Tifozët turq, serbëve: Babai juaj jemi ne

October 22, 2014 13:55

Tifozët turq, serbëve: Babai juaj jemi ne

Çarshi, grupi më i fuqishëm i tifozeve te Besiktasit, vazhdon të thotë se në Beograd do të ngritet flamuri i Shqipërisë etnike.Një pjesë e tifozëve turq kanë arritur sot në Beograd, ndërsa pjesa tjetër do të arrijnë nesër. Mediat serbe raportojnë se “qëllimet e tyre nuk janë paqësore”. Si shkas për këtë përmendin një fotografi që është bërë sot në mëngjes.

Fotoja është bërë pra tribunës veriore të stadiumit të Partizanit. Ndërsa, tifozët postimin në rrjetet sociale e kanë përcjell me mesazhin: “Babai juaj jemi ne”, vazhduar me sharje për Partizanin dhe grupin e tyre të tifozëve, Grobari, raporton portali kosovar Telegrafi.

Mediat serbe thonë se kështu synohet dënimi i Partizanit dhe që të ndërpritet edhe ndeshja.

Po ashtu, sipas raportimeve që vijnë nga Beogradi, thuhet se tifozët e Besiktasit janë nisur te grupuar nga Prizreni.

Në vitin 2008, tifozët e Besiktasit, në ndeshjen me Partizanin kanë mbajtur pankartat “Kosova është Shqipëri”. Ndërsa, incidente ka pasur edhe në janar 2013

October 22, 2014 13:55
Komento

21 Komente

 1. Mark uk October 22, 14:14

  Pse prap do ju a shohim sherrin turqve.Cu duhet turkushakeve te na dalin ne mbrojtje.

  Reply to this comment
  • loni October 22, 17:15

   ashtu eshte ci duhet turqeve te na dalin ne mbrotje kur ju kemi ju malokeve legena dhe plerat e kombit qe na tradhetoni sa here do serbi,ju maloket jeni sherbetoret e serbit,pler qe nga emri je.fare muti jeni se i ngjani patriotit legjendar ahmet zogut ju maloket per trimeri duke vjedhur dhe shitur kombin tuaj,fare e keqe.

   Reply to this comment
 2. arif October 22, 14:36

  Hallall arkadasher

  Reply to this comment
 3. Bobi October 22, 16:57

  Shqiptaret e vertete nuk kane nevoje sot as te ndihmohen e as te marin eufori te demshme nga ata qe i kane pushtuar e shartuar me shekuj.Nuk duhet rene preh e manipulacioneve kushdo qofshin ato.sot nuk pjerdh njeri per “trimerira “alabakesh stadiumesh, trimeria e vertete nuk ka te beje fare me britmat e deshperuara te disa individeve te shtyre nga lavazhi i trurit.

  Reply to this comment
 4. Asnjeanesi October 22, 17:00

  Arkalesher , larg duart nga Shqiperia dhe shqiptaret . U ngopem me “dashurine” tuai 5-shekullore , shikoni punet tuaja , ne na mjaftojne miqte qe kemi , Evropa e SHBA-ja . SIKTER !

  Reply to this comment
 5. Tiransi i 2003 October 22, 17:13

  Shqiptaret e Maqedonise dhe te Kosoves kane nje lidhje shume te ngushte me Turqine. Ata deshirojne qe edhe ne te kthehemi me tukun qe na ka sunduar ne shekuj dhe ne la anadollake.Pradaj, do perserisnja komentuesin para meje: Turq, sikter nga Shqiperia.

  Reply to this comment
 6. Luciano29 October 22, 17:27

  Ti Mark me ke je me Serbin apo me Turkunn ….??

  Reply to this comment
 7. Luciano29 October 22, 17:30

  Mark ishte Turqia QE ne 1998 i beri shkrese zyrtare milloshevicitt per 24 ore jemi ne Beograd ..pastaj nderhyrii NATO “

  Reply to this comment
 8. Luciano29 October 22, 17:34

  Mark eshte kote te komentosh se dihet Cfare ane do mbash ..te Sali Milloshevic Vicidolinn te keshilloj ..ta nderrosh emrin Na Mark ne Markovic …

  Reply to this comment
 9. haki jaupi October 22, 17:41

  mos e merrni kaq me qef europen ju mbas 1oo vjetesh do kerkojme te dalim dhe nuk do te mundemi

  Reply to this comment
 10. Neo October 22, 17:50

  Sipas burimeve lajmesh ne te kaluaren kam lexuar diku se Turqia dhe Serbia bashkpunojne per te perfituar nga pasurite e Shqiperise. Dicka e tille me duket.

  Reply to this comment
 11. Kris 1 October 22, 19:03

  neqoftese tifozet brohorrasin per shqiperine nuk ka asgje te keqe. me popullin turk ne na lidh miqesia dhe Smund te ngelemi rober te mendimeve te pushtimit osman.
  Kur ne kerkojme miqesi me serbet qe kryen genocid ne kohet moderne pse duhet ta shmangim doren e shtrire te Turqise.
  Ne nje ndeshje turqi serbi une do te jem tifoz i skuadres turke se te shteti turk me disa perjashtime shohim nje mik ndersa ne serbi fryma e miqesise do kohe te marri jete

  Reply to this comment
 12. Mark uk October 22, 19:16

  loni:Te ngeli hatri per vllezrit turq te felliqur.Shko turk muti ne turqi e te pastrohet vendi.

  Reply to this comment
 13. Mark uk October 22, 19:21

  luciano 29: Pse keni vene emer kritiani.Ku ne te vertet je nje turk shqipfoles.Nje dhoj jeni si ju si Berisha qe thuani se eshte Serb.Gaboheni jeni te dy turq stamolle.Vendos emrin tuaj te huazuar nga turqishtja psh mahmut se vertet e meritoni.

  Reply to this comment
 14. Mark uk October 22, 19:28

  luciano 29:Nuk jan turqit tuaj qe nderhyne Kosove.Po ishte Europa e Amerika o turkushak.

  Reply to this comment
 15. Mark uk October 22, 19:33

  luciano 29: Une nuk jam me serb as me turq se si me nda nje mute pergjys jane.Fishta i madh ka thene me :Me Turk e me Shkja bese nuk ka.Ju nuk kam nevoj te ju pyes,eshte fatkeqesi qe flisni shqip.

  Reply to this comment
 16. mir October 22, 19:54

  mos fol keq per turqit o mark uk……se shkodranja jote angela martini dashnorin e rralles e ka turk safi.

  Reply to this comment
 17. Patrioti October 22, 20:32

  Mire I thone kardashet serbve! Kur I pushtuan (400 vjet) edhe I “leruan” tokat e tyre pjellore!
  Kemi disa validera sulltane sllave (pra dhe serbe). Kardashet ne fakt dinin te leronin mire ne haremet e tyre.

  Reply to this comment
 18. DFUII October 22, 20:32

  turku ? ai qe te rreh..edhe te do !

  Reply to this comment
 19. Arben October 22, 21:59

  NUK KA NEVOJE PER KOMENT

  Reply to this comment
 20. dardan October 23, 06:21

  Politike allaturka, shfrytezimi i sportit per perfitime

  Turqit, njelloj si dhe serbet gjithçka e shohin te lidhur me politiken.
  Thone se “ne Beograd do te ngrejne flamurin shqiptar”. Disa e spjegojne kete me pjesemarrjen ne radhet e tifozave te shume turqeve me origjine shqiptare. Po turqit me origjine shqiptare mund te bejne edhe gjera te tjera te mire. Te ngrejne kurse ne gjuhen shqipe, pasi ka nje vit qe ligji turk ua lejon, por nuk po shohim ndonje perpjekje te madhe ne kete drejtim.
  Sa per turqit, nese ata vertete e respektojne simbolet tona kombetare. mos te ekrkojne qe ne sallat ku zhvillohen takimet me delegacionet e tyre, te hiqet portreri i Skenderbeut, Heroit tone Kombetar.
  Ja pse atdhetarizmi i turqeve me origjine shqiptare eshte i manget, ndersa i turqeve etnike, vetem nje farse.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim