Tirana e pajetueshme? Rama ironizon “kokat e mëdha”

May 23, 2018 10:00

Tirana e pajetueshme? Rama ironizon “kokat e mëdha”

 

Kryeministri Edi Rama këtë mëngjes ka zgjedhur të ironizojë të gjithë ata që thonë se Tirana është bërë e pajetueshme.

Duke postuar shkrimin e prestigjiozes amerikane “Lonely Planet” që boton guidat më të famshme në botë për udhëtimet dhe që e ka renditur Tiranën ndër 10 vendet të cilat duhen vizituar patjetër nga turistët këtë verë, Kreu i qeverisë fton të gjithë qytetarët që të lexojnë materialin, të cilin e gjeni KËTU.

 “Me ftesën që të shkoni vetë deri tek numri 10 e pastaj t’i lini të vazhdojnë “kokat e mëdha” të klubit të llafeve të Tiranës të thonë se Tirana është bërë qytet i pajetueshëm. Ju uroj një ditë të bukur”, shkruan Rama.

Në artikullin e saj, “Lonely Planet” shkruan se kryeqyteti shqiptar nuk është vetëm një qytet “portë” por është metropol i fuqishëm që ka pësuar transformim.

l.h/ dita

May 23, 2018 10:00
Komento

13 Komente

 1. Jetimet e 21 Janarit May 23, 10:31

  TI KE IK PER LESH SE VAZHDON SI SNOB PROVINCIAL QE KONSIDERON ‘QIRJE’ VETEM KUR TE QI NJE AMERIKAN!
  JANE SHQIPETARET QE VLERESOJNE TIRANEN SI KA QENE E SI ESHTE NGA SHTEPIJAT PERDHECKE TEK GRADAÇELAT,NGA NDOTJA TEK KANCERI E SEMUNDJET ‘TERMINALE’!
  NUK TE BEN VESHJA PRIFT E AS LLONGOSJA E KRYEMINISTRISE KRYEMINISTER E AS HAJDUTERIJA ‘PRESIDENT’!

  Reply to this comment
  • s'kam ç'bej May 23, 12:12

   Ti je jetimet e 21 janarit? Duhesh çuar ne psiqiatri ose tek doktori zemres profesor dr lajthitja Sali ram Karaxhiçi.

   Reply to this comment
  • +++ May 23, 18:25

   Gjerat ndryshojne, asgje sngelet si me pare, as vend per nostalgjiket.
   keshtu e ka po te ndjekesh ritmin e botes.
   Drejtimi i ndryshimit duket jo keq

   Reply to this comment
 2. lejlek May 23, 10:50

  Edi, Tirana eshte kethyer me se e domosdoshme per te jetuar per shume shqiptare qe deshirojne per nje jete me te mire, dhe kete nuk e luan as topi, por, (me gjithe fjalet e mira te te huajve per Ju dhe te tjere, qe ne fakt i meritoni)
  Shume prej nesh te shkolluarit ne Tirane ne vitet 70ta dhe te rikthyer pas perkohesisht e shetisim me kembe si dikur (tani edhe ne moshen e kembesorit shetites) dhe shohim Lanen…Lumin e Tiranes …Erzenin e pijshem …fushat e bukura ereshume te periferise tani mbajne ere te keqe. Dhe jo vetem ne Tirane …..Ndaj dhe per mendimin tim lere cdo pune dhe jep dtyrene cdo rreth e rrethine te hapen urgjent gropa septike me buldozere dhe te groposen duke i disifektuar te gjithe plehrat e Shqiperise …te kontrollojne dhe te drejtojne e pastrojne gjithe perrenjte e kanalet me ujra te zeza.
  Pershendetje te sinqerta!

  Reply to this comment
 3. H May 23, 10:50

  Prandaj jeton në surrel zotrite ? Të ishtë kaj lovly jetoje edhe ti aty. Shikoni vetëm sëmundjet dhe nga se vdiset dhe keni thënë gjithshka.

  Reply to this comment
 4. Syrja Qarri May 23, 11:20

  Tirana vertete eshte nje nder 10 vendet qe duhen vizituar , POR a e dini per cfare ?
  Per te pare SE CFARE mund t’i beje nje qyteti nje mendje e cmendur,
  Bota j’u thote qytetareve te saj : ” Shkoni te shikoni Tiranen qe TE MENDOHENI MIRE KUR TE VOTONI”.

  Reply to this comment
 5. Kris 1 May 23, 11:49

  Kur degjova Veliajn qe tha se ne 10 vjetet e ardheshme Tirana do te shtohet 35 mije vete ne vit e quajta cmenduri.Zhvilloni rruget se te gjithe qytetaret e shqiperise se mesme qe kane pune ne Tirane nuk kane nevoje te banojne ne Tirane.Shperndani administraten qendrore ne qytetet prane Tiranes dhe thelloni teknologjine e informacionit qe shume pune te behen nga vendbanimi.

  Reply to this comment
 6. Endri May 23, 13:00

  Ah po ti ke shkuar per lesh. Piramidat e Egjiptit jane nje nder 10 destinacionet me te mira ne Bote qe agjencite turistike sugjerojne per te vizituar, por per te vizituar ama, jo per te jetuar atje.

  Reply to this comment
 7. Gallate May 23, 13:50

  Per cfare duhet te vijne turistet ne Tirane?
  Vetem per ta pare si kryeqytetin e Shqiperise dhe kaq!
  Cfare mund t/
  ‘i ofroje Tirana turisteve nga Anglia,Suedia,Franca,Gjermania,Holanda,Zvicra,Austria etj,etj?
  Ne se mendojne se turistet do vijne per te pare sheshin “Skenderbej” qe vetem shesh nuk eshte,Pazarin e Ri,vetem per te ngrene qofte ke daja,apo bulevardin e ri,qe eshte i vdekur pa asnje shtepi apo institucion per rreth,atehere keto kaq pak gjera te rendomta europianet i kane pare atje ku jetojne ne te gjitha fshatrat e tyre!

  Ne se i ftojne te shohin qendrat e qyteteve,qe jane shperdoruar miliona euro per reklame,atehere qeveria eshte per ne gjyq,se lagjet brenda qyteteve,duke filluar nga Tirana jane TROKE nde BITHE!
  Shikoni se ku i ka shperdoruar milkiardat kryebashkiaku Veliaj!
  Mori postin duke u bere “babai” i 1 milion qytetareve,por ai i ka ndare banoret e tij ne disa kategori!
  Banoret e ish komunave i ka diskriminuar kaq shume sa nuk i quan pjese te Bashkise,por i emerton “RRETHINA”!
  Ku e gjeti kete emertim poshterues ky kryebashkiak i pa afte dhe servil i kryeministrit?
  Ai eshte njelloj si padroni i tij LUSTRAXHI,qe punon per vete e jo per popullin!

  Reply to this comment
 8. Lali May 23, 14:07

  Do vizituar per xhamine e madhe o pallosh qe duket Tirana si vend arab dhe per pensionistat me 100euro ne muaj dhe per shkollat turke o idiot

  Reply to this comment
 9. Martin May 23, 17:56

  Rama keto lloj proklamash i ben sapo ka thithur dozen.Duhet ta kuptoni.Kur fillon e shan e humb kontrollin do te thote qe se ka marre dozen.

  Reply to this comment
 10. intelektuali May 23, 19:36

  TIRANA ESHTE TURPI DHE REZILI I NJE KRYEQYTETI EVROPIAN

  Nuk e di se kush i paguan agjensite e reklameve por me “Loneley Planet” do Edi Rama:

  T’I TREGOJE BABAIT ARAT?

  sepse:

  Vetem po te hypesh tek Kulla e Vodafonit dhe ta shikosh Tiranen nga siper te duket vedja si ne Kandahar e me keq madje

  prandaj:

  CFARE LOMOTIT KY GENJESHTAR I PACIPE QE KA MASAKRUAR TIRANEN?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*