Vizat amerikane/ Rama nuk e “harron” Berishën edhe në Berat (Batutat)

February 3, 2019 11:20

Vizat amerikane/ Rama nuk e “harron” Berishën edhe në Berat (Batutat)

Kryeministri Edi Rama gjatë qëndrimit në Berat, vizitoi një sipërmarrje të grumbullimit të bimëve medicinale në zonën e Dushnikut. Kreu i qeverisë theksoi se reflektohet një rritje e qëndrueshme e punës dhe fitimit, falë edhe politikave mbështetëse të viteve të fundit.

Ndërsa nuk munguan edhe batutat me biznesmenin që ka në pronësi sipërmarrjen gjatë diskutimit për eksportet në vende të ndryshme të botës. Rama pyeti biznesmenin nëse ka probleme me vizat amerikane, duke ‘thumbuar’ sërish ish-kryeministrin Berisha, pasi në seancën e së enjtes në Kuvend, kreu i qeverisë e pyeti, ‘me dash a e kalon Oqeanin?’ duke lënë të kuptohet se ambasada i ka hequr vizën për në SHBA.

Batutat
Rama: Si je bos?
Biznesmeni: Mirë jeni?
Rama: Mos ke ndonjë precedent kriminal se na nxjerrin fotografi bashkë, dënime nuk ke pasur në të kaluarën?
Biznesmeni: Jo, jo nuk kam pasur
Biznesmeni: Kam 25 vite, kam qenë edhe në panaire, edhe në Amerikë kam qenë gjithmonë edhe…
Rama: Ti me vizat amerikane nuk ke probleme?
Biznesmeni: Nuk kam

l.h/ dita

February 3, 2019 11:20
Komento

8 Komente

 1. Rrofte ripjellja February 3, 11:36

  Ky pseudo biznesmeni eshte nje hajdut me cizme.. pyesni Titin e Lsi-se.

  Reply to this comment
 2. Socialist i Ndershëm February 3, 11:57

  Shih Shih “Batutaxhiu” ” Karagjozi” , Estradaxhiu , me Llogje Kavaje , kujton se do ja u hedhi Socialistëve dhe Popullit !!!!??? Plaku Matuf HAJDUT Edvin Rama i duket Vetja i bukur me ata Sytè me RRATHË të ZINJË !!! Nuk kanë TURP këto Buçet Sekretare dhe Këshilltare që i Krrihen këtij Krrimbi ,që VJEDH Shqiptarët , për një VEND Pune !!???!! Edvin Ballist Zogist Rama !!!

  Reply to this comment
 3. intelektuali February 3, 12:02

  EDI RAMA T’U THOTE ME PARE SHQYPTAREVE HISTORINE E LAVATRICES SE LINDES “ABI BANK”

  sepse:

  Bedeli i tij, Mero Baze ka “zbuluar” pa dashur qe eshte pjese e NCH Capital per te mbuluar MUTIN me SHURRE, ja cfare shkruan intereneti per kete firme qe sipas gazetes TEMA eshte bamiresi i Lavatrices se Lindes dhe Bashkim Ulajt, “ABI Bank”, shikoni o milet dhe pastaj gjykoni nga denglat qe hedh ne media karagjozi hajdut, Edi Rama me bedelin e tij, Mero Baze:

  http://www.nchcapital.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1&Itemid=10

  Ja kush eshte “bamiresi” i Lavatrices se Lindes dhe Bashkim Ulajt me krushqit e Enver Hoxhes nga pas:

  “…Fillimisht i tërhequr nga mundësitë e krijuara nga mungesa masive e kapitalit pas rënies së Bashkimit Sovjetik, themeluesit e NCH filluan të investonin personalisht në Rusi dhe në shtetet baltike më 1991. Ata ishin ndër investitorët më të hershëm në rajon, duke themeluar NCH në vitin 1993. Nga koha që investitorët e tjerë perëndimorë po fillonin të hynin për herë të parë në këto tregje, NCH tashmë kishte krijuar kthime mbresëlënëse për investitorët e saj. Që atëherë, kemi nisur 25 fonde dhe kemi themeluar, përveç selisë qendrore në Nju Jork, zyrat rajonale në Rusi, Rumani, Ukrainë, Letoni, Bullgari, Moldavi, Brazil, Qipro, Greqi dhe Ballkanin Perëndimor me rreth 150 anëtarë të stafit i dedikuar për ekzekutimin e strategjive të firmës. Ndërsa ne jemi të njohur në të gjithë rajonin si një pionier në tregjet ruse të kapitalit, përvoja dhe suksesi i firmës në klasa të tjera të aseteve dhe në tregje të tjera në të gjithë rajonin vazhdon të motivojë angazhimin tonë entuziast për krijimin e vlerës në kapitalin privat, pasurinë e patundshme dhe edhe agrobiznesit…”

  Reply to this comment
 4. Martini February 3, 13:24

  Berisha është kriminel ka.tradhetuar vjedhur djegur shkatërruar dhe shumë nëna shqiptare i ka veshur me të zeza. ME KETE PERSON KRYEMIMISTRI EDI BEN HUMOR të dhjetë..Vballë cdo.ti thoshin Winston Cercillit në vitin 1945 po të.bente HUMOR vazhdimisht me HITLERIN.

  Reply to this comment
 5. Sandri February 3, 13:44

  Ky eshte niveli prej KELLIRE i ketij halabaku!
  Kur krahason Enver Hoxhen me kete halabak te vjen per te vjelle!
  Kujton se i rritet vlera me keto mufkat qe thote,por ben te kunderten!
  Kur do shporret ky felliqesire nga qeveria?

  Reply to this comment
 6. Lisi February 3, 14:29

  Po përsëris atë që kam thënë :
  Saliu mban era gjak ,
  Edvini mban era mut !
  Hall me burrë , e hall pa burrë , hall të mos martohesh kurrë !
  Zgjidhni pra , o njërin o tjetrin .
  As njërin , as tjetrin !

  Reply to this comment
 7. mirel February 3, 15:01

  E sa i do biznesmenet shejtani, pse nuk i thote hajde bos se ti ulem taksat, bejme ndonje tender po ta deshi b,,. q.a nenen te tjereve sa te mundesh.

  Reply to this comment
 8. info analitike February 3, 15:24

  Edhe kriekaqoli e ka nje problem te madh me vizat….e bardha. Me sa duket Saliun dhe Edin i ben bashke problemi i vizave 😛

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim