Tirana rrëzohet në Shkodër, për herë të parë në histori në Kategorinë e Parë

May 27, 2017 19:05

Tirana rrëzohet në Shkodër, për herë të parë në histori në Kategorinë e Parë

Bardheblutë për herë të parë sezonin e ardhshëm nuk do jenë pjesë e “Superligës” pasi nuk arritën të fitonin në ndeshjen e mbijetesës kundër Vllaznisë duke u ndalur me rezultatin 0-0.

Në takimet tjera që ndikonin me këtë verdikt të hidhur për kampionatin shqiptar ku u rrëzua 24-r herë kampionia e vendit, Laçi dhe Flamurtari kanë bërë detyrën duke mposhtur kundërshtarët respektivë si Teuta dhe Korabi.

Pas 36 javësh, Tirana u rendit e 9-ta me 38 pikë, 1 më pak se Laçi, Flamurtari dhe Teuta.

May 27, 2017 19:05
Komento

1 Koment

 1. kodra pas bregut May 28, 12:41

  Tirana ,alias “”17 Nentori “” ka Gjynahe qe nuk i lan as Oqeani per te lare .
  Nje ekip legenash sidomos ne fund vitet e 79-ta dhe deri ne 1990 ka qene e perkedhelur e regjimit me nje Ndyresire sikur Bushati qe ka.varrosur dhe lene pa tituj disa ekipe rrethesh. duke oatur dhe Refera kriminele dikur Arsen Hoxha dhe Dhori Prifti e te tjere .Edhe pas ’90 dhe deri me sot Tirana ngelet e perkedhelura e FSHF -se .
  Tirana nuk ra nga Kategoria sepse luajti dobet , por ra se luajti PISET duke falur ndeshje .
  Mori ate qe meritoi por we do rikthehet shpejt dhe do vazhdoje prape pisllekun.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim