafen keta te sotmit do e kthejne edhe ata “profesionalizmin” apo “dinjitetin”,si deri me sot.

  Reply to this comment
 14. fteri October 29, 20:54

  Të falenderoi z. Përparim qënke edhe pedagog dhe i kupton gjërat se si funksionojnë !….Kryeprokuroit ri i paske vënë zgjedhë të madhe për ta tërhequr ,duke ditur se Saliu ,Iliri jan notar të fortë në tokë e detë ,jan kriminel të klasit parë ,ku pjesa më e madhe e vilave jan blerë në këtë zonë në kundërshtim me ligjin “Për turizmin”,ku tashëmë rezultojnë si prona e tyre personale ,në një kohë që toka mbi të cilën jan ndërtuar këto fshatra është pronë e shtetit ,por e dhënë me qira ,për ndërtim të këti fshati ,si pasojë e korrupsinit ,ato kan ndryshuar destinacion ,nga fshatra në shërbim të zhvillimit e të turizmit ,në prona të klasës korruptuar të borgjeve të ri .Pra vilat e blera që figuroin pronë private në kundërshtim me ligjin 600 ha në vijnë brgdetare u shitën 5 euro m2,Blersit e “oazit ” turistik i kan ble me çmime shumë të lira ,jan politikan ,gazetar bythëlëpirsa ,prokuror avokat që i kan shërbyer familjes mafioze Meta -Berisha në gjunjëzimin e shqipërisë ,emrat e disa nga VIPA-AT, jan të ditur
  -Argita Berisha ,vajza e ishë kryeministrit kriminel ,dhe autorit që miratoi ligjin që shteti humbi milona lek dhe në arkën e shtetit la KACIDHE sa për të thënë.
  -Ilir Meta zv.kryeministri
  -Ridvan Bode ,ministër i financave
  -Shaban Memia ,kreu i ALUIZNIT Republikës .
  -Lulëzim Basha ,ministër i brenshëm ,
  –fatos Nano ish kryeministër,
  -Nikoll Lesi ishë Deputet bythëlëpirs ku i intereson,
  -Fatos Beja Deputet i PD,
  -Genc Pollo Ministër pa protofol,
  -Flori Bajrami Deputet i PD,
  -Adriana Kumbaro Deputete e PD,
  -Mesila Doda Deputete e PD,
  -Jozefina Topalli Kryetare e kuvendit ,
  -Kaçaflaçi Gert Bogdani Deputet i PD,
  -po ndalemi te Flamur Noka e shumë gazetar bythëlëpirsa ,,të cilët kan preferuar të ndërtoin shtëpit verore në bregdet në konflikt të hapur me ligjin këta politikan kan marr falas truallin ,nga Saliu dhe Iliri ,tokën e huaj ose të shtetit ,pronë e gjithë shoqërisë.

  Ky është raliteti i zymtë , deputet ,politikanë ,avokat gjyqëtar ,prokuror ,gazetar drejtues medjash e TV ,abuzues kriminal të aristokracisë re politike ,jan vënë në garë se kush e kush do të ndërtoi vila e pallate private më luksoze,e më moderne ,gjithashtu jan krijuar një sistem dyqanesh ,me çmime të shtrejta ku vetëm të pasurit e hajdutët mund të blejnë ,ose hanë një darkë,sepse janë resorante speciale ,luksoze me shërbime të veçanta ku organizohen dëfrime me orgji të shfrenuara nga të gjitha llojët.

  Ndërsa borgjezia e re shpenzon shuma kolosale ,për ndërtimin e vilave e hoteleve turistike luksoze i ka ngritur në konflikt interesi me ligjin ,kur shumica e popullit jeton në varfëri ekstreme .
  Kur shumë shqiptar jetoin në rrezikun e vdekjes për strehim e ushqim ,nuk kan as streh për të futur kokën .

  Klika politike pasurohet çdo dit dhe jeton në luks ,kurse pagat e pensionet ,jan 100 $ në muaj ,kur deputeti e politikani merr 10-20 fishë më shumë.Ky është hendek i madhë ,
  Të vështirë ja ke vënë ZGJEDHËN Kryprokurorit ri ?!!!.
  E drejta e haka e popullit s.rri pa dalë në shesh ,por ajo do të ndëshkoi cilindo që ka abuzuar ,vjedhur ,e vrarë .

  E drejta është e drejtë ,po nuk ecën pa shtyre nga një kryeprokuror i ri që ta nxjerr faqebardhë.

  Reply to this comment
 15. xha sulo October 29, 20:54

  Jam i nje mendimi me te habiturin, vecse duhet te nderroje pseudonimin dhe ta zevendesoje me I DUTURI.

  Reply to this comment
 16. fteri October 29, 21:10

  Të falenderoi z. Përparim qënke edhe pedagog dhe i kupton gjërat se si funksionojnë !….Kryeprokuroit ri i paske vënë zgjedhë të madhe për ta tërhequr ,duke ditur se Saliu ,Iliri jan notar të fortë në tokë e detë ,jan kriminel të klasit parë ,ku pjesa më e madhe e vilave jan blerë në këtë zonë në kundërshtim me ligjin “Për turizmin”,ku tashëmë rezultojnë si prona e tyre personale ,në një kohë që toka mbi të cilën jan ndërtuar këto fshatra është pronë e shtetit ,por e dhënë me qira ,për ndërtim të këti fshati ,si pasojë e korrupsinit ,ato kan ndryshuar destinacion ,nga fshatra në shërbim të zhvillimit e të turizmit ,në prona të klasës korruptuar të borgjeve të ri .

  Pra vilat e blera që figuroin pronë private në kundërshtim me ligjin 600 ha në vijnë brgdetare u shitën 5 euro m2,Blersit e “oazit ” turistik i kan ble me çmime shumë të lira ,jan politikan ,gazetar bythëlëpirsa ,prokuror avokat që i kan shërbyer familjes mafioze Meta -Berisha në gjunjëzimin e shqipërisë .

  Emrat e disa nga VIPA-AT, jan të ditur
  -Argita Berisha ,vajza e ishë kryeministrit kriminel ,dhe autorit që miratoi ligjin që shteti humbi milona lek dhe në arkën e shtetit la 1 -KACIDHE sa për të thënë.
  -Ilir Meta zv.kryeministri
  -Ridvan Bode ,ministër i financave
  -Shaban Memia ,kreu i ALUIZNIT Republikës .
  -Lulëzim Basha ,ministër i brenshëm ,
  –fatos Nano ish kryeministër,
  -Nikoll Lesi ishë Deputet bythëlëpirs ku i intereson,
  -Fatos Beja Deputet i PD,
  -Genc Pollo Ministër pa protofol,
  -Flori Bajrami Deputet i PD,
  -Adriana Kumbaro Deputete e PD,
  -Mesila Doda Deputete e PD,
  -Jozefina Topalli Kryetare e kuvendit ,
  -Kaçaflaçi Gert Bogdani Deputet i PD,
  -po ndalemi te Flamur Noka e shumë gazetar bythëlëpirsa ,,të cilët kan preferuar të ndërtoin shtëpit verore në bregdet në konflikt të hapur me ligjin këta politikan kan marr falas truallin ,nga Saliu dhe Iliri ,tokën e huaj ose të shtetit ,pronë e gjithë shoqërisë.

  Ky është raliteti i zymtë ,politika e shtypjes e zhvatjes e diskrenimimit të popullit ,shtet brenda shtetit , deputet ,politikanë ,avokat gjyqëtar ,prokuror ,gazetar drejtues medjash e TV ,abuzues kriminal të aristokracisë re politike ,jan vënë në garë se kush e kush do të ndërtoi në gjirin e lalëzit ,vila e pallate private më luksoze,e më moderne më të kushtueshme ,gjithashtu jan krijuar një sistem dyqanesh ,me çmime të shtrejta ku vetëm të pasurit ,kriminelët ,e hajdutët mund të blejnë ,ose hanë një darkë aty ,sepse janë resorante speciale ,luksoze me shërbime të veçanta ku organizohen dëfrime me orgji të shfrenuara nga të gjitha llojët !…..

  Ndërsa kjo borgjezi e re shpenzon shuma kolosale ,për ndërtimin e vilave e hoteleve turistike luksoze,që i kan ble ose ngritur në konflikt interesi me ligjin ,ata duhet të ndiqen penalisht dhe të sekuestrohet prona .
  ,Kur shumica e popullit jeton në varfëri ekstreme .
  Kur shumë shqiptar jetoin në rrezikun e vdekjes për strehim e ushqim ,nuk kan as streh për të futur kokën .

  KJ ko është lika politike që pasurohet çdo ditë dhe jeton në luks ,kurse pagat e pensionet ,jan 100 $ në muaj ,kur deputeti e politikani merr 10-20 fishë më shumë.Ky është hendek i madhë diskreminimi .

  Të vështirë ja ke vënë ZGJEDHËN Kryprokurorit ri ?!!!.
  E drejta dhe haka e popullit s.rri pa dalë në shesh do i godasë një ditë ,por ajo do të ndëshkoi cilindo që ka abuzuar ,vjedhur ,e vrarë popullin e vet..

  E drejta është e drejtë këtë e kupton sejcili qytetar ,po puna , nuk ecën pa shtyre nga një kryeprokuror i ri që ta nxjerr faqebardhë veten dhe shqipërinë..

  Reply to this comment
 17. Beni October 29, 21:59

  Kjo mirditorja e ka treguar se nuk ka culo te beje dicka. Ka dy vjet kryeprokurore dhe nuk ka nisur asnje ceshtje. E ka unazen e astirit ne tave rast te paster per te filluar dicka dhe dhene shprese por sic duket brekushja dhe krimineli salija kane mbledhur te mos filloje ndonje hetim ndaj bashkim ulajt. E po leku shkon tek edvin poturja dhe serbi sali dhe arta nuk ka aq shume bbb ti shkoje hetimeve deri ne fund e ti coje te korruptuarit e kriminelet ne burg. Prandaj do te jete humbje kohe te rizgjidhet kryeprokurore. E pati mundesine dhe e humbi

  Reply to this comment
 18. Adih October 30, 01:02

  I nderuar z Profesor Kabo faleminderit qe ndihmoni te drejte e njeriut pronen. KU ME KEWEARDHJE gazetare te perlyer Interessaxhi nj si Mero Baze me shoke nuk e ngriten zerin nje Ehre turp e faj per TO. .Se per Banden Kommuniste nuk ja Blende ti ktitikosh.se i kane perlare per vehten e tyre .U derdh Vai nlakna dhe u BE deti kos per ta .Do meret. SPAK me keto bandite .jam mrenjohes qe ka akoma mjeret patriote dhe trima si ju.i nderuar zoti Professor. Nderime dhe faleminderit z pr Lobo.

  Reply to this comment
 19. fteri October 30, 07:56

  Gjiri lalëzit është vetëm maja e ajzbergut ,pasuritë politikanët i kan jashtë shtetit.Po vajza e Iliri Metës ,studente në Britani me 12 mijë Paun në dorë në ble Çantë marka hermes ,luksoze,të barabart sa pensioni mujor i 160 pensionistve,pa llogaritur pagesën e shkollës ,ushqimit,transportit veshjes ,leksioneve ,koston e librave që shkon 2-3 mijë paund në vit..

  Reply to this comment
 20. HIMARIOTI! October 30, 08:01

  Të paktën Arta Marku në gjithë këta vjet, si Prokurore e Përgjithëshme e Përkohëshme, që nuk shkoi dot, jo vetëm në Gjyrin e Lazlit, por kudo ku është grabitë, tokë dhe pronë e vërtetoi plotësisht, se nuk e meriton aspak që të jetë Kandidate për Kryeprokurore!

  Reply to this comment
 21. Romak October 30, 10:08

  Pome duket shume guak Perparim Kabo!

  Reply to this comment
 22. moko October 30, 10:28

  O z.fter,qe je lodhur shume duke futur gjithe PD,e mire ke bere,po ishte realiste,e ndershme,e llogjikshme qe te kishe bere dhe nje liste me Rilindjen.Kujto se grabitjet e ketyre krimineleve,jane me te vogla se te PD?
  Jo o militante,pa mend,pa yndyre,pa vlere,e jashte konteksit te jetes ku jetoni.Shkaterimi sot dhe dje e ka bere nje konb te jetoje ne kthetret e varferise,ne ethet e emigracionit,ne pasigurine e punes,te jetes,e kjo se militante,idjote mbrojne partite qe i lane pa Atdhe,pa pune,pa liri,pa te ardhme ne token e tyre.E kur te na mbushet mendja qe te behemi njerez me ndergjegje,e me mend ne koke,e kur te mendojme se pasurite kombetare na i vodhi Saliun me Edminin,me koncesionet dhe PPP,atehere kete klase politike te 30 vjeteve duhet ta konfiskojme,ta burgosim qe kurre me asnje nenpunsi,e pushtetari mos i shkoje ne mend te vjedhe,mashtroje e sakatoje kombin.
  Mos haro zoteri: Popull ji vigjilent,ose do jetosh sketeren nga kjo klase politike qe eshte sot.

  Reply to this comment
 23. Banor October 30, 10:56

  Toka Edi Ramea ne Surrel ka pasur dy pronare: Kasem Zhulakun dhe trashegimtar Lame Kurrizin. Banditet e Rames e vrane Zhulakun me dru prapa kokes, kurse Lamja eshte ne burg dhe mbahej peng aty deri sa te firmoste dhurimin e tokes per Ramen. Kur e beri kete, doli nga burgu si i pafajshem dhe mori 250 mije euro demshperblim burgu. Pra Rama, e pagoi token e grabitur me parate e shtetit.

  Reply to this comment
 24. anticensurë25642654 October 30, 16:36

  guxim i fortë i kabos
  ai pyet si gjithnjë përgjysëm,si gjithnjë në ruajtje të bythës së vet!!gjithnjë si gjithë “elita intelektuale” alla shqiptarçe”“Ti kandidati për kryeprokuror a shkon dot në Gjirin e Lalzit?”!
  jo o kabo jo!!
  këta janë si ti!!
  mbrojnë bythën e tyre,mbrojnë vëndin e punës,marrin rrogat dhe të gjitha të mirat që ju ofron pashai i tyre!ai që i propozon e i zgjedh!!
  o kabo përse nuk e formulon ndryshe,ose të plotë,këtë pyetje??
  përse nuk shton dhe surrelin e kompleksin luksoz rezidencial Long Hill ku i gjen të gjithë!!përse nuk shton dardhën dhe shit-blerjet e papulit??
  sepse dhe ti nuk ke bythë!
  sepse dhe ti je si këta!
  jo pjesë e ELITËS INTELEKTUALE shqiptare,por pjesë e elitës së arsimuar shqiptare që shikon bythën e saj!që shikon rehatinë e saj,dhe mbyll sytë,të paktën njërin,që mbështet gjithnjë njërën anë të politikës!!

  Reply to this comment
 25. Filoeuropiani October 30, 19:05

  Papi me IQ mediokre. Po ti Papi, nese do te ishte prokuror a do te shkoje ne Lalëz?! Nuk eshte pune te forti kjo o Papi. Eshte vullnet politik.
  E mban mend Papi se si e vrane shoferin e K/Prokurorit ne sy te gruas dhe femijes?! Nuk ndodhi gjë.
  Nese nje prokuror ka mbeshtetjen dhe mbrojtjen e duhur shkon ne Lalez dhe i shkerdhen dhe macen Ilir Metës. Keshtu qe kjo pyetje nuk i behet atij qe do marre postin por atyre qe do bejne reformën.

  Reply to this comment
 26. Zgalem October 30, 20:27

  Kjo pyetje , qe I drejtohet prokuroreve te dale nga Vetingu ngadhenjys , me ose pa qellim eshte kunder reformes . Ky dyshus I perjetshem , pretendon se Prokurori , duhet te jete nje burre I fuqishem , mundesisht boksier dhe me 3 here perdredhur mustaqet . Prokuroret e Kroacise dhe e Rumanise ishin gra , si keto tonat , por I mbyllen ne qeli kontravajtesit , pa u menduar dy here . Ligji te ben te forte dhe te guximshem , jo forca fizike . Prokuroret e dale nga vetingu jane te armatosur me kopetencat e duhura ligjore , Jane me te aftet , qe mund te na kete shkuar nder mend , por ne nje ish drejtesi te kalbur , prokurorit I binte te ruante koken. Prokuroret jane te mbrojtur , sic duhet dhe sa duhet . Je I gabuar zoti Perparim , ne shprehjen e mosbesimit tend . Me kurajos duhet te ishe dhe te inkurajosh dhe prokuroret e rinj . Zgalem

  Reply to this comment
 27. Neveri October 30, 21:07

  Nuk i zgjidh problemet nje kryeprokuror i vetem,kur ka kupolen e shtetit kunder qe e heqin qafe brenda 24 oreve!

  Reply to this comment
 28. gjermani i fundit October 31, 10:54

  Cdokush le t’ia ktheje vetes: po te zgjidhej kryeprokuror, a do ta hapte kutine e Pandores se megakorrupsioneve me firmat e zyrtareve? Logjika e thjeshte thote se nje gjeneral nuk hap lufte kur s’ka ushtri, kur s’ka arme, e sidomos kur s’ka as mbeshtetes. Sa dosje jane hapur e mbyllur deri sot? Po sa dosje nuk jane celur fare, thuaj. “Rrezimi I komunizmit” ne ’90 perfshinte ne skenar edhe ca ngjarje me viktima dhe shkaterrime, qe duheshin kryer dhe pranuar si efekte kolaterale te pashmangshme. Qene pjese e skenarit dhe pike. Tere maskarada pastaj e ka burimin aty, kot lodheni. Poshte socializmi, poshte Ramizi, Enveri, rrofte demokracia. Po cila demokraci? Me cfare kostoje dhe cfare mekatesh originale? Ca kane vdekur, Azemet, Pashkot, Arbnoret, Alispahinjte. Te presim te vdese Berisha, Meta, do edhe ca.kohe. Sistemi lindi i korruptuar, ju dashkeni ta ndreqni me pambuk. Jo, ore jo, vetem me sater ne dore mund t’ua marresh gjene e zhvatur ketyre mostrave. Ju kujtoni se de jure ata nuk I kane qepur letrat per megavjedhjet e tyre? Kujtoni se jane aq kaqole sa nuk dine te paguajne ndonje zyre ligjore dhe ndonje kontabilist qe t’ua qepe letrat sic e do rregulli? Nuk ka prokuror ne bote qe para kokefortesise se letrave ligjore te qepura mire te beje me koken e vet. Ligji te detyron qe edhe kur e di mire kush eshte hajduti, ti è arreston vec ne dy raste, kur e kap me presh ne dore, osé kur ke prova. Ndryshe piji lengun. Gozhda del me gozhde thote fjala e urte. Sic vodhen harbutshe, me harbutllek duhet t’ua marresh. Po si? Qysh? Me cfare metode te ligjshme? Bah, kjo eshte si te futesh gjilperen ne xhep dhe tu thuash njerezve qe ta gjejne ne kashte. E di une nje variant, por do hidhen perpjete ambasadoret, negociatat, pjatat dhe luget bosh e ne fund nastradinoproperendimoret. Duhet Robespieri me litar ne dore. Por meqe nuk kemi kellqe, pritni te na bejne drejtesi amerikanet. Ata duan pjesen xhanem, se cudi qe ne keto 30 vjet qe ti kene lene pa pjese. Dhe e fundit, nuk e paskemi lexuar mire anen tjeter te medaljes per rendin kapitalist. Vetem nga trafiku i droges ne Evrope stimohet qe perfitohen rreth 110 mld euro. Po armet, cigaret, plehrat toksike, radioaktive, nafta, mineralet, etj? Ku shkojne keto para, qe kane fuqi te bejne dhe shesin shtete e jo me ca burokrate? Kam besim se nastradini do me replikoje, bujrum. Shaje Enverin me gjithe sorrollop, as me behet vone fare, por me sill shifrat e trafiqeve globale. Keto jane oksigjeni I kapitalit, lyejne dhe grasatojne tere sistemin e ingranazheve, jane keto A dhe Z e korrupsionit. Ndaj z. profesor Kabo, ke thene ca llafe fejsbuku, por po te behesh kryeprokuror sot as ti nuk do t’ia fillosh nga kreu, pa lere te mbarosh. E di budalla Edin ti qe beri si beri, martoi nje grua te pasur dhe ua mbylli gojen akuzuesve. Paska qene dhe ajo drejtore e entit te privatizimeve, bankiere, financiere, kaq mjafton te dish si behet parja me thase. Me te pasurve ne Shqiperi s’ua di kush origjinen e miljonit te pare. Mos u lodh t’ua kerkosh ne letra, se I kane qepur mire. Pastaj bankat, le te kujtoj vrasjen e Santos, qe as ne Afrike nuk ndodh me. Kafshet kane dale nga kontrolli – tha Diveroli dhe ishte 20 vjec, shume I pjekur per te dhene nje gjykim aq preciz per realitetin tone. Kafshet kane dale nga kontrolli, ketu e 30 vjet. Per 30 vitet e ardhshme te shpresojme qe Kafshet te ngopen.

  Reply to this comment
  • ganiu October 31, 19:06

   Atëher marrim rrogën e gjeneralit pa ushtri?
   Nuk do ishte më e ndershme sikur të thuash “Nuk dua të luaj rolin e dordolecit”?

   Reply to this comment
 29. Koba October 31, 18:19

  Arta Marku eshte e Gatshme te Shkoje se Ka prapavije te Forte Amerikane.Ka mbeshtetje te Fuqishme dhe nga BE.Te Korruptuarit jane ne Grahmat e Fundit ,Mund te perfshihet dhe Z.Rama bashke me Sale Kriminelin,Like Floririn,Lul-hajdutin,Mona Baxhellen dhe me rradhe te tjeret ,qe jane Shume.

  Reply to this comment
 30. Drejtësi e vdekur ! November 1, 18:07

  Shumë i vështir sekuestrimi i pasurisë vjedhur ,drejtësa ka vdekur ,kriminelët hedhin valle .✔

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim