Tifozët e Anglisë dhe Francës këndojnë së bashku “Marsejezën”

November 17, 2015 22:53

Tifozët e Anglisë dhe Francës këndojnë së bashku “Marsejezën”

Miqësorja mes Anglisë dhe Francës është zhvilluar mes emocioneve të mëdha.

Në fillim të kësaj ndeshje tifozët e pranishëm në “Wembley” dhuruan një moment të jashtëzakonshëm, duke u sensibilizuar me popullin francez pas sulmeve të ndodhura të premten në Paris, të cilat i morën jetën mbi 130 personave.

I githë stadiumi, francezë dhe anglezë, së bashku kënduan “Marsejezën”, himnin francez, në nder të viktimave të Parisit të 13 nëntorit.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Xim-CppVWpQ

November 17, 2015 22:53
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*