Tirana 3 vjet në punë, Veliaj fton qytetarët të votojnë për yllin e muzikës që duan në kryeqytet

April 27, 2018 19:25

Tirana 3 vjet në punë, Veliaj fton qytetarët të votojnë për yllin e muzikës që duan në kryeqytet

 

Kjo verë pritet që të jetë vërtetë e nxehtë, jo vetëm sa i takon temperaturave, por edhe aktiviteteve të shumta që janë planifikuar të organizohen në Tiranë.

Kryebashkiaku Veliaj ka postuar në Twitter një sondazh ku qytetarët mund të zgjedhin se cilin këngëtar dëshirojnë që të ndjekin live këtë verë në kryeqytet.

Nuk bëhet fjalë për emra të zakonshëm, por për yjet e muzikës botërore që do t’i kishte zili çdo skenë europiane.

Ermal Meta, Rita Ora janë në listën e muzikantëve që qytetarët e Tiranës do të mund të zgjedhin, ndërsa nuk mungojnë as Martin Garrix dhe Alan Walker.

Një tjetër emër i njohur është edhe ylli i muzikës Daddy Yankee, me hitet si “Danza Kuduro,” “Despacito,” “Gasolina,” “Limbo”.

a.s/dita

April 27, 2018 19:25
Komento

2 Komente

 1. Te ka Lala xhan te do Lala fort April 27, 20:40

  Lali Eri zanatin e pare ka pasur shites fiq ne tezga pa license tek “Pazari i ri”, kerkon qe parate e mbledhura me taksa te sforcuara dhe te rritura ne keto 3 vite kerkon ti bej rrush e kumbulla.
  I kane dale “teper” dhe kerkon t’ja beje bamiresi ndonje kengetari “pabuks” qe nuk dine se sa para kane ne llogarite bankare.
  Lali Eri bej kujdes se po afron edhe sezoni i fiqve dhe mos e shikon veten ne ndonje tezge tek Pazari qe vertet e bere te ri, ne mos nuk kalon me ndonje padi penale dhe shkon para Saliut tek burgu 313.

  Reply to this comment
 2. Labi April 28, 18:46

  Ti je nje Kalama adolescent ne vend qe te Meresh me Pune serioze qe permbytemi kur bie shi meresh me aheng a je mire nga trute e Kokes o njeri.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*